Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Choroby i szkodniki jałowców, jałowiec - Juniperus

Pokaż wątki Pokaż posty

Choroby i szkodniki jałowców, jałowiec - Juniperus

Gardenarium 21:16, 13 maj 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
madziula23 napisał(a)
Witam to znowu ja, pisze poniewaz mam problem z iglakiem na zdjeciach ze strony 21. Oczyszczajac go z suchych galazek zauwazylam dziwne narosle, takie zgrubienia na galazce, byly one wyschniete i mialy taki ciemny kolor ale gdy popadal deszcz te zgrubienia zmienily sie w cos takiego jak na zalaczonym zdjeciu. Spuchly i sa miekkie, jak jakis grzyb albo garaletka. Prosze o pomoc bo nie wiem czy mam to czyms spryskac czy wycinac czy moze ma to tak byc :/iedzialam sie na innych forach ze to jakis Rdzawnikowiec - Gymnosporangium fuscum, grzyb dwudomowy; rdza gruszy i jałowca, ale w poblizu nie ma gruszy. co z tym zrobic?

Potem dodam lepsze zdjecia
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 21:18, 13 maj 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Trzeba zastosować Score, ale zwalczanie jest trudne bo trzeba jenocześnie likwidowac grzyby na żywicielach (grusza).

http://portalwiedzy.onet.pl/129689,,,,rdzawnikowce,haslo.html
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kaisog1 22:21, 13 maj 2013


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
O to samo miałam pytać..... mam to dziadostwo u Teściów... no i co teraz? Może go wyciać?
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Gardenarium 23:25, 13 maj 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Wyciąć.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
nebel 03:29, 14 maj 2013


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 2465
Zapytam jeszcze i tu. Czy to śluzowce, czy może coś innego?
Pojawiło się u mnie niedawno na jałowcu.
____________________
Ogród Nebel
Gardenarium 22:17, 14 maj 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Śluzowce, ale pewności nie ma.

Fotki
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 19:08, 28 maj 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Podpowiedź

ele2001 napisał(a)
To prawdopodobnie rdza gruszy na jałowcu przemawia za tym ta galareta,trzeba wyciąć chore pędy poniżej miejsca występującego zgrubienia a latem jałowiec opryskać przemiennie Amistarem lub Dithane sprawdź czy gdzieś w sąsiedztwie nie rośnie grusza.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 19:09, 28 maj 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
madziula23 napisał(a)
Właśnie nie ma nigdzie dlatego sie zdziwilam ze jest to na jalowcu :/ szkoda ze musze wyciac te galezie bo sporawo tego, ale coz ...
Przy okazji, chce posadzic tuje lub jakies iglaki wzdluz plotu i formowac na stozek lub piramidke wysoka gdzies ok 1,5 m Jestem w trakcie planowania pewnej czesci ogrodu i nie wiem jaka odmiana bedzie najlepsza na tego typu formy. Jest tutaj wielu uprzejmych ludzi , wiec moze potem wstawie zdjecie tej niewielkiej czesci ogrodu i ktos pomoze mi go zagospodarowac
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 19:09, 28 maj 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
ele2001 napisał(a)
Posadz szmaragd
http://www.ogrodowisko.pl/watek/1223-ogrod-maly-ale-pojemny?page=22
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
marcin_pawlak 00:11, 22 lip 2013

Dołączył: 21 lip 2013
Posty: 9
Witam serdecznie, mam problem z drzewkami ozdobnymi gdyż od trzech lat coś się z nimi dzieje i nie bardzo możemy odnaleźć sposób na to aby przywrócić jej do ich pierwotnego stanu. Nosiłem już gałązki do sklepów ogrodniczych dawali mi coś do pryskania i niestety nic jeszcze nie pomogło - tak na dobą sprawę nikt jeszcze tego nie zdiagnozował tylko twierdzili że nie zaszkodzi a może pomoże. Tym bardziej mi ich szkoda gdyż sam je sobie wyhodowałem i przez tyle lat ładnie sobie rosły.

Pisałem też na innym forum może z pomoca uda się je "naprawić".


Poniżej zdjęcia by można było zobaczyć jak one wyglądają. Czubki są ładnę czym bliżej dołu tym gorzej. Co więcej wśród drzewek są 4 w stanie idealnym.


Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies