Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Kraina Czarów w fazie projektów

Pokaż wątki Pokaż posty

Kraina Czarów w fazie projektów

AlicyaLK 09:03, 07 maj 2013


Dołączył: 25 mar 2013
Posty: 1167
AgnieszkaW napisał(a)
Hortensja Vanille Fraise jest śliczna, najpierw kremowo-biała, potem różowieje, ale pastelowo. Myślałam zamiast Anabelki, ale Ty wybierasz.


ohhh faktycznie piękna A masz ją u siebie? Dobrze się sprawuje? Może znajdę miejsce i na taką hortensję i na taką Dziękuję
____________________
Pozdrawiam Alicja Kraina Czarów w fazie projektów
AlicyaLK 10:19, 07 maj 2013


Dołączył: 25 mar 2013
Posty: 1167
Część 2 - bok domu w zasadzie mam już rozplanowany. Zamieszczam na razie taki mało estetyczny rysunek z moimi podliczeniami ile płyt mam zamieścić – niestety nie miałam czasu przerysować, a chciałam już zamieścić kolejny wpis.



Ta część to jedyna część z trawnikiem, ale przeplatana płytami chodnikowymi 50x50. Każda kratka to 0,5m.

Zaczynając od lewej, na środku ma stanąć ławeczka z widokiem na magnolię, która już tam jest i zasadzona została prawie centralnie. Za ławeczką ma być pas hortensji bukietowych z części 1 ogrodu, który będzie jednocześnie osłoną dla siedzącego na ławce

Płyty chodnikowe mają pojawić się w większym skupisku pod ławeczką oraz wzdłuż drzew przy siatce oraz wzdłuż chodnika. Nie ma być to jednak pełen pas, a przerywany z nasadzeniami rozchodników i niedużych krzewów, bylinami (jeszcze nie rozpisałam sobie gdzie co dokładnie ma być) oraz z kamieniami. Ma też znaleźć się miejsce na poidełko dla ptaków. Inspirowałam się tym ogródkiem warzywnym: http://pinterest.com/pin/133137732706851773/

Z boku rosną trzy dorodne sosny, chciałbym obsadzić je żurawkami Cascade, albo Venus 0,5x2m, które wchodziłyby w trawnik.

Pusty pas kratek, który zostawiłam na powyższym projekcie, to już część 3 ogrodu, o której będę pisała dalej. Świerki pod ogrodzeniem już są, pas od ogrodzenia do płyt chodnikowych (1m) pokryję korą dekoracyjną... myślę też, czt nie powtórzyć pomiędzy drzewami bluszczu pospolitego, który okrłyby trochę korę i może trochę wspiął się na drzewa.

Jakieś uwagi, pomysły na zmiany?
____________________
Pozdrawiam Alicja Kraina Czarów w fazie projektów
Gardenarium 11:39, 07 maj 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
AlicyaLK napisał(a)


tylko boję się, ze jak tam dam same hosty, to będzie nudno no nie wiem... może uzupełnię jakimś cieniolubnym rozchodnikiem


Hosty biało obrzeżone (Patriot - duże liście), turzyce, żurawki Citronelle, i hortensje bukietowe z tyłu. Rozjaśni się. Lilak nie uda się.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
AlicyaLK 11:48, 07 maj 2013


Dołączył: 25 mar 2013
Posty: 1167
Gardenarium napisał(a)


Hosty biało obrzeżone (Patriot - duże liście), turzyce, żurawki Citronelle, i hortensje bukietowe z tyłu. Rozjaśni się. Lilak nie uda się.


Danusiu, dziękuję za podsunięcie nasadzeń Liliak w takim razie wywalony , chociaż tam w rogu jest sporo słonka. Ale hortensje są piękne, tak więc w sumie nawet lepiej O turzycach nie pomyślałam, a bardzo lubię trawy... mogę je później powtarzać w innych częściach ogrodu.

Mam jednak problem ze sposobem nasadzeń. Widziałaś moje znaki zapytania? Muszę tam chyba zrobić jakąś ścieżkę i przygotować obsadzenia na prawo i lewo od niej, bo inaczej tego nie widzę... A może wywalę z tamtej części kilka sosen co rosną przy ogrodzeniu (4 sztuki) i będzie pas hortensji i zrobi się jaśniej... Jak myślisz?
____________________
Pozdrawiam Alicja Kraina Czarów w fazie projektów
AlicyaLK 11:50, 07 maj 2013


Dołączył: 25 mar 2013
Posty: 1167
Te cztery sosny bym wywaliła. Zrobi się jaśniej ... pod siatką hortensje bukietowe, to może i ta wisienka ozdobna przetrwa

____________________
Pozdrawiam Alicja Kraina Czarów w fazie projektów
nebel 15:36, 07 maj 2013


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 2465
Witaj Alicjo,
zazdroszę Ci tego starodrzewu. Będziesz miała, jak sama napisałeś może nieco trudniej, ale mi osobiscie podobają się bardzo. Jak już wiesz, w swoim ogrodzie mam 3 dosyć duże brzozy, ale jedną z nich od lat ostro przycinam.
A zdjęcie ode mnie na powitanie, żeby zostać w temacie - kwiat jabłoni.



Życzę Ci przede wszystkim wytrwałości w Twoich planach.
Ewa
____________________
Ogród Nebel
AlicyaLK 15:42, 07 maj 2013


Dołączył: 25 mar 2013
Posty: 1167
Dzięki Nebel i za powitanie i za zdjęcie Piękny kwiat jabłoni
Co do drzew, to ja też się cieszę, ale boję się, że nie podołam Wymyśliłam sobie ogród zbudowany na prostych liniach, z prostymi nasadzeniami i czasem po prostu nie wiem, jak mam się obrucić, żeby było dobrze Największy problem mam właśnie z ogrodem z przodu domu, co niestety nie wróży najlepiej
Mam jednak nadzieję, że podołam
____________________
Pozdrawiam Alicja Kraina Czarów w fazie projektów
Katarzynka604_ 16:42, 07 maj 2013

Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 136
AlicyaLK napisał(a)
Część 2 - bok domu w zasadzie mam już rozplanowany. Zamieszczam na razie taki mało estetyczny rysunek z moimi podliczeniami ile płyt mam zamieścić – niestety nie miałam czasu przerysować, a chciałam już zamieścić kolejny wpis.



nie wiem czemu ale mi ta magnolia na srodku troche nie pasuje
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3168-ogrodkowy-zawrot-glowy?page=7
AlicyaLK 16:53, 07 maj 2013


Dołączył: 25 mar 2013
Posty: 1167
Katarzynka604_ napisał(a)


Tylko ona już tam sobie rośnie i trochę moję się ją przesadzać, żeby jej nie stracić Zresztą nie wiem, gdzie by mogła rosnąć Masz jakąś propozycję, gdzie ewentualnie ją przenieść?
____________________
Pozdrawiam Alicja Kraina Czarów w fazie projektów
AlicyaLK 10:33, 08 maj 2013


Dołączył: 25 mar 2013
Posty: 1167
Widok powyżej rozpisanej części w chwili obecnej wygląda tak (patrząc w straonę przyszłej ławeczki):


____________________
Pozdrawiam Alicja Kraina Czarów w fazie projektów
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies