Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Edy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Edy

eda 17:56, 11 lis 2023


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 13690
Basieksp napisał(a)
O jacie ile rozchodników i różne odmiany robią wrażenie w takiej ilości, super wyglądają


Dziękuję Basiu i co najważniejsze rozchodniki nie są kapryśne gdy mają mało wody co najwyżej nie urosną duże ale zakwitną zawsze coś z nich będzie
____________________
Ranczo Edy *** Wizytówka
eda 18:13, 11 lis 2023


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 13690
Hosty ...

____________________
Ranczo Edy *** Wizytówka
Monika83 18:19, 11 lis 2023


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 3014
eda napisał(a)


Ja też bardzo lubię rozchodniki, to są wdzięczne kwiaty i super wytrzymałe na upały, jak dla mnie bylina nie do zdarcia I pomyśleć że kiedyś przechodziłam koło nich obojętnie a teraz nie wyobrażam sobie bez nich ogrodu Ten na ostatnim zdj to odmiana Matrona? Śliczne są
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
eda 18:38, 11 lis 2023


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 13690
Monika83 napisał(a)
Ja też bardzo lubię rozchodniki, to są wdzięczne kwiaty i super wytrzymałe na upały, jak dla mnie bylina nie do zdarcia I pomyśleć że kiedyś przechodziłam koło nich obojętnie a teraz nie wyobrażam sobie bez nich ogrodu Ten na ostatnim zdj to odmiana Matrona? Śliczne są


To witaj w klubie haa tak chyba tak u mnie z nazwami krucho nie wszystko podpisane udało się kupić ogólne znam ciemne liście ten ostatni okaz
____________________
Ranczo Edy *** Wizytówka
eda 18:43, 11 lis 2023


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 13690
w sezonie cieplejszym najbardziej zaskoczyła mnie szałwia od Hanusi dostałam dawno temu i po latach rozsadziłam siewki i taka niespodzianka że rozniosłam ją gdzie się da

____________________
Ranczo Edy *** Wizytówka
Kordina 20:03, 11 lis 2023


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4746
eda napisał(a)

Podobają moi się te zakątki
A co do rozchodników to chyba powinnaś przywdziać koronę i zostać królową rozchodników cudnie wyglądają w takiej masie, miałam pojedyncze tu i tam i teraz posadziłam w tzw kupie

eda napisał(a)
w sezonie cieplejszym najbardziej zaskoczyła mnie szałwia od Hanusi dostałam dawno temu i po latach rozsadziłam siewki i taka niespodzianka że rozniosłam ją gdzie się da


A wiesz co to za odmiana?
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
ElzbietaFranka 00:16, 12 lis 2023


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13890
Witam Eda

Masz bardzo ładne rozchodniki. Nawet te bordowe ładnie u ciebie rosną.
Mam jednego krzaka właśnie różowego i jednego bordowego.
Jasnego to sama wyhodowałem. Na osiedlowej rabacie uszczyknelam kilka gałązek rozchodnika włożyłam do wody jako kwiaty do ważona one po 2 tygodniach wypuściły korzenie. Wsadziłam do później do donicy i pięknie drugi sezon rosną.
Znowu 2 tygodnie temu narwalam i w wazonie znowu mam już sadzonki z korzeniami.

Trawy piękne mam ich sporo wiosna cięcia od groma ale trudno.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Rumianka 12:09, 12 lis 2023


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10262
U Ciebie w ogrodzie jest jeszcze lato...tyle kwitnących roślin, tylko nieliczne muśnięte jesiennym kolorkiem...Trawy są imponujących rozmiarów...No będzie cięcia, jak wspomniała Ela...Pozdrawiam
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Joku 17:08, 12 lis 2023


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12145
eda napisał(a)



Rozchodniki dobrze się czują w twoim ogrodzie. Jaki wysoki jest rozchodnik na zacytowanym zdjęciu? Może wiesz co to za odmiana?
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
eda 18:58, 12 lis 2023


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 13690
Kordina napisał(a)

Podobają moi się te zakątki
A co do rozchodników to chyba powinnaś przywdziać koronę i zostać królową rozchodników cudnie wyglądają w takiej masie, miałam pojedyncze tu i tam i teraz posadziłam w tzw kupie


A wiesz co to za odmiana?


Dziękuję Bożenko haa korona nie nie dla mnie najważniejsze , że im dobrze u mnie wiesz warto je poroznosić więcej owadów w różnych miejscach a i w kupie też fajnie wyglądają
Jak chodzi ci o szałwie to nazywa się omszona kwiat bardziej fiolet i naprawdę mocno pachnie tylko ruszyć liść od razu woń rozlega się ja lubię jej zapach choć mocny
____________________
Ranczo Edy *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies