Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy powrót do dzieciństwa.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy powrót do dzieciństwa.

ania1110d 21:23, 23 sie 2017


Dołączył: 04 maj 2017
Posty: 1014
polinka napisał(a)

Właśnie ta fotka przyciągnęła mnie z pinteresta na forum
Pięknie a jak już oglądam do tyłu Twój wątek to aż się chce dalej zaglądnąć wiec ide spacerować po pięknym ogrodzie
____________________
Ania Ogród w Cichym Dworku*Wizytówka
Magleska 22:05, 23 sie 2017


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18537
Ja bym dała białe wrzosy
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
beta 22:15, 23 sie 2017


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
polinka napisał(a)
Mam kilka pytań do dziewczyn "wnętrzarskich"

Przyjęcie w ogrodzie, styl trochę mniej oficjalny -suknie i garnitury nie wymagane

Zastanawiam się nad obrusami...papierowy czy kupić jakiś tani materiał i obszyć?
Stoły nie są ciekawej urody i muszą być zasłonięte.

Kolory to betonowe ściany, szare obrusy, biała zastawa, białe serwetki i teraz myślę nad dodatkami...duża ilość świec w szkle aby dobrze współgrało ze świecznikami betonowymi. Z żywych roślin może wrzos, który jest teraz łatwo dostępny i tani? Myślałam nad czerwonymi wrzosami albo wrzoścami aby był taki akcent kolorystyczny a i mam RB w donicach, i w ogrodzie więc byłby jeden mocniejszy kolor nawiązujący do ogrodu...A może lepiej biały wrzos?


Wyszło ze wypowiadam się jako.pierwsza choć to wcale nie znaczy że znam się na temacie, ale ostatnio mieliśmy przyjęcie w ogrodzie właśnie i mogę powiedzieć jak to było u nas
Otóż przyjęcie było na ok 23 osoby w tym dzieciaki. ..mieliśmy biały catetingowy namiot...do tego jednakowe stoły i białe cateringowe rozkładane krzesła. ..niemniej uzylysmy białego papierowego obrusy...generalnie całość była w kolorach fuksja,pomarańcz, czerwień,żółty. ...kupiłam papierowe kule i honny bals i zrobiłam kilka rozet ....do tego serwetki w kolorach dekoracji...było zywiolowo i ogniscie...A przed namiotem stały dwie duże donice z lawendą i tablica gastronomiczna kredowa z informacją coz to za okazja ...do tego na płocie powiesolam B ukieciki w puszkach metalowych. ..A na każdym stole stał pakiecik składający się z krążka sosnowego na którym stała zwykłą kolorowa butelka np. Po winie w niej proste kwiaty do tego kilka świeczniki...I tak na każdym stole ☺
Mam zdjęcia na telefonie się nie mogę ich wrzucić na O. Nie wychodzi mi
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
nawigatorka 22:44, 23 sie 2017


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
Możesz uzyc ocynkowanych doniczek albo butelek na kwiaty. Fajnie są takie z korkiem. Puszki tez fajny pomysł. Kwiatek w serwetkę taki jak w bukiecikach.
Co do stolow to musiałabym pomyśleć chwilke. Byle nie juta bo brudzi strasznie.
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
nawigatorka 22:55, 23 sie 2017


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
A możesz uzyc paproci bo dostępne
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
lindsay80 23:52, 23 sie 2017


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Dziękuję serdecznie za fotki cisów, ładnie podrosły przez te pare miesięcy, a kolor mają niesamowity.

Jaką ziemię workowaną kupujesz?

A propos pytania o wrzosy, miałam fajną odmianę w kolorze karminowym, która z RB super by grała, ale nazwy nie pamiętam.
A fotki tu możesz zobaczyć.

http://www.ogrodowisko.pl/watek/4999-tu-ma-byc-ogrod?page=1125

Trawy w drugim ogrodzie bardzo dorodne - co możesz powiedzieć, na temat zimowania tych małych odmian rozplenicy, czy one dorównują Hameln?
____________________
Tu ma być ogród :)
Toszka 00:00, 24 sie 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
lindsay80 napisał(a)
(...)

Trawy w drugim ogrodzie bardzo dorodne - co możesz powiedzieć, na temat zimowania tych małych odmian rozplenicy, czy one dorównują Hameln?


Ponieważ jestem na etapie oczarowania rozplenicowymi liliputami to odpowiem za Polinkę tylko tyle, że zimują bez problemu, bez okrycia. Wytrzymały bezśnieżne mrozy -32. Mam je 4 sezon. Pierwsze dwa sezony były nijakie. Teraz są puchate poduchy. Wcześniej od Hameln startują.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
kasja83 08:08, 24 sie 2017


Dołączył: 09 lis 2015
Posty: 8961
polinka napisał(a)


Lubi cien lub półcień i dużo wilgoci. Ptasie Łapki i mnie nie lubią

Nie wierzę w to, że Cię jakaś trawa nie lubi
____________________
Kasja-Nowocześnie u Kasji - kiedyś będzie
polinka 08:52, 24 sie 2017


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
ania1110d napisał(a)

Właśnie ta fotka przyciągnęła mnie z pinteresta na forum
Pięknie a jak już oglądam do tyłu Twój wątek to aż się chce dalej zaglądnąć wiec ide spacerować po pięknym ogrodzie


Aniu Czy Ty to Ty??
Bardzo mi miło, że jesteś u mnie i dziękuję, że tak odbierasz mój ogród
Buziaki!
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
polinka 08:52, 24 sie 2017


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Magleska napisał(a)
Ja bym dała białe wrzosy


Madziu, nie wiem czy z białymi wrzosami nie będzie za mdło...
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies