Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy powrót do dzieciństwa.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy powrót do dzieciństwa.

Zakrecona 08:56, 26 lip 2019

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Twój trawnik, to poezja trawnikowa
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
szemusia 09:03, 26 lip 2019


Dołączył: 24 sty 2014
Posty: 3505
Polinko powiedz mi, czy jakos specjalnie traktujesz swojego red barona? U mnie nowe nasadzenia są ładne, wybarwione, takie intensywne w kolorze, a te zeszłego roku (na przedłużeniu rabaty, więc warunki te same) już obeschniete, wyblaknięte... W zeszłym roku też były ładne. Ze dwa razy gnojówką z pokrzyw podałam, ale może to mało? On taki żarłoczny jest?

Niezmiennie zachwycam się Twoimi rabatami i konsekwencją w ich prowadzeniu. Mistrzostwo
Trochę od Ciebie zgapiam, ale mam nadzieję, że mi wybaczysz...
____________________
Beata - Prawie jak ogród;)
asiak 15:25, 31 lip 2019


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Polinko zwracam się do Ciebie jako eksperta od traw wszelakich
Zajrzyj do mnie w wolnej chwili, nie chcę Ci zaśmiecać, masz tak pięknie
____________________
AsiaDziałeczka Asi
Margarete 17:48, 31 lip 2019


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Polinko, pisałaś u Ani -Malutki pod lasem - o dzieleniu selserii. Ja mam Selserię heuflerianę która pięknie dotychczas zdobiła mi brzeg rabaty, stała prosto a do tego uzupełniałam ją czosnkiem główkowatym i było super. W tym roku leży zamiast stać a do tego mocno zżółknięte ma dolne źdźbła. Myślę że głównym winowajcą jest susza kolejny sezon jest u mnie niedobór wody -moje podlewanie tylko nieco łagodzi tę suszę. Mam słabą, lekką glebę bez gliny więc lanie wody i tak nie pomaga za dużo. Druga przyczyną to fakt że należy się już mojej Selserii podział i odświeżenie kęp.
Teraz moje pytania :
Kiedy najlepiej to zrobić?
Czy obciąć je po przesadzeniu i pod,małe?
A może teraz przyciąć i wydłubać te suche źdźbła i zostawić tak jak jest żeby się zregenerowała a pod jelicie na wiosnę?

Wrzucę u siebie foty tej Selserii żeby ci tu nie zaśmiecać wątku.
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Mary 21:10, 01 sie 2019


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3505
Margarete napisał(a)
Polinko, pisałaś u Ani -Malutki pod lasem - o dzieleniu selserii. Ja mam Selserię heuflerianę która pięknie dotychczas zdobiła mi brzeg rabaty, stała prosto a do tego uzupełniałam ją czosnkiem główkowatym i było super. W tym roku leży zamiast stać a do tego mocno zżółknięte ma dolne źdźbła. Myślę że głównym winowajcą jest susza kolejny sezon jest u mnie niedobór wody -moje podlewanie tylko nieco łagodzi tę suszę. Mam słabą, lekką glebę bez gliny więc lanie wody i tak nie pomaga za dużo. Druga przyczyną to fakt że należy się już mojej Selserii podział i odświeżenie kęp.
Teraz moje pytania :
Kiedy najlepiej to zrobić?
Czy obciąć je po przesadzeniu i pod,małe?
A może teraz przyciąć i wydłubać te suche źdźbła i zostawić tak jak jest żeby się zregenerowała a pod jelicie na wiosnę?

Wrzucę u siebie foty tej Selserii żeby ci tu nie zaśmiecać wątku.

U mnie taki sam problem z tą sesleria. Była podzielona i posadzona w ubiegłym roku i wygląda beznadziejnie. Też się zastanawiam czy jej teraz się przyciąć do ziemi.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
polinka 19:56, 20 sie 2019


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17538
Margarete napisał(a)
Jakieś czary u ciebie z tym trawnikiem Polinko czy co ? wszedzie suchy i żółty, no co najwyżej lekko zielony a u ciebie - wzorowy i zieloniuteńki. Jak ty to robisz ?


Małgoś, podlewałam cały czas plus do tego nawóz i to jest chyba recepta na zielony trawnik
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
polinka 19:58, 20 sie 2019


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17538
Zakrecona napisał(a)
Twój trawnik, to poezja trawnikowa


Dzięki Madziu Nistety koniczyna opanowała trawnik ale chyba nie będę już walczyć w tym roku. W następnym szykują się duże prace brukarskie i trawnik będę zakładała od nowa.
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
polinka 20:03, 20 sie 2019


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17538
szemusia napisał(a)
Polinko powiedz mi, czy jakos specjalnie traktujesz swojego red barona? U mnie nowe nasadzenia są ładne, wybarwione, takie intensywne w kolorze, a te zeszłego roku (na przedłużeniu rabaty, więc warunki te same) już obeschniete, wyblaknięte... W zeszłym roku też były ładne. Ze dwa razy gnojówką z pokrzyw podałam, ale może to mało? On taki żarłoczny jest?

Niezmiennie zachwycam się Twoimi rabatami i konsekwencją w ich prowadzeniu. Mistrzostwo
Trochę od Ciebie zgapiam, ale mam nadzieję, że mi wybaczysz...


Beatko, nie jesteś pierwszą osobą która mówi o RB. Wiele osób pisze do mnie, że coś w tym roku z nimi nie tak. U mnie RB jest ok w tym roku ale dla większości traw jest to ciężki rok. RB do wybarwienia potrzebuje potasu i fosforu. Jeśli jest za mało czerwony można nawozić nawozem do pomidorów.

Dzięki za miłe słowa i jeslli tylko mogę Cię czymś zainspirować to bardzo się cieszę
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
polinka 20:04, 20 sie 2019


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17538
asiak napisał(a)
Polinko zwracam się do Ciebie jako eksperta od traw wszelakich
Zajrzyj do mnie w wolnej chwili, nie chcę Ci zaśmiecać, masz tak pięknie


Asiu, przepraszam, że dopiero dzisiaj odpisuję ale od miesiąca nie zaglądałam na forum. Postaram się odszukać w Twoim wątku pytania.
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
polinka 20:06, 20 sie 2019


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17538
Margarete napisał(a)
Polinko, pisałaś u Ani -Malutki pod lasem - o dzieleniu selserii. Ja mam Selserię heuflerianę która pięknie dotychczas zdobiła mi brzeg rabaty, stała prosto a do tego uzupełniałam ją czosnkiem główkowatym i było super. W tym roku leży zamiast stać a do tego mocno zżółknięte ma dolne źdźbła. Myślę że głównym winowajcą jest susza kolejny sezon jest u mnie niedobór wody -moje podlewanie tylko nieco łagodzi tę suszę. Mam słabą, lekką glebę bez gliny więc lanie wody i tak nie pomaga za dużo. Druga przyczyną to fakt że należy się już mojej Selserii podział i odświeżenie kęp.
Teraz moje pytania :
Kiedy najlepiej to zrobić?
Czy obciąć je po przesadzeniu i pod,małe?
A może teraz przyciąć i wydłubać te suche źdźbła i zostawić tak jak jest żeby się zregenerowała a pod jelicie na wiosnę?

Wrzucę u siebie foty tej Selserii żeby ci tu nie zaśmiecać wątku.


Małgosiu, nie mam doświadczenia z Heuflerianą i nie chciałabym żle doradzić. Ogólnie najlepiej trawy dzielić wiosną i wtedy przyciąć po posadzeniu.
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies