Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy powrót do dzieciństwa.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy powrót do dzieciństwa.

polinka 19:26, 06 maj 2019


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Kasia_CS napisał(a)
Cudna altana, grabiki przed nią też ekstra się wpisały A ja co widzę betonowe donice, świeczniki, to mam ochotę sama zrobić i jakoś się ciągle nie mogę zebrać



Dziękuję Kasiu Mieszadło w dłoń i można robić betonki
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
polinka 19:29, 06 maj 2019


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
AgnieszkaW napisał(a)
Pięknie to wszystko wyszło. Co będziesz robić z tą ceglaną ścianą? Ona taka ładna jest...


Wiem Agnieszko, że jest i ładna i klimatyczna ale niestety nie pasuje nam do całości i jeśli byśmy ją zostawili to nie mamy miejsca aby zrobić jakies ceglane powtórzenie Kolejne elementy małej architektury jakie powstaną, są zaplanowane z betonu...
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
polinka 19:34, 06 maj 2019


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Kochani, trzeba pomóc Ewie Pszczółce i Kotlinie Kłodzkiej!

https://www.ogrodowisko.pl/watek/1027-pszczelarnia?page=2168
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Makusia 10:06, 07 maj 2019


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
polinka napisał(a)


Małgosiu dziękuję za miłe słowa
Też nie jestem przekonana do kamienia ale niestety kora za bardzo tam śmieci i dopóki nie zrobimy przeszklenia altany to będzie kamień...Mam nadzieję, że jak trawy urosną to nie będzie ażtak widać tego kamenia...

A Red Barony u Ciebie może mają za mokre stanowisko zimą?


Polinko ja już mówiłam, że altana bardzo mi się podoba Ale chciałam podpytać- na zdjęciach "przed-po" nie do końca jestem w stanie się zorientować- czy Wy przerabialiście dotychczasowy budynek na altanę, czy tez był rozburzony i altana została postawiona na nowo? No i drugie pytanie- w jaki sposób chcesz przeszklić? Jakieś drzwi rozsuwane?
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
polinka 18:53, 07 maj 2019


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Makusia napisał(a)


Polinko ja już mówiłam, że altana bardzo mi się podoba Ale chciałam podpytać- na zdjęciach "przed-po" nie do końca jestem w stanie się zorientować- czy Wy przerabialiście dotychczasowy budynek na altanę, czy tez był rozburzony i altana została postawiona na nowo? No i drugie pytanie- w jaki sposób chcesz przeszklić? Jakieś drzwi rozsuwane?


Makusia, specjalnie dla Ciebie zajrzałam do mojego najmniej ulubionego folderu zdjeciowego, jakim jest remont altany

Proszę, oto historia naszej drugiej części ogrodu

Pierwsze co zrobiliśmy to wymiana siatki i wybranie 40 cm ziemi.



Tak się prezentowały nasze budynki gospodarcze



Na początku zrobiliśmy remont garażu a pozniej zaczelismy rozbierac kolejna szopke.



Po rozburzeniu i ręcznym wynniesieniu wielu ton gruzu...



Później przyszedł czas na nowe scianki, słupy i dach.



W tym roku, pod koniec kwietnia z wielką radością i ulga zakończyliśmy inwestycje pt. Altana



Przeszklenia planujemy po dwóch bokach szyby na stałe A środkiem drzwi przesuwane ale to bardzo odległy plan...





____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
AgnieszkaW 18:56, 07 maj 2019

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
polinka napisał(a)


Wiem Agnieszko, że jest i ładna i klimatyczna ale niestety nie pasuje nam do całości i jeśli byśmy ją zostawili to nie mamy miejsca aby zrobić jakies ceglane powtórzenie Kolejne elementy małej architektury jakie powstaną, są zaplanowane z betonu...


Skoro tak, to rozumiem. Dziękuję za odpowiedź
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
Makusia 19:50, 07 maj 2019


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Polinka wszystko jasne! Przeszklenie, które planujecie będzie wyglądać fenomenalnie!
Historia budynku gospodarczego, który stał się altaną mną osobiście wstrząsnęła - pomysł, ilość pracy i wykonanie - podziwiam takie kreatywne i pracowite osoby, jak Wy! Szczerze gratuluję!

I dziękuję za obrazkowe wyjaśnienie wraz z komentarzem.

Niesamowita praca!
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Margarete 19:58, 07 maj 2019


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
polinka napisał(a)


Małgosiu dziękuję za miłe słowa
Też nie jestem przekonana do kamienia ale niestety kora za bardzo tam śmieci i dopóki nie zrobimy przeszklenia altany to będzie kamień...Mam nadzieję, że jak trawy urosną to nie będzie ażtak widać tego kamenia...

A Red Barony u Ciebie może mają za mokre stanowisko zimą?

Nie raczej mają sucho. Mam je po słonecznej stronie ogrodu na tej części rabaty która jest wysypana kamieniem. Trudno mi się z tą porażką w Red Baronach pogodzić bo je lubię i tak jak pisałam co roku dokupuję, dosadzam i w sezonie jest ok. Chyba jednak będę musiała zaakceptować fakt że one u mnie czegoś nie lubią....i dlatego nie chcą rosnąć

Metamorfoza w historycznym ujęciu fotek przed, w trakcie i po jest spektakularna. A jeszcze jak dorobicie te przeszklenia to będzie jak w katalogu
Buziaki!
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Monia81 21:11, 07 maj 2019


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8048
Polinko obejrzałam focie, altana i teren przed nią przeszedł niesamowitą metamorfozę, pięknie te graby tam wyglądają pozdrawiam
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Magleska 21:33, 07 maj 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18738
Polinko ta metamorfoza jest niesamowita podziwiam bardzoooo
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies