Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Siatka przeciw kretom

Pokaż wątki Pokaż posty

Siatka przeciw kretom

Gardenarium 23:24, 30 maj 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nornice raczej kopią w rabatach.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
isia33 23:24, 30 maj 2013


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 1451
Dokładnie tak. Odkąd mam siatkę, kretów nie ma, a nornice i tak kopią tunele nad siatką. Tzn. na rabatach (na części mam siatkę i klnę na nią ile wlezie), na trawnik nie wchodzą.
____________________
Iwona Raczkujący ogród Iwony
Basia_1987 23:24, 30 maj 2013


Dołączył: 13 lip 2011
Posty: 1013
U mnie nornice kopią nawet w trawniku w miejscu często deptanymA czy siatkę można rozłożyć i na nią wysypać żwir?Żwir tylko na siatkę bez maty ?
____________________
" Baśniowy" ogród
Sebek 23:24, 30 maj 2013


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Można - tylko żwirku musi być dość grubo, aby siatka nie próbowała się wydostać
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
gardney 23:24, 30 maj 2013


Dołączył: 22 cze 2012
Posty: 753
Witajcie! Zakładam przedogródek który będzie przedzielony pół na pół żwirek i trawa. Co nieco poczytałam ale jako że im więcej czytam tym mam większy mętlik w glowie skapitulowalam i postanowiłam poradzić się doświadczonych - ma sens położenie siatki pod ogród żwirowy i na nią agrowłóknina a potem na to żwirek? Czy kret pojawi się pod żwirem, czy sam żwir jest na tyle ciężki że kret nie przejdzie?
I mam jeszcze jeden problem "trawnikowy" muszę założyć nawadnianie - będzie to konkretnie jeden zraszacz wynurzalny wahadłowy i wiem że instalację (szumnie nazwane bo to tylko jedna rura ) muszę położyć na głębokości 20 cm a siatkę myślalam położyć na 10 cm głębokości. Trawa będzie z wysiewu. Poradźcie czy dobre te głębokości? Czy mam raczej siatkę położyć na głębokości 20 cm tuż pod ssystemem nawadniajacym a może nad nim? Tyle że to nie wiem czy dam fizycznie radę no ale jak będę zmuszona... Już sama nie wiem jak do tego podejść. Z góry dziękuję za rady!
____________________
Magda - - - Padłaś, powstań, popraw koronę i zasuwaj Ogród w duszy mi gra
Gardenarium 23:24, 30 maj 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Z tą siatką pod żwirkiem to całkiem dobry pomysł, tylko sadzenie roślin będzie utrudnione. Ale trzeba w tych miejscach naciąć siatkę.

Siatka tuż pod żwirkiem tak jak pisałaś - 10 cm. Czyli nad nawadnianiem.

Nigdy nie kładłam pod żwirkiem, ale wyobrażam sobie już kopiec kreci na żwirku

Pomyślę o tym przy następnej realizacji.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
gardney 23:24, 30 maj 2013


Dołączył: 22 cze 2012
Posty: 753
Dziękuję bardzo za odpowiedź!
____________________
Magda - - - Padłaś, powstań, popraw koronę i zasuwaj Ogród w duszy mi gra
Basia_1987 23:24, 30 maj 2013


Dołączył: 13 lip 2011
Posty: 1013
A można w taki sposób:
1.Agrowłóknia
2.Siatka
3. Żwir ?
Planuję podsypać żwir na rabacie ok 20 m.kw roślin nie będzie/lub mało i chcę dać agro,aby żwir nie wszedł w ziemię(na rabacie będzie ławka), ale ze zwględu na krety i nornice ,które grasują zastanawiam się dodatkowo nad siatką dla bezpieczeństwa- chyba że kret/nornica nie wypcha ziemi jesli będzie tylko agro a na to żwir?Czy agro + siatka mija się z celem,czy to zbędny wydatek?
____________________
" Baśniowy" ogród
gardney 23:24, 30 maj 2013


Dołączył: 22 cze 2012
Posty: 753
Ja też chcę dać agrowłókninę ale tylko w miejscach gdzie nie będzie zupełnie roślin. Zaplanowałam sobie że zostawię roślinom dookoła ich pnia conajmniej 1m luzu (czyli koło o średnicy 2 m) tzn bez agrowłókniny. Zastanawiam się nadal nad tą siatką na krety. myślę że dam mimo agrowłókniny i może to kreta zniechęci. ciągle męczą mnie te głębokości i nie wiem gdzie o to zapytać bo nie znalazłam na ogrodowisku takiego wątku. Czy jeżeli rośliny już rosną to mam ubrać ziemi dookoła nich (ale im samym zostawić poziom który był) i w tych miejscach nasypać żwir czy jakoś inaczej jak wy to robicie? Zaspujecie pnie dookoła żwirem? A co dajmy na to z żurawkami? Jak to robicie że żwir nie niszczy łodyg? Nurtują mnie ciągle takie pytania... Wiem że to nie w tym wątku ale nie wiedziałam zupełnie gdzie napisać ;(
____________________
Magda - - - Padłaś, powstań, popraw koronę i zasuwaj Ogród w duszy mi gra
Gardenarium 23:24, 30 maj 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ja mam żurawki w żwirze, Sadzę je jakby na górkach usypanych z kompostu, sadzę a żwirku dosypuję tylko troszkę. Łodyga jest wtedy posadowiona na normalnej wysokości. MIędzy żurawkami jest żwirku grubiej.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies