Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Choroby i szkodniki jałowców, jałowiec - Juniperus

Pokaż wątki Pokaż posty

Choroby i szkodniki jałowców, jałowiec - Juniperus

Gardenarium 09:07, 21 sty 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Wyskub to suche. Ktoś kompetentny będzie się zapewne doszukiwał choroby, albo braku składników takich to a takich, ale ja poradzę że jałowce tak mają, brak światła, ciasnota, to nie są rośliny pięknie wyglądające latami więc dlatego ich nie sadzę.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Wiaan 09:07, 21 sty 2020


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 4961
Gardenarium napisał(a)
Wyskub to suche. Ktoś kompetentny będzie się zapewne doszukiwał chorowby, albo braku składników takich to a takich, ale ja poradzę że jałowce tak mają, brak światła, ciasnota, to nie są rośliny pieknie wygladające latami więc dlatego ich nie sadzę.

Danusia na Ciebie zawsze można liczyc zrobię jak radzisz. Nie przepadam za jałowcami ale ten wpadł mi w oko. On ma dużo słońca wbrew temu że jest po zadaszeniem, może da radę...
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Mariusz_W 09:07, 21 sty 2020

Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 2
Witam serdecznie wszystkich. Czy ktoś mógłby mi coś doradzić w sprawie moich Jałowców Stricta? Mają dwa lata. Całkiem fajnie przezimowały a teraz zaczynają usychać. To jakaś choroba czy tak ich uroda? Będzie coś jeszcze z nich? Będę wdzięczny za pomoc.
Mariusz

Gardenarium 09:08, 21 sty 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Nie wiem czy to fytftoroza, nie jestem ekspertem od chorób
Wytnij uschnięte a jak będą wyglądały źle, nieestetycznie to zamień jałowce na lepszy gatunek iglaków, np cisy.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Mariusz_W 09:08, 21 sty 2020

Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 2
Dziękuję za informację. Opryskam jeszcze Asahi SL i zobaczymy. Usunąć zawsze zdążę
Pozdrawiam
Gardenarium 09:14, 21 sty 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
ania1989 napisał(a)
Dzień dobry. Wyszłam dziś po deszczu do ogrodu i prawie dostałam zawału. Moje jałowce są pokryte pomarańczowymi naroślami, których nigdy wcześniej nie widziałam. Szukając po obrazkach w internecie, znalazłam podobne jako rdzę jałowcowo gruszową, ale nie znam się na tym, więc wstawiam obrazek, może ktoś z Państwa pomoże. Jeśli to faktycznie ta rdza, to jak mam ratować jałowce? Mam ich kilka, a to paskudztwo pokazało się też w mniejszej ilości na pozostałych z tego samego gatunku. Z porad czytałam głównie, żeby spalić jałowce, ale chyba mi serce pęknie. Dodam tylko, że nie mam gruszy, u sąsiadów też nie widzę, chyba że gdzieś w głębi. Czy to może zaatakować też inne iglaki? Bardzo proszę o pomoc
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Anda 09:14, 21 sty 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33202
Ta rdza atakuje głównie jałowce i grusze. Zwalczyć można jedynie poprzez wycięcie zaatakowanych gałęzi. Ta rdza latem przenosi się na grusze, a zimą wraca na jałowce. Zwalczać opryskiem ją można na gruszkach, ale to jałowiec jest jej gospodarzem. Jałowcom przeważnie nie szkodzi.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
facien 15:27, 01 mar 2020

Dołączył: 22 maj 2019
Posty: 2
Witam, poproszę o pomoc w zdiagnozowaniu choroby u moich jałowców blue arrow. zdjęcia w załączniku
Mazan 19:52, 04 mar 2020

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Facien

Zamieranie pędów jałowca.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
loriee 16:49, 11 maj 2020

Dołączył: 11 maj 2020
Posty: 2
Ja mam odmienne zdanie na temat Spartanów. Poniżej wklajam zdjęcia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies