Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Kraina Czarów w fazie projektów

Pokaż wątki Pokaż posty

Kraina Czarów w fazie projektów

Katarzynka604_ 20:42, 06 maj 2013

Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 136
Wow.. zazdroszcze ci tych dużych drzew
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3168-ogrodkowy-zawrot-glowy?page=7
AlicyaLK 20:46, 06 maj 2013


Dołączył: 25 mar 2013
Posty: 1167
Przechodząc dalej mamy dwa srebrne świerki - zaprezentowane już wcześniej, ogromne i zacieniające. Podcięliśmy je już na maksa, ale nadal dają dużo cienia. Dodatkowo chyba były wcześniej nieumiejętnie podcięte przez poprzedniego właściciela, bo pnie są bardzo poranione - bidaczki



Jedyne na co wpadłam, to zrobienie pod nimi hostowiska i puszczenie bluszczu na pnie, które jakoś specjalnie urodzie nie są... W rogu jest dość jasno od wschodu i chciałabym posadzić liliak pospolity.



Następnie mamy pas ze znakiem zapytania… zero pomysłu na tą część – jeśli macie jakieś sugestie… to jestem na nie otwarta. Żal mi cokolwiek z tamtąd wyciąć, bo drzewka są ładne, ale całościowo nie prezentują się najlepiej Nie wiem, czy dobrze zidentyfikowałam nazwy drzew, ale mam nadzieję, że tak



Część pierwszą zamyka pas, który jest widoczny z ganku, schodząc schodami w bok
- widok jest taki:



Tam planyję pas pięknych kwiatów – myślałam o hortensjach ogrodowych, ale boję się przemarzania, ZbigniewG poradził mi jednak anabelkę Invincibelle Sprirt, co w zasadzie wydaje się całkiem przyjemnym rozwiązaniemrozwiązaniem, gdyż z ganku widać byłoby piekne kwiaty, a tym samym zrobiłaby się ściana rozpoczynająca część 2 ogrodu



O częśći 2 ogrodu, jednak będzie trochę dalej

____________________
Pozdrawiam Alicja Kraina Czarów w fazie projektów
AlicyaLK 20:48, 06 maj 2013


Dołączył: 25 mar 2013
Posty: 1167
Katarzynka604_ napisał(a)
Wow.. zazdroszcze ci tych dużych drzew


dla mnie to udręka, a z drugiej strony ciesze się, że są Muszę po prostu bardziej pokombinować z projektem
____________________
Pozdrawiam Alicja Kraina Czarów w fazie projektów
Katarzynka604_ 20:50, 06 maj 2013

Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 136
no masz racje z tym cieniem moze byc trudno i tez mi tylko hosty przychodza do glowy ale chyba nie tylko wokół drzew tylko jakas wieksza rabate a co dalej to nnie wiem ;((
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3168-ogrodkowy-zawrot-glowy?page=7
AlicyaLK 20:55, 06 maj 2013


Dołączył: 25 mar 2013
Posty: 1167
Katarzynka604_ napisał(a)
no masz racje z tym cieniem moze byc trudno i tez mi tylko hosty przychodza do glowy ale chyba nie tylko wokół drzew tylko jakas wieksza rabate a co dalej to nnie wiem ;((


tylko boję się, ze jak tam dam same hosty, to będzie nudno no nie wiem... może uzupełnię jakimś cieniolubnym rozchodnikiem
____________________
Pozdrawiam Alicja Kraina Czarów w fazie projektów
Katarzynka604_ 21:06, 06 maj 2013

Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 136
AlicyaLK napisał(a)


tylko boję się, ze jak tam dam same hosty, to będzie nudno no nie wiem... może uzupełnię jakimś cieniolubnym rozchodnikiem


nie no same hosty to nie bo faktycznie nuda ale nie zaproponowałam nic innego bo oczywiscie jak juz wiesz ekspertem nie jestem i nie wiem co tam moze jeszcze byc cieniolubnego u mnie w sumie rh rosnie w cieniu ale nie wiem czy rosnie bo lubi czy dlatego ze nie ma wyjscia haah
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3168-ogrodkowy-zawrot-glowy?page=7
AlicyaLK 21:39, 06 maj 2013


Dołączył: 25 mar 2013
Posty: 1167
Podsumowując powyższe wywody, rzut z góry... taki bardzo schematyczny z painta, bo nie dysponuję innym oprogramowaniem obecnie

Zmartwieniem jest przede wszystkim pas ze znakami zapytania, jakieś pomysły?




Część druga ogrodu jutro
____________________
Pozdrawiam Alicja Kraina Czarów w fazie projektów
AgnieszkaW 21:40, 06 maj 2013

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Posadź koniecznie hortensje bukietowe, sa różne odmiany, nie przemarzają, kwitną na tegorocznych pędach.
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
AlicyaLK 21:45, 06 maj 2013


Dołączył: 25 mar 2013
Posty: 1167
AgnieszkaW napisał(a)
Posadź koniecznie hortensje bukietowe, sa różne odmiany, nie przemarzają, kwitną na tegorocznych pędach.


Ale więcej niż to co zaznaczyłam, taki jeden pas? Te znaki zapytania mie dobiją
A jakąś konkretnie odmianę bukietowej polecasz? Zależy mi na różowych, ewentualnie białych kwiatach...
____________________
Pozdrawiam Alicja Kraina Czarów w fazie projektów
AgnieszkaW 23:14, 06 maj 2013

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Hortensja Vanille Fraise jest śliczna, najpierw kremowo-biała, potem różowieje, ale pastelowo. Myślałam zamiast Anabelki, ale Ty wybierasz.
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies