Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Kraina Czarów w fazie projektów

Pokaż wątki Pokaż posty

Kraina Czarów w fazie projektów

AlicyaLK 11:02, 13 maj 2013


Dołączył: 25 mar 2013
Posty: 1167
Ta brama póki co zostaje... Nie wiem, czy ją zostawimy w przyszłości, jak będziemy zmieniać ogrodzenie... w zasadzie jest ona przydatna, jak przyjeżdża ktoś w odwiedziny, ale jeszcze nie podjęliśmy finalnej decyzji... Póki co jest i chyba położymy dwa rzędy płyt chodnikowych pod koła, a pomiędzy trawnik.

Taras jest podniesiony faktycznie... tzn... nie taras jest podniesiony, co teren się obniża... nie wiem, jak to będzie wyglądało po nawiezieniu ziemi, nie umiem do końca przewidzieć, ile nam się podniesie teren, bo lekki spadek tam musimy zrobić... Z jednej strony (krótszy bok tarasu) będzie zamontowana do dołu drewniana żaluzja, tak żeby nam z ulicy nie zaglądali na taras, a jeśli od strony dłuższego boku tarasu zostanie nam brzydka przestrzeń pod tarasem, to pewnie coś się tam pojawi... ale równie dobrze może to być schodek z tarasu i dwie donice... nie umiem sobie tego póki co zaplanować

Jeśli chodzi o kolejność prac, to nawiezienie ziemi będzie dotyczyło całego ogrodu, transport jest drogi, więc nie będziemy rozbijać tych prac na kilka etapów. W związku z powyższym musimy przygotować powierzchnię w całym ogrodzie. Usuniemy jeszcze drzewa, które planujemy, całość trzeba będzie przekopać najpierw widłami, potem glebogryzarką... ale w miejscach gdzie są wystające korzenie... trzeba będzie przygotować ręcznie... Kępy trawy trzeba usunąć prawda? Potem przykryć włókniną, żeby nic nie urosło zanim całość przekopiemy? No i nawiezienie ziemi... Chyba powinnam jeszcze rozsypać nawóz, albo zakupić jakiś kompostownik, prawda? Muszę się jeszcze dokształcić w tej materii.

Dopiero wtedy mogę zacząć coś sadzić, ale pewnie będzie to dopiero lipiec.. jak będą upały, to z nasadzeniami będę czekać do sierpnia, tak jak będziemy też siać trawę

Co do bukszpanu, to nie wiem, czy tam zostanie... wiesz jak to jest... oglądam masę inspiracji... wiele rzeczy mi się podoba i chciałabym mieć w swoim ogrodzie, ale nie na wszystko jest miejsce... zwłaszcza, że ogród jakiś mega wielki nie jest... a ja też chcę go utrzymać w określonej konwencji, gdzie nie będzie za dużo się działo...

pomysł pojawił się po oglądnięciu tych zdjęć:

http://pinterest.com/pin/133137732706811633/

http://pinterest.com/pin/133137732706776269/

Zobaczymy jednak, jak to się będzie wszystko układało przy wykonaniu

Cały czas zastanawiam się też nad tymi liliowcami przed piwoniami... wydaje mi się, że powinno się tam znaleźć coś innego... Chociaż opinia, że liliowce są niezniszczalne mnie przekonuje
Może uda mi się znaleźć białe liliowce, które będą niższe od peonii.... muszę poszukać...

No i przód domu jest dla mnie jakimś koszmarem... nawet nie mam ochoty tam zaglądać i coś myśleć Będę się nim zajmować dopiero po usunięciu kolejnych drzew, jak będzie tam już trochę jaśniej... bo póki co to chyba sensu nie ma... Jakiś tam pomysł mam, ale póki co, nawet nie będę go przedstawiać...

Pozdrowienia z deszczowego Krakowa
____________________
Pozdrawiam Alicja Kraina Czarów w fazie projektów
malkul 14:44, 13 maj 2013


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
jestem.Pooglądałam fotki i projekt. teraz nie nadąże poczytać "w tył" ale "w przód" już będę zaglądała. CMOK
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
AlicyaLK 14:45, 13 maj 2013


Dołączył: 25 mar 2013
Posty: 1167
malkul napisał(a)
jestem.Pooglądałam fotki i projekt. teraz nie nadąże poczytać "w tył" ale "w przód" już będę zaglądała. CMOK


Dzięki Kochana Mam nadzieję, że coś się zacznie dziać Dużo przede mną
____________________
Pozdrawiam Alicja Kraina Czarów w fazie projektów
nebel 15:08, 13 maj 2013


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 2465
Alicjo,
trochę nie bardzo jestem na bieżąco u Ciebie( przepraszam, ale sama mam wiele pracy w ogrodzie)
W każdym razie weź pod uwagę irgy.
Jest ich całe mnówstwo. Sama mam u siebie wiele odmian. I to co zauważyłam, bardzo dobrze sprawdzają się w cieniu (zdecydowanie lepiej tam rosną, są zimozielone, mają piękne owoce) i fantastycznie nadają się na zadarnianie podłoża, ale właśnie w cieniu, w pełnym słońcu nie do końca.
____________________
Ogród Nebel
AlicyaLK 15:12, 13 maj 2013


Dołączył: 25 mar 2013
Posty: 1167
nebel napisał(a)
Alicjo,
trochę nie bardzo jestem na bieżąco u Ciebie( przepraszam, ale sama mam wiele pracy w ogrodzie)
W każdym razie weź pod uwagę irgy.
Jest ich całe mnówstwo. Sama mam u siebie wiele odmian. I to co zauważyłam, bardzo dobrze sprawdzają się w cieniu (zdecydowanie lepiej tam rosną, są zimozielone, mają piękne owoce) i fantastycznie nadają się na zadarnianie podłoża, ale właśnie w cieniu, w pełnym słońcu nie do końca.


Wiem, jak to jest Ciężko jest się udzielać we wszystkich wątkach i jeszcze u siebie pracować
hmm... no irgi nie wzięłam pod uwagę... może na przodzie by im pasowało Muszę poczytać... A jak będziesz robić jakieś zdjęcie u siebie w ogrodzie, to sfotografuj mi proszę swoje irgi, ok? Zobaczę jak wyglądają w prawdziwym ogródku

Dziękuję za pomysł
____________________
Pozdrawiam Alicja Kraina Czarów w fazie projektów
nebel 17:36, 13 maj 2013


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 2465
Alicjo, to 4 zdjęcia moich irg, o które prosiłaś.
Każda jest inna, rosną też w różych miejscach mojego ogrodu. Wszystkie bardzo mocno przycinam, według moich potrzeb i upodobań. Można je również pozostawić same sobie i nic przy nich nie robić i też będę piękne i dekoracyjne. A to co dla mnie najważniejsze są zimozielone, lubię takie rośliny )
O resztę pytaj na moim wątku
Pzdr.ewa
____________________
Ogród Nebel
justa35 20:45, 13 maj 2013

Dołączył: 07 kwi 2013
Posty: 207
Ala. Jak podglądam wątek to jestem w szoku. Ile Ty już wiesz, i jeszcze jakiś programik do projektów ogrodów umiesz obsługiwać. A najbardziej zadziwia mnie i przeraza ile ja będę musiała się nauczyć
Pozdrawiam
AlicyaLK 21:08, 13 maj 2013


Dołączył: 25 mar 2013
Posty: 1167
justa35 napisał(a)
Ala. Jak podglądam wątek to jestem w szoku. Ile Ty już wiesz, i jeszcze jakiś programik do projektów ogrodów umiesz obsługiwać. A najbardziej zadziwia mnie i przeraza ile ja będę musiała się nauczyć
Pozdrawiam


Justa... właśnie problem w tym, że nie obsługuje niczego do projektowania... a muszę coś obczaić, żeby zwizualizować 3D, a nie tylko tak na płasko... ja to wszystko w robię w Paint. Tylko kolega mi robił mi wymiarowanie działki, gdyż takowego nie posiadałam....

Dużo czytam, mam też dwie ulubione książki z projektami ogrodów i oglądam co wieczór w nieskończoność... jeszcze jedna upatrzona w księgarni... pewnie kupię w tym tygodniu... M to się ze mnie śmieje już, że ciągle te same obrazki oglądam... ale co ja poradzę, że tak mi się te ogrody podobają tam... i tylko myślę, jak przy moich skromnych funduszach i już obecnych nasadzeniach zrobić ładny miejski ogród... No i o roślinach muszę się jeszcze mega dużo dowiedzieć... ale chyba jestem w dobrym miejscu

A Ty co planujesz? Masz tu gdzieś założony swój wątek.. czy na razie oglądasz i się zbierasz w sobie? Zapraszam do siebie częściej Miłego wieczoru
____________________
Pozdrawiam Alicja Kraina Czarów w fazie projektów
AlicyaLK 21:13, 13 maj 2013


Dołączył: 25 mar 2013
Posty: 1167

Te pierwsze irgi mi się bardzo podobają... Zawsze widziałam takie sterczące irgi, a te są ładnie przycięte... super... Będę o nich pamiętać, jak zacznę projektować przód domu!!! Dziękuję za inspiracje!! Jesteś jedyna!!
____________________
Pozdrawiam Alicja Kraina Czarów w fazie projektów
Kondzio 21:34, 13 maj 2013


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
Witam sąsiadkę widzę że sporo już zrobiłaś gratulację no masz sporo do przemyślenia jakie rośliny wybrać kolory w jakich będziesz mieć rośliny kompostownik możesz zrobić sama lub maż z desek kompost szybko sam ci się zrobi a fundusze jak fundusze zawsze będzie za mało hi hi hi powodzenia
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies