Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Kraina Czarów w fazie projektów

Pokaż wątki Pokaż posty

Kraina Czarów w fazie projektów

AlicyaLK 09:58, 10 maj 2013


Dołączył: 25 mar 2013
Posty: 1167
regli napisał(a)
Mam nadzieję, że Admin mnie nie ubije, że podrzucam link do innego forum:
http://www.forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=40&t=12872
a to zdjęcie mnie po prostu na kolana rzuciło:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/7e003c2ed0d1d068.html


Renatko, dziękuję za inspiracje... piekne to hostowisko Chyba faktycznie na przodzie pod świerkami zasadzę takie duże okazy... dobrze to będzie wyglądać

W weekend siądę i zaktualizuję projekty, bo po kilku komentarzach już sporo się zmieniło co w zasadzie mnie cieszy Mam nadzieję, że znajdę chwilkę, żeby to zrobić, bo zapowiada się pracowity weekend... odbieramy już płyty chodnikowe na bok domu i krawężniki... trzeba będzie dalej zacząć działać
Miłego dnia!
____________________
Pozdrawiam Alicja Kraina Czarów w fazie projektów
nebel 10:17, 10 maj 2013


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 2465
Alicjo, to że będziesz przerabiać 'masz jak w banku' bo inaczej się nie da I to nie wcale z tego powodu, ze coś zrobilaś źle albo Ci się nie podoba
A to że nie masz czego pokazywać to nie do końca jest prawdą. Sama mam parę ulubionych ogrodów w fazie projektowania czy przerabiania, tak jak ja to w tej chwili robię u siebie. Nie wpisuję się bo skoro nie mam nic do powiedzenia to bez sensu, ale czasami to co inny robią i planują podsuwa mi pomysł po prostu jak zrobić coś u siebie.
Przed chwilą np. przesadziłam 4 paprocie, nie dla tego, że posadziłam je tam gdzie mi się nie podoba, ale rozmnożyły się, więc przeniosłam jeszcze w inne miejsce. To roślina, która bardzo dobrze rośnie w cieniu. A i ty będziesz miala sporo takich miejsc, a ładnych roślin lubiących cień jest niewiele. Właśnie u mnie pada więc siedze zamiast w ogrodzie przy kompie.
Milego dnia
____________________
Ogród Nebel
AlicyaLK 10:41, 10 maj 2013


Dołączył: 25 mar 2013
Posty: 1167
nebel napisał(a)
Alicjo, to że będziesz przerabiać 'masz jak w banku' bo inaczej się nie da I to nie wcale z tego powodu, ze coś zrobilaś źle albo Ci się nie podoba
A to że nie masz czego pokazywać to nie do końca jest prawdą. Sama mam parę ulubionych ogrodów w fazie projektowania czy przerabiania, tak jak ja to w tej chwili robię u siebie. Nie wpisuję się bo skoro nie mam nic do powiedzenia to bez sensu, ale czasami to co inny robią i planują podsuwa mi pomysł po prostu jak zrobić coś u siebie.
Przed chwilą np. przesadziłam 4 paprocie, nie dla tego, że posadziłam je tam gdzie mi się nie podoba, ale rozmnożyły się, więc przeniosłam jeszcze w inne miejsce. To roślina, która bardzo dobrze rośnie w cieniu. A i ty będziesz miala sporo takich miejsc, a ładnych roślin lubiących cień jest niewiele. Właśnie u mnie pada więc siedze zamiast w ogrodzie przy kompie.
Milego dnia


Ewo, Ty zawsze tak pięknie piszesz, że od razu mi się milej robi na sercu i dostaję więcej energii do działania Dziękuję Ci bardzo! U nas w Krakowie piękna pogoda, słonko, ale co z tego skoro ja siedzę w pracy
No ja też buszuję po różnych ogrodach i podpatruję... Ogrodowisko to kopalnia wiedzy Wiesz, ja się paproci trochę boję ze względu na kleszcze... nie wiem, czy w ogrodowych siedzą... ale boję się, że by im się spodobało i przyszły by z łąk, które mam przed domem, a tam jest ich sporo Nie chcę narażać siebie, ani mojej psinki kochanej... Zostanę chyba przy hostowisku z wysokich odmian.... ładną inspirację podesłała mi Regli i chyba skorzystam
Miłego dnia i oby nie padało więcej niż potrzeba
____________________
Pozdrawiam Alicja Kraina Czarów w fazie projektów
nebel 10:56, 10 maj 2013


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 2465
Moje psy nie łapią kleszczy, ale bardzo systematycznie je smaruję, chociażby dlatego, że koło mnie jest takie miejsce gdzie lubimy z nimi wychodzic na spacer, a tam na pewno by złapały jakieś. Ale wiesz kleszcze lubią nie tylko paprocie. W każdym razie, ja jeszcze sama nigdy ze swojego ogrodu nie przyniosłam żadnego, tylko nie potrafię powiedzieć na czym to polega? Trzeba by popytać kogoś kto sie na tym zna.
____________________
Ogród Nebel
AlicyaLK 11:01, 10 maj 2013


Dołączył: 25 mar 2013
Posty: 1167
nebel napisał(a)
Moje psy nie łapią kleszczy, ale bardzo systematycznie je smaruję, chociażby dlatego, że koło mnie jest takie miejsce gdzie lubimy z nimi wychodzic na spacer, a tam na pewno by złapały jakieś. Ale wiesz kleszcze lubią nie tylko paprocie. W każdym razie, ja jeszcze sama nigdy ze swojego ogrodu nie przyniosłam żadnego, tylko nie potrafię powiedzieć na czym to polega? Trzeba by popytać kogoś kto sie na tym zna.


No ja swojego też smaruję.... chociaż nie wiem, czy to działa... znajomi zakrapiają tym samym co ja, a ich sunia zawsze złapie jakiegoś "przyjaciela" hmm to może pomyślę nad paprociami...
____________________
Pozdrawiam Alicja Kraina Czarów w fazie projektów
Katarzynka604_ 11:02, 10 maj 2013

Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 136
U mnie też niestety pada ( to hostowisko śliczne takie kolorowe
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3168-ogrodkowy-zawrot-glowy?page=7
AlicyaLK 11:05, 10 maj 2013


Dołączył: 25 mar 2013
Posty: 1167
Katarzynka604_ napisał(a)
U mnie też niestety pada ( to hostowisko śliczne takie kolorowe


U mnie jutro ma padać! W sobotę! jedyny dzień, kiedy jestem w domu! Już się cieszę! Pewnie znów będę pracować w sztormiaku ale nie wszystko da się zrobić w deszczu
____________________
Pozdrawiam Alicja Kraina Czarów w fazie projektów
reni 13:33, 10 maj 2013


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 2793
Witaj..
Powiem szczerze, że nie lada wyzwanie przed tobą, tyle drzew ... nie zazdroszczę a nie myślałaś żeby część z nich wyciąć ja tak zrobiłam u siebie też miałam wokół domu same świerki zresztą posadzone bez składu i ładu które zacieniały dom. Przed domem został tylko jeden świerk srebrny z boku domu od strony wejścia wycięłam wszystkie a z drugiej strony wycięłam jeden a reszta została... w sumie usunęłam 15 świerków.
Będę zaglądać i kibicować
____________________
Ogród... reni
AlicyaLK 14:39, 10 maj 2013


Dołączył: 25 mar 2013
Posty: 1167
reni napisał(a)
Witaj..
Powiem szczerze, że nie lada wyzwanie przed tobą, tyle drzew ... nie zazdroszczę a nie myślałaś żeby część z nich wyciąć ja tak zrobiłam u siebie też miałam wokół domu same świerki zresztą posadzone bez składu i ładu które zacieniały dom. Przed domem został tylko jeden świerk srebrny z boku domu od strony wejścia wycięłam wszystkie a z drugiej strony wycięłam jeden a reszta została... w sumie usunęłam 15 świerków.
Będę zaglądać i kibicować


Ojj Reni, ile ja już wyciełam nie chcesz wiedzieć Ten pas z boku domu to był cały w drzewach! Calutki!! I jabłoń wyciełam i dwa orzechy i gruszę Żałuję, że nie robiłam wcześniej zdjęć! Mam jeszcze ponad 25 drzew na murku do wycięcia i z przodu domu ze 4, ale nawet nie wiem, czy na tyle dostanę zgodę! Aż się boję wniosek kolejny składać! No, ale muszę... Jeszcze w tym szpalerze wzdłuż domu chyba ze 3 wytnę, bo są takie cieniutkie, lichutkie.

Zastanawiałam się jeszcze czy jabym pomiędzy te świerki zasadziła hotensje bukietowe, to czy one sobie dadzą tam rade... bo te pnie łyse to takie średnie... coś wyższego pomiędzy by się przydało...
____________________
Pozdrawiam Alicja Kraina Czarów w fazie projektów
regli 21:11, 10 maj 2013


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 760
Alu, czy chodzi Ci o to miejsce?

____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3227-dzialka-ktora-kiedys-moze-bedzie-ogrodem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies