Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy powrót do dzieciństwa.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy powrót do dzieciństwa.

Kawa 08:53, 24 sie 2017


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
Poliś kofffam twoje trawska...
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
polinka 09:00, 24 sie 2017


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
beta napisał(a)


Wyszło ze wypowiadam się jako.pierwsza choć to wcale nie znaczy że znam się na temacie, ale ostatnio mieliśmy przyjęcie w ogrodzie właśnie i mogę powiedzieć jak to było u nas
Otóż przyjęcie było na ok 23 osoby w tym dzieciaki. ..mieliśmy biały catetingowy namiot...do tego jednakowe stoły i białe cateringowe rozkładane krzesła. ..niemniej uzylysmy białego papierowego obrusy...generalnie całość była w kolorach fuksja,pomarańcz, czerwień,żółty. ...kupiłam papierowe kule i honny bals i zrobiłam kilka rozet ....do tego serwetki w kolorach dekoracji...było zywiolowo i ogniscie...A przed namiotem stały dwie duże donice z lawendą i tablica gastronomiczna kredowa z informacją coz to za okazja ...do tego na płocie powiesolam B ukieciki w puszkach metalowych. ..A na każdym stole stał pakiecik składający się z krążka sosnowego na którym stała zwykłą kolorowa butelka np. Po winie w niej proste kwiaty do tego kilka świeczniki...I tak na każdym stole ☺
Mam zdjęcia na telefonie się nie mogę ich wrzucić na O. Nie wychodzi mi


Betko ale w tym roku masz przyjęć Widziałam zdjęcia z komunii Młodej i nigdy nawet przez myśl mi nie przeszło, że nie jesteś w temacie
Namioty mam jeszcze z przyjęcia weselnego, które organizowaliśmy w drugim ogrodzie ale tutaj jest za mała powierzchnia ogrodu na ich rozstawienie. Na wprost ogrodu mam garaż i to w nim będą stoły i krzesła.Brama garażowa będzie otwarta więc myślę, że będzie wrażenie jakby impreza odbywała się w ogrodzie

Jak się zachowuje obrus papierowy? Czy trzeba go podpinać pod spód stołu aby nie fruwał? Dobrze się układa??
Na bramie mam małe białe osłonki, teraz są tam trawki ale dobry pomysł z bukiecikami takie jak będą na stołach Fajny pomysł z tablicą! Mam i już myślę gdzie ją ustawić
Jak będziesz miała chwilę wyślij mi zdjęcia na maila
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
polinka 09:03, 24 sie 2017


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
nawigatorka napisał(a)
Możesz uzyc ocynkowanych doniczek albo butelek na kwiaty. Fajnie są takie z korkiem. Puszki tez fajny pomysł. Kwiatek w serwetkę taki jak w bukiecikach.
Co do stolow to musiałabym pomyśleć chwilke. Byle nie juta bo brudzi strasznie.


O kwiatek w serwetkę! Nie pomysłałam...Jutę nawet mam ale oprócz tego, że brudzi to jeszcze ma specyficzny zapach
Chyba coś szarego, takiego w kolorze betonu byłoby najlepsze na stoły...tylko co??
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
polinka 09:05, 24 sie 2017


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
nawigatorka napisał(a)
A możesz uzyc paproci bo dostępne


Czyli mówisz, że zz wrzosów zrezygnować i iść w biały, szary, zielony?? Paprocie świetne i zaraz mam przed oczami Twoją serię paprotkową
Z wrzosami byłoby mało pracy Kupuje, wstawiam w osłonkę i koniec roboty...
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
beta 09:06, 24 sie 2017


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
Podaj maila☺

Komunijne przyjęcie miałam w tym roku,dobrze pamiętasz. ..Ale mówiłam o przyjęciu urodzinowym mojej cioci...ponieważ zywiolowa i energiczna z niej babeczka postawiłam na taki sam wystrój -energiczny i żywiołowy
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
beta 09:08, 24 sie 2017


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
Aha..papierowy obrus zachowuje się ok...niczym to nie podpinalismy. ..A wiesz że w Juli widziałam czarny?...wyglądał mega intrygująco
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
polinka 09:09, 24 sie 2017


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
lindsay80 napisał(a)
Dziękuję serdecznie za fotki cisów, ładnie podrosły przez te pare miesięcy, a kolor mają niesamowity.

Jaką ziemię workowaną kupujesz?

A propos pytania o wrzosy, miałam fajną odmianę w kolorze karminowym, która z RB super by grała, ale nazwy nie pamiętam.
A fotki tu możesz zobaczyć.

http://www.ogrodowisko.pl/watek/4999-tu-ma-byc-ogrod?page=1125

Trawy w drugim ogrodzie bardzo dorodne - co możesz powiedzieć, na temat zimowania tych małych odmian rozplenicy, czy one dorównują Hameln?


Myślę, że z cisów będziesz zadowolona. Ładnie, szybko się zagęszczają.

Ziemię kupuję u lokalnego producenta ale on nie rozprowadza po Polsce.
Wiesz, po czym poznać dobrą ziemię w worku? To, że worek 80l jest ciężko samemu podnieśc

Wrzosy cudne! Właśnie o takim kolorze myślałam

Rozplenice zimowały bez problemu.
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
beta 09:15, 24 sie 2017


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
Ostatnio bardzo mi się spodobały kurtyny z żywych kwiatów. ..niesamowicie zywotny okazuje się zwykły rozchodnik
Ja bym szła w klimaty rustiko,czyli wlasnie biele,zielen w roslinach,koronki,firanki itd lub boho czyli kolor,w końcu mamy jeszcze lato...i tu moglabys rxucic mix kolorowych obrusow na stół
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
polinka 09:15, 24 sie 2017


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Toszka napisał(a)


Ponieważ jestem na etapie oczarowania rozplenicowymi liliputami to odpowiem za Polinkę tylko tyle, że zimują bez problemu, bez okrycia. Wytrzymały bezśnieżne mrozy -32. Mam je 4 sezon. Pierwsze dwa sezony były nijakie. Teraz są puchate poduchy. Wcześniej od Hameln startują.


I mnie te rozplenice oczarowały dzięki Tobie

mówisz,ze dopiero w czwartym sezonie czarują?
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
polinka 09:17, 24 sie 2017


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
kasja83 napisał(a)

Nie wierzę w to, że Cię jakaś trawa nie lubi


Ha, ha Kasiu
Dwa podejścia do nich robiłam i powiedziałam koniec!
W kolejnym sezonie podobny los spotka trzcinnika...
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies