Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Edy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Edy

eda 20:50, 17 lis 2023


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 13690
basia3012 napisał(a)
Szpaler rozchodnikowy wygląda super. Ten szpaler z traw również piękny. W ogóle ja lubię sadzenie w szpalerach, rządkach itp.


Cieszę się Basiu, że ci się podoba też lubię bo roślinka jest bardziej widoczna i lżej do uporządkowania macham
____________________
Ranczo Edy *** Wizytówka
eda 20:54, 17 lis 2023


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 13690
już bliżej zimy się robi ja uwielbiam krople na liściach tulipanowca i jeszcze przewrotnika...
kto mnie zna to wie ....

____________________
Ranczo Edy *** Wizytówka
eda 21:00, 17 lis 2023


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 13690
tulipanowiec ....tu grabienia będzie najwięcej

____________________
Ranczo Edy *** Wizytówka
eda 21:08, 17 lis 2023


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 13690
tamaryszeki już brązowieją i gubią ...


____________________
Ranczo Edy *** Wizytówka
Kordina 23:47, 17 lis 2023


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4748
Co do grabienia, przypomniało mi się takie hasło komunistyczne - cały naród grabi Polskę
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Kordina 23:57, 17 lis 2023


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4748
eda napisał(a)
Ojej to podziwiam nie mam pojęcia dostałam od Hanusi jak ją złapię zapytam czy pamięta nazwę a jak one u ciebie rosną ? można zobaczyć jakieś fotki i wszystkie pachną ? pewnie różnią się kolorystyką ...toś mnie zaskoczyła kolekcja mega u ciebie Bożenko
Długo już je masz ?

Eda pierwsze dwie białe i caradona zakupione w tym roku. Okręgową dostałam od forumowej koleżanki i świetna jest, mam jeszcze sporo lat 2 odmiany lekarskiej w szachownicy kuchenno-ziołowej.
I jeszcze tą omączoną o której pisałam u siebie. Coraz bardziej lubię szałwie. Białe to chyba u Ani odpatrzyłam
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
eda 11:21, 19 lis 2023


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 13690
Kordina napisał(a)
Co do grabienia, przypomniało mi się takie hasło komunistyczne - cały naród grabi Polskę




Dziś rano padał śnieg z deszczem i wyraźnie zimniej brrr liści pełno ale może zdarzy się jakiś bezdeszczowy dzień mam nadzieję na te liście
____________________
Ranczo Edy *** Wizytówka
eda 12:56, 19 lis 2023


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 13690
Kordina napisał(a)

Eda pierwsze dwie białe i caradona zakupione w tym roku. Okręgową dostałam od forumowej koleżanki i świetna jest, mam jeszcze sporo lat 2 odmiany lekarskiej w szachownicy kuchenno-ziołowej.
I jeszcze tą omączoną o której pisałam u siebie. Coraz bardziej lubię szałwie. Białe to chyba u Ani odpatrzyłam


(coś mnie wywaliło z telefonu... piszę laptopem)
super białych jestem ciekawa lubię szałwię dla ich zapachu jak tak sobie chodzę po ogrodzie specjalnie ruszam krzakiem pyrowska też mocno pachnie za mocno jak na wiosnę obcinałam to myślałam, że padnę
____________________
Ranczo Edy *** Wizytówka
Gruszka_na_w... 21:53, 19 lis 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22085
U mnie też rośnie mnóstwo rozchodników olbrzymich. Są świetna, bezobsługową zapchajdziurą. Lubię takie bezproblemowe rośliny.
Grabienie liści jest fajne, jeśli opadają w miarę jednocześnie. Najgorzej się czuję, kiedy po dwóch godzinach od zakończenia grabienia trawiaste powierzchnie znowu przykrywa dywanik liści.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
eda 18:37, 03 gru 2023


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 13690
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
U mnie też rośnie mnóstwo rozchodników olbrzymich. Są świetna, bezobsługową zapchajdziurą. Lubię takie bezproblemowe rośliny.
Grabienie liści jest fajne, jeśli opadają w miarę jednocześnie. Najgorzej się czuję, kiedy po dwóch godzinach od zakończenia grabienia trawiaste powierzchnie znowu przykrywa dywanik liści.


Lubię rozchodniki od początku mojej przygody ogrodowej przyciągają mnóstwo owadów w ciepłym sezonie ... a w zimie dodają ogrodowi tajemniczości przykryte śniegiem ...
taak liście potrafią irytować ale przydatne są gdy człowiek potrzebuje pomachać czymkolwiek w tym wypadku grabiami
____________________
Ranczo Edy *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies