Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Grzebyczkowe zakątki..."codziennie po godzince"...

Pokaż wątki Pokaż posty

Grzebyczkowe zakątki..."codziennie po godzince"...

jolusia 21:41, 23 kwi 2017


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 250
Witam...

A ja znowu się "zagubiłam" w natłoku prac ogrodowych i szydełkowych... i nie mogę coś się zebrać do pisania...

donia76 napisał(a)
Super wygląda na to że większość się przyjęła muszę w przyszłym roku też spróbować


sylwia_slomczewska napisał(a)
Fajne te listeczki popuszczały, a korzonki jakieś się już pojawiają?


To może pokażę jak wyglądały sadzonki hortensji z patyków po 4 tygodniach od nastawienia... mocno ulistnione, zieloniutkie z zawiązkami korzonków... chociaż nie wszystkie równo się rozwijają. Dalej czekam i mam nadzieję, że coś z tego będzie...











____________________
"Wizytówka" Grzebyczkowe zakątki..."codziennie po godzince"...
jolusia 21:45, 23 kwi 2017


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 250
Basilikum napisał(a)
Jolu ja tez swoje patyki w wodzie mocze. Maja ladne listki. Kiedy bedziesz swoje wysadzac do ziemi?


Jutro mija 6 tygodni od czasu nastawienia patyków na sadzonki... ponieważ część z nich zaczęła więdnąć właśnie wsadziłam do doniczek... ale czy coś jeszcze z tego będzie...sama nie wiem?

Jutro wstawię fotki jak aktualnie wyglądają.A jak maj ą się Twoje patyki...?

Pozdrawiam Jola

____________________
"Wizytówka" Grzebyczkowe zakątki..."codziennie po godzince"...
jolusia 21:50, 23 kwi 2017


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 250
Marga napisał(a)
Niezła kolekcja patyczków!
Moje patyczki wsadziłam odrazu do ziemi. część która została w wodzie juz spleśniała, ale i tak mi sporo wyszło.


Ukorzeniłam kilka limek w ziemi... ale trwało to strasznie długo, więc pomyślałam, że z wody będzie szybciej... ale czy rzeczywiście? to się okaże...

Pozdrawiam
____________________
"Wizytówka" Grzebyczkowe zakątki..."codziennie po godzince"...
m_gocha 21:55, 23 kwi 2017


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
W ubiegłym roku wstawiłam patyczki hortensji do wody - niestety pomimo bujnego rozwinięcia listków korzonki się nie rozwinęły a później liście zwiędły
W tym roku wsadziłam do ziemi - na razie rozwinęły się bujnie liście
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
jolusia 21:56, 23 kwi 2017


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 250
dana1s napisał(a)
Cześć Joluś co u Ciebie w ogrodzie.
Prosimy o nową porcję zdjęć
Buziaki!


Danusiu... ja o tej porze roku to oprócz tego, że mam dużo pracy to zawsze mam jeszcze "doła"... zawsze coś mnie przygnębi do tego stopnia, że mam ochotę zaorać ten mój "pożal się Boże ogród"...
Muszę się pozbierać, ogarnąć i zacząć wdrażać wszystkie poprawki... a jest co robić...

Pozdrawiam
____________________
"Wizytówka" Grzebyczkowe zakątki..."codziennie po godzince"...
m_gocha 21:59, 23 kwi 2017


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Joluś, podejrzewam że każdy z nas ma swoje "doły" ogrodowe... Więc głowa do góry bo piękny masz ogród
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
AnetaBer 22:00, 23 kwi 2017


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 21
Przepięknie u Ciebie, tak bajkowo. Miło się tu spaceruje
____________________
Zacieniony taras
jolusia 22:08, 23 kwi 2017


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 250
Mala_Mi napisał(a)
To karczownik ci grasuje.. też mieliśmy, ostrugał wszytko na swojej drodze.. łącznie z jabłonką ...


Wykarczował ...(piiii)... mi całą nową ubiegłoroczną rabatę łącznie z bzem, którego akurat nie żałuję...

Podsypałam dziadowi troszeczkę "kolorowych ziarenek" niech się poczęstuje skoro przybył do mnie w gości. Ale wiem, że nie tak szybko się teraz jego pozbędę. Ale będę walczyła...


Mala_Mi napisał(a)
...Oj piekne masz oczko i wszytko masz piękne .. walcz z dziadem, bo ci jeszcze oczko załatwi


Dziękuję... A oczek mam 5 szt... powiem tak... jedno dość spore, dwa średnie i dwa malutkie, które okresowo wysychają. Teren bagnisty był przez wiele lat... teraz chyba wierzby mi pomogły, a i wód poziom gruntowych też się obniżył to i wody jest mniej...

Pozdrawiam I dziękuję za odwiedziny
____________________
"Wizytówka" Grzebyczkowe zakątki..."codziennie po godzince"...
Mirka 22:17, 23 kwi 2017


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Witam☺To ja pokażę moje patyczki Limek sadziłam w połowie marca i stoją nie w domu ale na zewnątrz. (Foto usunę jak zobaczysz)
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Basilikum 22:19, 23 kwi 2017


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
zapomnialam na smierc, ze mam hortki w wodzie i jak tylko wyczytalm o nich przed chwila u Ciebie to polecilam sprawdzac. Liscie bujne a w nogach maja biale punkiki jakby zaczatki korzonkow. mysle, ze nie wszystkie maja te punkciki. jak tylko wygrzebie hwilke czasu to posypie ukorzeniaczem i wsadze w donice przynajniej te z punktymi
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies