Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Grzebyczkowe zakątki..."codziennie po godzince"...

Pokaż wątki Pokaż posty

Grzebyczkowe zakątki..."codziennie po godzince"...

zawitka 19:21, 02 cze 2013


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14003
Witaj Jolu tam na górce jest ławeczka a na niej butrleczka przysiadłam cihutko i popatrzyłam na piękniutki ogród Poproszę jeszcze zdjęć bo cudny jest Pozdawiam i grzecznie siedze i czekam ,bo ja swój od poczatku prawie zaczynam.
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
Michael 20:51, 02 cze 2013


Dołączył: 05 mar 2011
Posty: 1112
Witam.
Bardzo mi sie podoba ten bonsai z sosny jak dla mnie rewelacja
____________________
Ogród to moja pasja... Michael my Garden Wiosna w ogrodzie Michaela Spring Michael Garden
Magdalenka 21:14, 02 cze 2013


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 1266
Jolu, prześliczny ogród tyle pięknych zakątków
A niebieska kamasja szalenie mi się podoba Ja mam białą, szkoda tylko, że tak krótko kwitnie


____________________
Magda Na Francuskiej
jolusia 22:51, 02 cze 2013


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 250
Wow ileż mamy gości...

AgnieszkaW dzięki Agnieszko - wszelkie pochwały motywują do dalszych działań i właśnie dają siłę, by dbać o to co tworzymy ...Staramy się...

ZbigniewG ...tak to prawda...znajome widoczki...Pozdrowionka.

reni Reniu takie mam wrażenie , że właśnie znamy się z forum robótkowego ...chyba oprócz ogrodu łączy nas jeszcze pasja szydełkowania, dziergania i tworzenia różności... Czyż się mylę...?
Jestem z ok. Jelonki. Więcej napisałam na PW.

zawitka Witam w naszym wątku ... ławeczka zawsze czeka na miłych gości... nie uwierzysz ale ta flaszeczka stoi tam od naszego "oficjalnego otwarcia" skończonego malutkiego oczka...hihihi...A tak to było w 2011 roku zobacz oto fota:



Magdalenka Witaj - dziękuję - serce me przepełnione jest dziś pochwałami... to bardzo miłe uczucie...
A moja kamasja długo siedziała i nie kwitła albo kwitła byle jak. A białej to ja chyba nie widziałam?

Pozdrawiam Jola
____________________
"Wizytówka" Grzebyczkowe zakątki..."codziennie po godzince"...
jolusia 23:01, 02 cze 2013


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 250
Kondzio ...no to swoją prośbą zabiłeś mi ćwieka...hahah. Aż musiałam w osobnym poście odpowiedzieć...hihihi.
Mamy pięć oczek różnej wielkości...
Wszystkie brzegi naszych oczek obłożone są kamolami ułożonymi na folii i pełnią rolę obwódek i murków zatrzymujących wodę. Bezpośrednio na obrzeżach nic nie jest posadzone...wszystkie roślinki są posadzone na rabatkach za murkami... albo w donicach zwykłych plastikowych albo takich zrobionych z włokniny... Wow nie umiem tego opisać... to jest trudny bagnisty teren , niektóre brzegi oczek są bardzo wysokie i strome więc tam nic nie rośnie...chyba , że samosiejki.
Właściwie może na początek pokażę stare foty , na których rośliny jeszcze nie wybujały. Tu będzie widać jaki jest brzeg naszych oczek i o czym mówię:

To dwa malutkie właściwie to mini oczka,





Tu największe z wąskim przesmykiem , nad którym jest mostek:



To średnie z małym ciurkadełkiem:



i od tego oczka zrobiony jest malutki strumyczek z drugim mostkiem i ten oto strumyczek zakończony jest ostatnim średnim oczkiem ,które pełni rolę drenażu...



Obejrzyj sobie i jeśli chcesz to w następnej odsłonie pokażę jak wyglądają oczka kiedy roślinki są wyrośnięte i zakrywają część kamoli...

Pozdrawiam Jola.
____________________
"Wizytówka" Grzebyczkowe zakątki..."codziennie po godzince"...
grupa_trzyma... 23:03, 02 cze 2013

Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 2764
Witaj Jolu, Dolny Śląsk rośnie w siłę. Masz niezwykle urokliwy ogród...no i te hosty
Będę zaglądać!
____________________
Agnieszka - ogród w lesie
Kondzio 23:11, 02 cze 2013


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
Tak z chęcią bardzo bym prosił i przepraszam za kłopot po prostu szukam roślin i wykończeń oczek bo próbuje wykończyć swój dziękuje bardzo i szukam roślin które nie ukorzeniają się za bardzo
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
Mala_Mi 09:36, 03 cze 2013


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Zdolny Śląsk znów rośnie w siłę A ja fanka Wasza.... pomimo tego, że już nie ogarniam wątków, robię wpis i witam się..bo ogród jest bardzo ciekawy, nietypowy, klimatyczny, ma duszę i widać serce Wasze w tym ogrodzie ... czyli jest wszytko co lubię... i te stawiki, potoczki..... ale fajnie
Ale niegramotnie opisałam się, ale ja tu na minutkę przez przypadek zajrzałam, bo usuwałam niechcianą pocztę i było powiadomienie o takim wątku.. ..a wyszło 15 minutek

Jeżeli chcesz coś zmienić w nazwie wątku napisz wiadomość do Admina lub Danusi O ile jeszcze to aktualne..

I nie zrozumiałam - wpadła bela i traktor zrobił dziury jak ją wyciągał? , czy bela z traktorem?....
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
aga_pe 17:38, 03 cze 2013


Dołączył: 13 wrz 2011
Posty: 2292
jak tutaj pięknie ....i te żwirowe ścieżki....cudne
Możesz opisać, jak są wykonane? Jaka jest warstwa kamyczków i czy cos pod nie kładliście?
____________________
Aga - Niewielki kawałek wsi pośrodku lasu
agata19762 22:37, 03 cze 2013


Dołączył: 22 mar 2012
Posty: 12004
baaaaaaaardzo piękny niepowtarzalny ogród !!!!!!!!!!!!!!!!

zostawiam pozdrowionka
____________________
Agata **** Moje ukochane miejsce na ziemi **** Czas na zmiany.... **** Wizytówka - Moje ukochane miejsce na ziemi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies