Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Kraina Czarów w fazie projektów

Pokaż wątki Pokaż posty

Kraina Czarów w fazie projektów

AlicyaLK 15:00, 08 maj 2013


Dołączył: 25 mar 2013
Posty: 1167
nebel napisał(a)
I u Ciebie kiedyś będzie pięknie Widać to po planach, jak i po tym jak się do tego 'zabrałaś'.
Moja druga zasada dobrego ogrodnika cierpliwość


Nebel jesteś Kochana dziękuję!! Tak bardzo chciałabym mieć już pięknie - taki zapuszczony ogród mnie dobija! Pierwszy rok - remony więc ok, zeszły rok obserowowałam i zastanawiałam się co lubię, ok. Ale ten rok to już dość! Ale muszę się nauczyć cierpliwości, bo ja to już bym chciała wszystko! Chociaż ja też bym chciała już coś ładnego zaprezentować, a nie ziemię i iglaki
Co do planów, to nie wiem, czy dobre, czy złem bo nikt nic nie pisze... chyba kto zobaczy to co jest to załamuje ręce i ucieka hahah Trudno, najwyższej zacznę sama, a potem będę przerabiać
____________________
Pozdrawiam Alicja Kraina Czarów w fazie projektów
AgnieszkaW 21:36, 08 maj 2013

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Witaj Alicjo, poczytałam trochę o planach ogrodowych. Uwagi, które mi się nasunęły: lawenda nie będzie rosła dobrze w takim cieniu, który tam jest, zmarnieje wcześniej czy później, szkoda pieniędzy. Łąka kwietna nie do cienia i raczej nie pod brzózkę, moim zdaniem jest tam za mała przestrzeń na takie założenie, no i za dużo cienia. Pod brzozami posadż rośliny zadarniające i cienioznośne, np. bodziszek korzeniasty, dąbrowka rozłogowa, przywrotnik ostroklapowy, turzyce, fiołek w odmianach, jasnota plamista "Beacon Silver", poziomkówka indyjska, parzydło blekolistne, konwalia, ułudka wiosenna, pachysandrę, hosty. Idź raczej w kierunku host, hortensji bukietowych, rododendronów, żurawek o jasnych liściach, np. Gorgia peach, turzyc cienioznośnych i wiele innych. Jeśli lubisz lawendę, to chyba jedynym miejscem jasnym jest pas żwirowy przy blaszaku, kiedyś przecież będzie tam domek gospodarczy i grill, można tam właśnie w słoneczku, w żwirze posadzić kępy lawendy + dziewanny. Ja bym usunęła tę krzywą wiśnię, ktora nie robi tam dobrego wrażenia. To tyle. Nie przejmuj się tak bardzo moimi uwagami, ot, takie sobie moje "Widzi mi się". Serdecznie pozdrawiam
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
AlicyaLK 22:38, 08 maj 2013


Dołączył: 25 mar 2013
Posty: 1167
AgnieszkaW napisał(a)
Witaj Alicjo, poczytałam trochę o planach ogrodowych. Uwagi, które mi się nasunęły: lawenda nie będzie rosła dobrze w takim cieniu, który tam jest, zmarnieje wcześniej czy później, szkoda pieniędzy. Łąka kwietna nie do cienia i raczej nie pod brzózkę, moim zdaniem jest tam za mała przestrzeń na takie założenie, no i za dużo cienia. Pod brzozami posadż rośliny zadarniające i cienioznośne, np. bodziszek korzeniasty, dąbrowka rozłogowa, przywrotnik ostroklapowy, turzyce, fiołek w odmianach, jasnota plamista "Beacon Silver", poziomkówka indyjska, parzydło blekolistne, konwalia, ułudka wiosenna, pachysandrę, hosty. Idź raczej w kierunku host, hortensji bukietowych, rododendronów, żurawek o jasnych liściach, np. Gorgia peach, turzyc cienioznośnych i wiele innych. Jeśli lubisz lawendę, to chyba jedynym miejscem jasnym jest pas żwirowy przy blaszaku, kiedyś przecież będzie tam domek gospodarczy i grill, można tam właśnie w słoneczku, w żwirze posadzić kępy lawendy + dziewanny. Ja bym usunęła tę krzywą wiśnię, ktora nie robi tam dobrego wrażenia. To tyle. Nie przejmuj się tak bardzo moimi uwagami, ot, takie sobie moje "Widzi mi się". Serdecznie pozdrawiam


Witaj Agnieszko, dziękuję za poświęcony czas i uwagi. Lista roślin bardzo przydatna, bo cienistych miejsc w ogrodzie mamy bardzo dużo. Aczkolwiek, co do zacienienia tej części to ona o dziwo jest bardzo jasna - jeszcze poobserwuję trochę, ale tam jest słooneczko cały dzień, od rana do wieczora... pomimo dużych drzew, a zacieniają jeszcze świerki, których nie będzie...

Z tą wiśnią to zobaczę... może faktycznie wytniemy...
Mówisz, że na łączkę za mały teren? A co byś proponowała, tak żebym mogła posadzić w całej tej części... chciałabym raczej, żeby to był jeden, max. 2 gatunki roślin.

Raz jeszcze dziękuję za wszystkie uwagi... właśnie to jest dla mnie najcenniejsze
____________________
Pozdrawiam Alicja Kraina Czarów w fazie projektów
AgnieszkaW 07:46, 09 maj 2013

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Łąka kwietna będzie ładna w porze kwitnienia, potem będa sterczały przekwitnięte kwitostany (skoro chcesz kosić tylko dwa razy w roku), moim zdaniem jako widok z tarasu nie będzie to ciekawe. O ogród niestety trzeba dbać, bo inaczej zarośnie. Skoro tam jest sucho, to musisz dobrać rośliny wytrzymałe na suszę. Do zdarniania fajna jest też truskawka ozdobna, np. "Pink Panda". To wszystko zależy też od tego, jak będzie wyglądało po usunięciu tych drzew, których nie chcesz mieć. Pomimo najszczerszych chęci nie mam czasu na dokładne wgłębianie się w Twój projekt, bo teraz mam za dużo zajęć i nie wyrabiam z czasem. Musisz trochę sama pomysleć i poszukać interesujących cię informacji. To przecież ma być Twój ogród. Pozdrawiam i życzę powodzenia w realizacji
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
AlicyaLK 09:16, 09 maj 2013


Dołączył: 25 mar 2013
Posty: 1167
AgnieszkaW napisał(a)
Łąka kwietna będzie ładna w porze kwitnienia, potem będa sterczały przekwitnięte kwitostany (skoro chcesz kosić tylko dwa razy w roku), moim zdaniem jako widok z tarasu nie będzie to ciekawe. O ogród niestety trzeba dbać, bo inaczej zarośnie. Skoro tam jest sucho, to musisz dobrać rośliny wytrzymałe na suszę. Do zdarniania fajna jest też truskawka ozdobna, np. "Pink Panda". To wszystko zależy też od tego, jak będzie wyglądało po usunięciu tych drzew, których nie chcesz mieć. Pomimo najszczerszych chęci nie mam czasu na dokładne wgłębianie się w Twój projekt, bo teraz mam za dużo zajęć i nie wyrabiam z czasem. Musisz trochę sama pomysleć i poszukać interesujących cię informacji. To przecież ma być Twój ogród. Pozdrawiam i życzę powodzenia w realizacji


Dzięki Agnieszko! Wiem, że każdy ma dużo zajęć i bardzo doceniam poświęcony czas i wszelkie uwagi. Chyba masz rację z tą łąką... napatrzyłam się na takie piękne kwitnące i bardzo chciałam choć kawałek, bo uwielbiam polne kwiatki Nie chodzi o to żeby nie kosić, bo ten fragmencik to akurat nie robi mi różnicy... chodziło mi tylko o to, żeby nie była to łąka taka do przekopywania co roku - bo takie też znalazłam.
Informacji szukam cały czas, robię listy roślin, a później doczytuję o każej osobno i sprawdzam, czy się nadaje do mojego ogrodu, ale takie spojrzenie drugiej osy, pomaga Tą lwendę, to chyba na wszelki wypadek faktycznie przeniosę w inne miejsce, a na murku posadze może jakieś ładne trawy - tylko z traw jeszcze się nie doktoryzowałam - mam projekt na wieczór

Raz jeszcze bardzo serdecznie Ci dziękuję za pomoc. Jak już postanowią o zmianach, to będę pisać
Miłego dnia.
____________________
Pozdrawiam Alicja Kraina Czarów w fazie projektów
Margarete 16:20, 09 maj 2013


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Witaj
wpadłam z rewizytą, ale u ciebie pieknie te duże drzewa, dodają takiego dostojeństwa.
Popieram Agnieszke W w kwestii lawendy, ja w ubiegłym roku miałam swoja w donicy i po p[ierwsze postawiłam ja do cienia a po drugie za duzo podlewałam i nie wytrzymała, poddała sie
Ona lubi s,łońce i wapienną, piaskowa glebe i słonko. W tym roku kupiłam 2 małe sadzonki i mam zamiar wysadzic je do donicy ( pól na pól ziemia z piaskiem) a ta donica stanie przed schodami przy wejściu do domu - patelnia , zachodnia strona więc powinno byc lepiej.
Ja jak widziałaś tez zaczynam swoja trewolucje ale idzie mi jakos wolno... moge liczyc wprawdzie tylko na siebie i na syna od czasu do czasu albo na mame a do tego jeszcze pracuje do późna... ale mam nadzieje że i u ciebie i u mnie bezie kiedys p i ę k n i e !

____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
AlicyaLK 17:18, 09 maj 2013


Dołączył: 25 mar 2013
Posty: 1167
Margarete napisał(a)
Witaj
wpadłam z rewizytą, ale u ciebie pieknie te duże drzewa, dodają takiego dostojeństwa.
Popieram Agnieszke W w kwestii lawendy, ja w ubiegłym roku miałam swoja w donicy i po p[ierwsze postawiłam ja do cienia a po drugie za duzo podlewałam i nie wytrzymała, poddała sie
Ona lubi s,łońce i wapienną, piaskowa glebe i słonko. W tym roku kupiłam 2 małe sadzonki i mam zamiar wysadzic je do donicy ( pól na pól ziemia z piaskiem) a ta donica stanie przed schodami przy wejściu do domu - patelnia , zachodnia strona więc powinno byc lepiej.
Ja jak widziałaś tez zaczynam swoja trewolucje ale idzie mi jakos wolno... moge liczyc wprawdzie tylko na siebie i na syna od czasu do czasu albo na mame a do tego jeszcze pracuje do późna... ale mam nadzieje że i u ciebie i u mnie bezie kiedys p i ę k n i e !


Witaj Margarete! Dziękuję za miłe słowa i dodanie otuchy! Z tą lawendą, to już zaczęłam trochę myśleć i mam pewien pomysł na zmianę, ale musze go dopracować, i wtedy przedstawię go na ogrodowisku
Wieczorkiem zaglądnę do Ciebie, pooglądać co się zmienia U mnie też z czasem ciężko, pracujemy do późna, a wszystko robimy sami z mężem. Teraz to się zaparliśmy i nie zważamy na pogodę, ale nie wiem na jak długo wystarczy nam zapału
Do usłyszenia
____________________
Pozdrawiam Alicja Kraina Czarów w fazie projektów
regli 18:50, 09 maj 2013


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 760
I ja pozwolę sobie wrzucić swoje 3 grosze, choć żaden ogrodnik ze mnie. Zastanawiam się czy ławeczka, którą planujesz ma sens. Nie znam całego Twojego terenu, ale ze zdjęć nie wydaje mi się duży. Tuż obok masz taras, na którym można przysiąść, więc czy ławka jest potrzebna.... Choć z pewnością może być elementem ozdobnym, ale ja się na tym kompletnie nie znam, więc być może głupoty plotę. I jeszcze co do host. Jest tyle różnych ich odmian, od wielkoludów po miniaturki, przeróżne kolory, wybarwienia, obrzeża itd. itp., więc moim zdaniem dobrze skomponowane hostowisko może wcale nie być nudne.
Pozdrawiam i będę podglądać, bo jesteśmy na podobnym etapie i również przejęłam działkę po kimś, z nasadzeniami i też jest mi cholernie trudno coś sensownego wymyślić. Ale Ty masz chociaż już jakiś plan.
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3227-dzialka-ktora-kiedys-moze-bedzie-ogrodem
AlicyaLK 22:24, 09 maj 2013


Dołączył: 25 mar 2013
Posty: 1167
regli napisał(a)
I ja pozwolę sobie wrzucić swoje 3 grosze, choć żaden ogrodnik ze mnie. Zastanawiam się czy ławeczka, którą planujesz ma sens. Nie znam całego Twojego terenu, ale ze zdjęć nie wydaje mi się duży. Tuż obok masz taras, na którym można przysiąść, więc czy ławka jest potrzebna.... Choć z pewnością może być elementem ozdobnym, ale ja się na tym kompletnie nie znam, więc być może głupoty plotę. I jeszcze co do host. Jest tyle różnych ich odmian, od wielkoludów po miniaturki, przeróżne kolory, wybarwienia, obrzeża itd. itp., więc moim zdaniem dobrze skomponowane hostowisko może wcale nie być nudne.
Pozdrawiam i będę podglądać, bo jesteśmy na podobnym etapie i również przejęłam działkę po kimś, z nasadzeniami i też jest mi cholernie trudno coś sensownego wymyślić. Ale Ty masz chociaż już jakiś plan.

Cześć Regli, dziękuję za odwiedziny Kurcze, może faktycznie zrobić duże hostowisko... Muszę tam zorganizować wycinkę i chyba wtedy będzie łatwiej zaplanować. Chociaż wszędzie widziałam tylko małe hostowiska wokół drzew... ale pewnie na ogrodowisku znajdę i inspiracje z większymi hostowiskami.
Ławeczkę chcę z 2 powodów. Po pierwsze na tarasie jest mega słońce, a moja mama niekoniecznie lubi siedzieć w pełnym słonku, a po drugie chcialabym mieć miejce gdzie mogę odłożyć swoje rzeczy jak będę ćwiczyć jogę na trawniczku To ma być miłe, zaciszne miejsce
Życzę miłej nocki i zapraszam do kolejnych odwiedzin.
____________________
Pozdrawiam Alicja Kraina Czarów w fazie projektów
regli 23:02, 09 maj 2013


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 760
Mam nadzieję, że Admin mnie nie ubije, że podrzucam link do innego forum:
http://www.forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=40&t=12872
a to zdjęcie mnie po prostu na kolana rzuciło:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/7e003c2ed0d1d068.html
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3227-dzialka-ktora-kiedys-moze-bedzie-ogrodem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies