Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Edy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Edy

eda 19:10, 12 lis 2023


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 13690
Joku napisał(a)


Rozchodniki dobrze się czują w twoim ogrodzie. Jaki wysoki jest rozchodnik na zacytowanym zdjęciu? Może wiesz co to za odmiana?


Chyba pasuje im ta gliniasta ziemia choć dosypuje im kompostu co jakiś czas wiosną lub na zimę, Jolcia niby Okazały Matrona ale kolor liści u mnie zależnie od sezonu teraz mało wody miał to niższy i ciemniejszy
____________________
Ranczo Edy *** Wizytówka
eda 19:28, 12 lis 2023


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 13690
ElzbietaFranka napisał(a)
Witam Eda

Masz bardzo ładne rozchodniki. Nawet te bordowe ładnie u ciebie rosną.
Mam jednego krzaka właśnie różowego i jednego bordowego.
Jasnego to sama wyhodowałem. Na osiedlowej rabacie uszczyknelam kilka gałązek rozchodnika włożyłam do wody jako kwiaty do ważona one po 2 tygodniach wypuściły korzenie. Wsadziłam do później do donicy i pięknie drugi sezon rosną.
Znowu 2 tygodnie temu narwalam i w wazonie znowu mam już sadzonki z korzeniami.

Trawy piękne mam ich sporo wiosna cięcia od groma ale trudno.


Dzięki Elcia nie zawsze tak rosły one maja tendencje do rozwalania się pokładania i dobrze rosną jak mogą się o coś oprzeć w kupie im dobrze albo między innymi roślinami fajnie że też masz one szybko się ukorzeniają w wodzie też moment puszczają no a ja od razu do ziemi taką obłamaną gałązkę i podlewam ona stoi sobie i już wrasta w ziemię
Trawy fajnie mieć pewnie a co tam robota jakoś pomału damy radę ja już nie wiążę na zimę jest tak gęsta że jej się nic nie dzieje tylko tnę na dwa razy jak już zaczyna się kruszyć wychodzi koniec stycznia luty i później wiosną reszta ...
____________________
Ranczo Edy *** Wizytówka
eda 19:34, 12 lis 2023


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 13690
Rumianka napisał(a)
U Ciebie w ogrodzie jest jeszcze lato...tyle kwitnących roślin, tylko nieliczne muśnięte jesiennym kolorkiem...Trawy są imponujących rozmiarów...No będzie cięcia, jak wspomniała Ela...Pozdrawiam


Hej Eliska nie wszystkie fotki z listopada ale prawda jeszcze zieleni trochę widać ale już te soczystości się kończą żółkną i opadają piękna jesień kończy się teraz deszcze ...
trawy dzięki teraz to już razem z mężem tniemy bardziej sama już odpadam
____________________
Ranczo Edy *** Wizytówka
Kordina 21:13, 12 lis 2023


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4748
eda napisał(a)

Jak chodzi ci o szałwie to nazywa się omszona kwiat bardziej fiolet i naprawdę mocno pachnie tylko ruszyć liść od razu woń rozlega się ja lubię jej zapach choć mocny


tak, rozumiem, że omszona, ale ja mm 6 rodzajów omszonych:
- omszona violet Queenn (chyba ta najbardziej pasuje do Twojego zdjęcia) albo ta druga:
- Szałwia omszona 'Blue Bouquetta' poza fioletkami posiadam jeszcze:

- omszona Merleau White
- omszona nemorosa biała
- omszona "MERLAU ROSE"
- omszona Midnight Rose
Aż sama się zdziwiłam, że tyle poza okręgową szałwią i caradoną
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
ElzbietaFranka 21:13, 12 lis 2023


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13912
eda napisał(a)


Dzięki Elcia nie zawsze tak rosły one maja tendencje do rozwalania się pokładania i dobrze rosną jak mogą się o coś oprzeć w kupie im dobrze albo między innymi roślinami fajnie że też masz one szybko się ukorzeniają w wodzie też moment puszczają no a ja od razu do ziemi taką obłamaną gałązkę i podlewam ona stoi sobie i już wrasta w ziemię
Trawy fajnie mieć pewnie a co tam robota jakoś pomału damy radę ja już nie wiążę na zimę jest tak gęsta że jej się nic nie dzieje tylko tnę na dwa razy jak już zaczyna się kruszyć wychodzi koniec stycznia luty i później wiosną reszta ...



Ja trawy wiąże ponieważ mam ich sporo i działka na wydmuchowisku. Łatwiej jest mi je później przycinać.
Jakbym nie wiązała miałabym źdźbła wszędzie nawet u sąsiada na drzewach. Tylko raz nie zdążyłam związać źdźbła były wszędzie nawet w rynnach dachowych.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
eda 15:01, 13 lis 2023


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 13690
Kordina napisał(a)


tak, rozumiem, że omszona, ale ja mm 6 rodzajów omszonych:
- omszona violet Queenn (chyba ta najbardziej pasuje do Twojego zdjęcia) albo ta druga:
- Szałwia omszona 'Blue Bouquetta' poza fioletkami posiadam jeszcze:

- omszona Merleau White
- omszona nemorosa biała
- omszona "MERLAU ROSE"
- omszona Midnight Rose
Aż sama się zdziwiłam, że tyle poza okręgową szałwią i caradoną


Ojej to podziwiam nie mam pojęcia dostałam od Hanusi jak ją złapię zapytam czy pamięta nazwę a jak one u ciebie rosną ? można zobaczyć jakieś fotki i wszystkie pachną ? pewnie różnią się kolorystyką ...toś mnie zaskoczyła kolekcja mega u ciebie Bożenko
Długo już je masz ?
____________________
Ranczo Edy *** Wizytówka
eda 15:05, 13 lis 2023


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 13690
ElzbietaFranka napisał(a)



Ja trawy wiąże ponieważ mam ich sporo i działka na wydmuchowisku. Łatwiej jest mi je później przycinać.
Jakbym nie wiązała miałabym źdźbła wszędzie nawet u sąsiada na drzewach. Tylko raz nie zdążyłam związać źdźbła były wszędzie nawet w rynnach dachowych.


No to tak tak nie ma wyjścia wtedy trzeba masz rację o wiele wygodniej ja też obserwuję jak się zachowują jak były mniejsze kępy to szybciej się sypały mam w wejściu na posesję to też niewygodne jak lata
____________________
Ranczo Edy *** Wizytówka
GorAna 19:42, 15 lis 2023


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16100
Edytko, Twój ogród coraz bardziej wypełnia się roślinami
Ja też bardzo lubię rozchodniki mam ich chyba z 10 odmian i bez przerwy dzielę je dla siebie i innych. Trawy też wyglądają elegancko
Pozdrawiam serdecznie
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
basia3012 23:25, 15 lis 2023


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9542
Szpaler rozchodnikowy wygląda super. Ten szpaler z traw również piękny. W ogóle ja lubię sadzenie w szpalerach, rządkach itp.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
eda 20:48, 17 lis 2023


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 13690
GorAna napisał(a)
Edytko, Twój ogród coraz bardziej wypełnia się roślinami
Ja też bardzo lubię rozchodniki mam ich chyba z 10 odmian i bez przerwy dzielę je dla siebie i innych. Trawy też wyglądają elegancko
Pozdrawiam serdecznie


Hej Aniu dziękuję i fajnie ,że jesteś czyli rozchodniki też cieszą u ciebie ja teraz rozprowadzam wszystko to co mniej pracochłonne przynajmniej na wiosnę lub na zimę do cięcia a nie 3 razy lub 4 w sezonie przy zielsku i tak trzeba dziabać ale wiesz jaak zarasta bylinami to mniej tego co nie chcemy trawy trochę się rozszalałam mam nadzieję że dam radę z nimi
buziaki
____________________
Ranczo Edy *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies