Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Kraina Czarów w fazie projektów

Pokaż wątki Pokaż posty

Kraina Czarów w fazie projektów

AlicyaLK 10:20, 12 maj 2013


Dołączył: 25 mar 2013
Posty: 1167
regli napisał(a)
Źle zacytowałam, a chodziło o moje braki w wykształceniu, nie o Twoje


haha - chyba obie mamy podobny poziom ekspercki
____________________
Pozdrawiam Alicja Kraina Czarów w fazie projektów
AlicyaLK 11:11, 12 maj 2013


Dołączył: 25 mar 2013
Posty: 1167
No i sobota minęła raz dwa w zasadzie na sprzątaniu... w końcu uporaliśmy się z gałęziami, które jeszcze zalegały w ogrodzie... w Krakowie wcale nie jest to takie proste, bo spalanie odpada No ale pocięte, wywiezione do zakładu - tak więc jest z głowy.

Co więcej, to szpaler wzdłuż domu został jeszcze oczyszczony, tzn. usunęliśmy 3 kolejne świerki, żeby zrobić miejsce na nasadzenia pomiędzy i jednocześnie zrobić miejsce dla drzew, które zostają. Fajne się zrobiło, jaśniej i przyjemniej Na liście są jeszcze dwa drzewa do usunięcia, tak więc powinno być jeszcze lepiej, ale musimy poczekać na pomoc drugiego mężczyzny, bo sama z M nie dam rady...
Zdjęć nie zamieszczam, bo o ile ja widzę róźnicę, to nie jest ona aż tak znacząca, żeby tu pokazwyać

Dodatkowo wywieźliśmy 6 pełnych taczek igliwia!!! 6!!!

Zakupioe zostały też płytki na bok domu i na ścieżki, tak więc leżą teraz i czekają na swój czas Zastanawiam się tylko, czy najpierw powinniśmy nawieźć jeszcze ziemię i dopiero potem układać płytki? czy najpierw pytki, a potem nawieźć ziemię? Ktoś ma jakieś doświadczenie w tym zakresie?

Dziś wieczorem siadam nad modyfikacją projektu i wrzucę do oceny
Miłej niedzieli
____________________
Pozdrawiam Alicja Kraina Czarów w fazie projektów
reni 11:50, 12 maj 2013


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 2793
Witaj
Koniecznie pokaż co tam wymyśliłaś jestem bardzo ciekawa jak to wyjdzie.
Dobrze że wycięłaś niepotrzebne świerki... oczywiście nie jestem zwolenniczką wycinania wszystkiego lubię zieleń, drzewa ale nieraz trzeba. Ja swoje gałęzie mielę taką rozdrabniarką można to wykorzystać na rabaty, a igliwie daję na kompost tylko przesypuję wapnem.
Co do układania płytek to nie pomogę..pozdrawiam
____________________
Ogród... reni
regli 17:04, 12 maj 2013


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 760
A czy ten wieczór może być już, bom straszliwie ciekawa
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3227-dzialka-ktora-kiedys-moze-bedzie-ogrodem
reni 17:32, 12 maj 2013


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 2793
Ja też
____________________
Ogród... reni
Katarzynka604_ 20:41, 12 maj 2013

Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 136
Alu według mnie powinniscie najpierw wykonac prace budowlane np plytki mniej wieej okreslic poziom ziemi i dopiero potem przysypac podobnie jesli chodzi o ukladanie kostki b i tak trzeba by kopac by wymurowac krawezniki
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3168-ogrodkowy-zawrot-glowy?page=7
AlicyaLK 20:42, 12 maj 2013


Dołączył: 25 mar 2013
Posty: 1167
regli napisał(a)
A czy ten wieczór może być już, bom straszliwie ciekawa


Oj Dziewczyny aż takich zmian nie ma
Siadam dopiero teraz... i postaram się w miarę szybko coś wrzucić
____________________
Pozdrawiam Alicja Kraina Czarów w fazie projektów
AlicyaLK 22:13, 12 maj 2013


Dołączył: 25 mar 2013
Posty: 1167
Tak więc przede wszystkim chciałam podziękować wszystkim za przedstawione opinie i pomysły oraz za wsparcie Wzięłam sobie je do serca i powstał trochę zmodyfikowany project. Zajęłam się tyłem domu, czyli częścią trzecią, bo przede wszystkim, tak jak już to pisałam, na tej części zależy mi najbardziej, a poza tym najwięcej opinii pojawiło się właśnie w stosunku do tej części



Tak więc zrezygnowałam z lawendy na murku… niby wydaje mi się, że tam jest jasno, ale wolę nie ryzykować. W zamian pomyślałam o nasadzeniu ozdobnej trawy np. UNIOLA LATIFOLIA - OBIETKA SZEROKOLISTNA. Pod brzozą miała być łąka, ale skoro ma brzydko wyglądać do zamieniłam na ozdobną trawę: HAKONECHLOA MACRA ALL GOLD. A pod wiśnią konwalik niger, czyli nasadzenie tego typu: http://pinterest.com/pin/133137732706954427/

Piwonie zostały, ale dodałam tam Liliowce, niskie odmiany np. Little Missy, czy Little Showstopper.

Dodałam jeszcze mały żwywopłot z bukszpanu… ale jeszcze nic o nim nie czytałam… mam tylko nadzieję, że są jakieś niższe odmiany, bo wysokiego żywopłotu tam na pewno nie chcę.

Co do części 2 czyli boku domu, to w zasadzie nic nie zmieniłam… ale ponieważ zdecydowałam, że pomiędzy świerkami musi coś się pojawić, bo takie gołe pnie po prostu mnie straszą, to troszkę jeszcze je przerzedziłam i pomyślałam, żeby zasadzić tam hortensje bukietowe. Pojawiły się inne propozycje, ale po sprawdzeniu zwykle okazywało się, że roślina nie wytrzyma w tak mało nasłonecznionym miejscu – mam nadzieję, że hortensje dadzą radę
____________________
Pozdrawiam Alicja Kraina Czarów w fazie projektów
AlicyaLK 22:39, 12 maj 2013


Dołączył: 25 mar 2013
Posty: 1167
Tak przy okazji to chciałabym pokazać zdjęcie, które zainspirowało mnie do jednakowych nasadzeń na dużej przestrzeni:



Zdjęcie pochodzi z ksiązki Joe Swift "Miejskie Ogrody"
____________________
Pozdrawiam Alicja Kraina Czarów w fazie projektów
regli 00:12, 13 maj 2013


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 760
Alu, wydaje mi się, że fajnie to rozplanowałaś. Zazdroszczę wizji Próbowałam ten projekt porównać ze zdjęciami. Nie rozumiem bramy wjazdowej w części 3. Ona ma tam zostać czy jest zaznaczona, bo jest obecnie? Czy to co jest zaznaczone na zielono to trawnik? Nie kumam idei tego żywopłotu z bukszpanów. Jakoś mi w tym miejscu nie pasi. Ale nie bierz tego bardzo do serca, bo ja widzę ten teren tylko na zdjęciach, więc mogę wielu rzeczy nie widzieć. I jeszcze mam takie pytanko. Na zdjęciach wydaje się, że taras jest lekko podniesiony. Czy przestrzeń pod nim będzie widoczna? Bo może by ten taras obsadzić żywopłotem z bukszpanów, żeby ukryć dziurę?
Trzymam kciuki za hortensje, żeby im tam dobrze było
Bardzo jestem ciekawa jak w realu będą się prezentować te jednolite nasadzenia.
Czyli rozumiem, że zaczynasz prace w terenie od części trzeciej?
AlicyaLK napisał(a)
Zastanawiam się tylko, czy najpierw powinniśmy nawieźć jeszcze ziemię i dopiero potem układać płytki? czy najpierw pytki, a potem nawieźć ziemię?

Ja bym najpierw nawiozła ziemi a potem płytki, zwłaszcza jak teren jest nierówny. Łatwiej ziemię spod płytek wybrać lub dosypać, żeby równo leżały, niż je wygrzebywać spod nawiezionej ziemi.
Pozdrawiam
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3227-dzialka-ktora-kiedys-moze-bedzie-ogrodem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies