Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Siatka przeciw kretom

Pokaż wątki Pokaż posty

Siatka przeciw kretom

Marcin684 14:14, 19 maj 2019

Dołączył: 13 kwi 2019
Posty: 4
Witam właśnie zakładam trawnik wczoraj została ściągnięta darń i teraz równamy teren. Będzie zakładana siatka na krety pytanie teraz co wybrać?
Wszyscy piszą o siatkach ale nikt nie mówi jak mocne one są. Mamy siatki z oczkami od 10x10mm do 15x15mm (uważam że większe nie mają sensu) o gramaturach od 25g/m2 do 45g/m2. Ktoś sprawdzał czy łatwo ją przerwać w rękach? A co z zębami i łapami kreta?
Widziałem też siatki o oczkach 3x3mm ale podobno to jest za gęsto i może zaszkodzić trawnikowi, jednak takiej siatki na pewno nie przerwiesz.
Gardenarium 18:39, 19 maj 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Kup taką i powinno być dobrze.
W zęby kretom nie zaglądam, ale sprawdzone jest na pewno, że tam gdzie lita siatka z dużymi zakładami - tam nie kopią krety kopców w trawniku.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Maciek86 13:31, 22 maj 2019

Dołączył: 09 kwi 2019
Posty: 9
Witam, będę zakładał siatkę w ogrodzie i moje pytanie brzmi, czy drzewka ozdobne też obkladamy siatka? Drugie pytanie: co jesli nie mogę wywinac siatki na trawnik przy ogrodzeniu? Wkopanie w ziemię też wchodzi w grę?
Gardenarium 20:10, 23 maj 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie, kładziesz tylko pod trawnik. Trawnika się z reguły nie rusza, a na rabatach cięgle grzebiesz i przesadzasz więc to by nie miało sensu
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 20:17, 14 sty 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Igoro1980 napisał(a)
Jako nowy forumowicz wszystkim serdecznie się kłaniam.
Za kilka miesięcy zamierzam zabrać się za trawnik, który jest jednym wielkim kretowiskiem. Trawnik około 200 metrów kwadratowych. Ze wszystkich stron otoczony klombem w kształcie litery "U". Klomb od trawnika oddzielony jest belkami drewnianymi osadzonymi na gł. ok 25- 30cm. Ziemia na klombach jest ok. 10 cm wyżej względem trawy.
Chcemy położyć siatkę na krety i tu chciałbym się poradzić:

1. jaką siatkę?
Właśnie kurier przywiózł [](ponoć polski producent). Na [], ale i w internecie fantastyczne opinie ma włoska [] (żółta).

2. jak chcemy zrobić?
Wiosną ścinamy trawę na minimum, kładziemy siatkę i sypiemy 10 cm ziemi. Następnie siejemy trawę. Czy to dobry pomysł? Czy siatkę należy też układać w pionie na krawędziach trawnikach? Jakie zakłady robić?

Będę wdzięczny za każdą opinię.

Załączam zdjęcie kupionej siatki (na chama byłem w stanie ją rozerwać)
[]


Wystarczy 5 cm ziemi, bo kret będzie rył pod siatką.
Zakłady 15 cm. Nie zawija się przy krawędziach. Masz tutaj wątek.
Zdjęcie wyszparowane, podejrzewam że nie twojego autorstwa tylko ze strony. Zmoderowane.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
lukas1607 09:10, 10 lut 2020

Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 15
Witam, mam kilkuletni trawnik i niestety dość licznie zadomowiły się u mnie krety.
Chciałbym założyć siatkę na krety pod trawnik … zastanawiam się jak to zrobić.
Myślałem żeby przez sezon dobrze nawozić, podlewać i kosić istniejącą darń, tak żeby się umocniła i żeby można ją było wyciąć pasami – wycinarką do darni.
Zrolować wyciętą darń …



Po wycięciu położyć siatkę i na to z powrotem wyciętą darń.
Czy głębokość wycięcia darni przez taką maszynę (podają do 5-6cm) wystarczy?
Czy trzeba na siatkę dowozić jeszcze ziemi?
Co myślicie o takim sposobie?

Jaką siatkę polecacie?
Gardenarium 19:12, 12 lut 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tak można zrobić, od razu to samo położyć na siatkę. Nie wiem jak się nazywa ta co my kładziemy, siatka p. kretom po prostu.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Sebastian88_ 21:14, 23 mar 2020

Dołączył: 23 mar 2020
Posty: 1
Witam wszystkich forumowiczów. Przyszedł i na mnie czas by założyć siatkę na krety . Ogród ok 350m.Sam trawnik 280 m. Trawnik i cały ogród dopiero zakładam , więc krecika chce wyprzedzić w działaniu.Czytam o siatkach na krety i widze że to jest jedyna skuteczna metoda. Trawnik będzie z siewu. Siatkę pod trawnikiem chcę połozyć na głebokości 10 cm .Od razu pomyślałem zeby połozyć też siatke pod warzywnikiem ( bedą skrzynie ) oraz pod rabatami. z tego co wszędzie jest napisane to pod rabatami siatka musi być na głębokosći minimum 30 cm . I teraz moje pytanie . Trawnik z siatka na głebokości 10 cm graniczący z rabata z siatka na głebokosci 30 cm . Czy kret nie wykorzysta tej luki 20 cm z boku i nie wejdzie do rabaty ? Czy taka rabata graniczaca z trawnikiem musi mieć też obrzeża z siatki położonej pionowo? Z góry dziękuje za podpowiedzi bo trochę się pogubiłem z tym
anitan 09:14, 24 mar 2020


Dołączył: 14 wrz 2014
Posty: 860
nie pod wszystkimi rabatami mam położoną siatkę (jeśli jest to max 10-15 cm) i zdarza się, ze krecik sobie zrobi kopczyk, ale wówczas wrzucam tam odchody kocie (działa ) i zwykle nie pojawia się w okolicy. Poza tym, ciężko byłoby sadzić rośliny na rabatach unikając luk w siatce, nie dziurawiąc jej. Nie przesadzałabym z tak ortodoksyjnym podejściem.
Podejrzewam, że ktoś radził siatkę pod rabatą 30cm zeby łatwiej posadzić byliny. ALe jak tam się dostanie się krecik to nie będzie miał jak wyjsc więc będzie rył wszystko wkoło.
Mnie zależy najbardziej, zeby kret nie wyłaził na trawniku i tam uważam siatkę za konieczność.
Oczywiście, pod warzywnikiem, też lepiej siatkę położyć. Ja mam np. skrzynie i na dnie (wysokość trawnika) jest siatka.
Zaznaczam, specjalistką nie jestem ale piszę to co wynika z moich doświadczeń
____________________
Anita zaczynam-od-zera-zobaczymy-gdzie-skoncze
Gardenarium 09:23, 24 mar 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Pod warzywnikiem dobrze jest położyć siatkę drucianą.
My pod rabaty nie dajemy siatki, tylko pod trawniki.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies