Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Grzebyczkowe zakątki..."codziennie po godzince"...

Pokaż wątki Pokaż posty

Grzebyczkowe zakątki..."codziennie po godzince"...

violka171 19:10, 01 mar 2017


Dołączył: 22 sty 2016
Posty: 5010
Witaj ,ja przybiegłam od basilikum
obejżałam wszystko od początku wątku i zaznaczając go oczywiście
jestem oczarowana Twoim ogrodem ,zdaję sobie sprawę ile musiało Cię wysiłku kosztować by ogród nabrał takiego charakteru
jeżeli sama to wszystko zaprojektowałaś to chylę czoła na Twój mistrzowski kunszt wyobrazni
pozdrawiam
____________________
Działeczka-moje kochane miejsce na ziemi
violka171 19:10, 01 mar 2017


Dołączył: 22 sty 2016
Posty: 5010
zamiast dubelka zostawiam kwiatki
____________________
Działeczka-moje kochane miejsce na ziemi
Basilikum 19:14, 01 mar 2017


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21729
Ogladnelam wszystkie wstawione dzis zdjecia i oniemialam z zachwytu
pieknie u Ciebie
Wow
a teraz lece czytac zalegle posty i szukac szydelkowej pajeczyny
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
sylwia_slomc... 19:45, 01 mar 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81261
jolusia napisał(a)


sylwia_slomc... Bardzo się cieszę, że przybyłaś i jeszcze do tego z takim serdecznym powitaniem. Jak już pisałam do bajki to tu daleko... Fakt, że moja metoda "codziennie po godzince" doskonale się tu sprawdza. Przez lata wiele ciężkiej pracy włożyliśmy w ukształtowanie terenu ale szczerze mówię, że wiele jeszcze przed nami. Sami sobie planujemy, sami robimy, a o ile pierwsza teoria doskonała to "metoda prób i błędów" nie zawsze się sprawdza. Kiedyś miał być to ogród skalny- dzisiaj nie wiem, jak by go nazwać ale o skalniaku i roślinach skalnych to dawno zapomnieliśmy.

Co do moich forsycji to zrobiłam ich sobie kilkanaście i przez lata prowadziłam je na kulki , walce na pniu. Z powodzeniem się to udawało ale wygląda na to, że to sposób "krótkowieczny" chyba ze dwie wiatr połamał, kolejnym pęka pień... inne padły nie wiedzieć czemu...Tu specjalnie dla Ciebie kilka z nich...




Co do pajęczyn w ogrodzie... drugie moje hobby to szydełkowanie... wykonałam je własnoręcznie na szydełku ze sznurka jutowego,zakupionego na 10 kg szpulach gdzieś przez internet, z którego dziergam wiele szydełkowych dekoracji. Nie wiem czy mogę wstawić linka do mojego bloga tam pokazuję swoje prace...?

Co do włókniny mam ją od wielu lat prawie wszędzie... kiedy my zakładaliśmy włókninę było wiele krytyki... ale dla nas ona była zbawienna. Pod roślinami w miarę ich wzrostu trzeba włókninę podcinać, by był swobodny dostęp do powietrza. W niektórych miejscach pousuwałam "szmatę" ponieważ nie jest już potrzebna...

Co do wielkości roślin... ogród uprawiam od ok 20 lat... jest w ciągłej budowie . Rośliny sadziłam zawsze małe, bo na kupno dużych nigdy nie było nas stać. Wiele roślin sama ukorzeniałam... A ponieważ moje upodobania co do roślinności w ogrodzie od kilku lat zmieniły się więc ciągle coś wymieniam i dosadzam...Ale zawsze mam młode roślinki

Co do dachu na altanie... pokryty jest matą chyba trzcinową, którą sami impregnowaliśmy czymś do drewna? to ok 8-9 sezon, przy czym najbardziej sypie się od nasłonecznionej strony...

Chyba odpowiedziałam na wszystkie zadane mi pytanka...

Co do mojego częstego pojawiania się na forum to właśnie mam zamiar tak czynić...

Pozdrawiam Jola




Bardzo dziękuje za odpowiedzi i za odwiedziny Linka do bloga poproszę na priv. A jeszcze pytanko czy można zamówić u Ciebie taką pajęczynkęI w jakiej cenie , odpisz na priv proszę
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
violka171 19:49, 01 mar 2017


Dołączył: 22 sty 2016
Posty: 5010
ja tez poprosze ,bardzo prosić na priv linka do bloga
____________________
Działeczka-moje kochane miejsce na ziemi
Basilikum 19:49, 01 mar 2017


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21729
ja tez prosze o link na blog
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
jolusia 20:51, 01 mar 2017


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 250
violka171 napisał(a)
Witaj ,ja przybiegłam od basilikum
obejżałam wszystko od początku wątku i zaznaczając go oczywiście
jestem oczarowana Twoim ogrodem ,zdaję sobie sprawę ile musiało Cię wysiłku kosztować by ogród nabrał takiego charakteru
jeżeli sama to wszystko zaprojektowałaś to chylę czoła na Twój mistrzowski kunszt wyobrazni
pozdrawiam


violka171 Miło, że wpadłaś... witam serdecznie w moich progach...
Prawda jest taka, że ogrom pracy wykonanej, że wszystko trwa latami, bo pracujemy sami, a "PROJEKTANTKA" ze mnie taka, że narysowałam "sieć" moich oczek wodnych tam gdzie było mokradło, jakąś altankę i mostki i tego się trzymaliśmy. Reszta przez wszystkie te lata wielokrotnie przesadzana, bo zmieniałam koncepcje, wymieniam roślinki, to coś wymarzło albo zwyczajnie padło. Wciąż nie wszystko jest zrobione...

Pozdrawiam Jola
____________________
"Wizytówka" Grzebyczkowe zakątki..."codziennie po godzince"...
jolusia 21:03, 01 mar 2017


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 250
Basilikum napisał(a)
Ogladnelam wszystkie wstawione dzis zdjecia i oniemialam z zachwytu
pieknie u Ciebie
Wow
a teraz lece czytac zalegle posty i szukac szydelkowej pajeczyny



Basilikum Dziękuję miło czytać same pochwały. Człowiek nabiera nowej energii, i serduszko się raduje...

Pozdrawiam Jola
____________________
"Wizytówka" Grzebyczkowe zakątki..."codziennie po godzince"...
jolusia 21:07, 01 mar 2017


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 250
Basilikum violka171 sylwia_slomczewska życzę przyjemnej lektury... adres bloga o moich pasjach wysłany w prywatnych wiadomościach

Pozdrawiam Jola
____________________
"Wizytówka" Grzebyczkowe zakątki..."codziennie po godzince"...
dana1s 21:10, 01 mar 2017


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
jolusia napisał(a)



dana1s Danusiu Wiesz przecież, że zawsze zachwycam się Twoimi aranżacjami ogrodowymi i nie tylko ogrodowymi. I to właśnie Twój wpis w moim starym i zapomnianym wątku zmobilizował mnie do ponownego- mam nadzieję aktywnego uczestnictwa w Grzebyczkowych zakątkach.
Przecież zawsze mówiłam o tym jak forum motywuje do dalszych prac i do działania... więc postanowiłam ponownie uczestniczyć w forumowym życiu... by być jeszcze mocniej zmotywowana do dalszych ogrodowych zmagań- przecież jak kiedyś do mnie wdepniesz to nie mogę się wstydzić za nieukończone zakątki...

Dziękuję za Twoją obecność i gorąco pozdrawiam...


Joluniu tęskniłam za Twoim pięknym ogrodem i cieszę się ogromnie , że zmobilizowałam Cię swoim wpisem do aktywności na forum
Teraz mogę podglądać go na bieżąco i ładować akumulatory.
Może i mój kiedyś będzie równie piękny

Z blogiem jestem na bieżąco, Twoja twórczość mnie zachwyca. Jeszcze się do Ciebie zgłoszę, tylko muszę wybudować dom
____________________
...uDany ogród; Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies