Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Brzoza 'Doorenbos' - Betula utilis 'Doorenbos'

Pokaż wątki Pokaż posty

Brzoza 'Doorenbos' - Betula utilis 'Doorenbos'

ANNA1976 17:26, 10 kwi 2016


Dołączył: 02 kwi 2013
Posty: 423
Gardenarium napisał(a)



Piękne
Nawet nie widać miejsca szczepienia. Idealne
____________________
Ogród pod sosnami
kami 14:53, 28 kwi 2016

Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 563
Czy piwonie i świerk srebrny w odległości 2-4m utrzymają się w pobliżu brzozy?
Aghla2747 22:40, 04 lip 2016

Dołączył: 19 cze 2016
Posty: 32
Witam, mam pytanie odnośnie przycinania brzóz. Mam ich aż 10. Z tego trzy przy ogrodzeniu a siedem tworzy lasek brzozowy- posadzone co 2,5 metra w dwoch rzędach 4 i 3 sztuki. Na razie są mlodziutkie, mają po 130-150 cm. Wiotkie. W przyszlosci jednak chcialabym je troszkę przycinać aby rosły wolniej i byly gęste. Czy jest to możliwe? Jak to robić aby zachowac ich ładny kształt, naturalny wyglad?
Karol99 13:37, 05 lip 2016


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Najlepiej ciąć na rozgałęzieniach pędów, wtedy nie pozostawiasz kikutów. Brzoza jednak na dłuższą metę nie nadaje sie do cięcia, na pewno zniekształcisz ich naturalny pokrój. Poza tym brzoza po cięciu nie zagęszcza się jakoś szczególnie. Czy jest to konieczne?
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
skarabeusz 13:43, 05 lip 2016


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 561
Dodam, że jeśli są to szlachetne brzozy to nie są jakieś olbrzymie.
____________________
Magdalena Enklawa w mieście
Gardenarium 09:18, 27 wrz 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Aghla2747 napisał(a)
Witam, mam pytanie odnośnie przycinania brzóz. Mam ich aż 10. Z tego trzy przy ogrodzeniu a siedem tworzy lasek brzozowy- posadzone co 2,5 metra w dwoch rzędach 4 i 3 sztuki. Na razie są mlodziutkie, mają po 130-150 cm. Wiotkie. W przyszlosci jednak chcialabym je troszkę przycinać aby rosły wolniej i byly gęste. Czy jest to możliwe? Jak to robić aby zachowac ich ładny kształt, naturalny wyglad?


Drzewo, które w naturze rośnie wysoko nie da się ujarzmić przez człowieka aby tak, jak piszesz: "zachować naturalny wygląd" - bo każda ingerencja człowieka oraz cięcie nie nada "naturalnego" siłą rzeczy wyglądu Będzie to wygląd nienaturalny dla danego drzewa i będzie to drzewo formowane, nie "naturalne".

Brzoza nie jest drzewem do cięcia, choć widziałam różne cuda w tym zakresie, całkiem ogłowione brzozy, wyglądające jak niskie kuliste drzewa, a także z pozawijanymi warkoczami, które rzeczywiście skarlają brzozę, ale nigdy takie działanie nie da "naturalnego" wyglądu. Zapomnij o brzozie wolno rosnącej, bo drzewo żywe w naturze ma rośnięcie, a nie zatrzymanie się w rośnięciu. Chyba że będziesz podcinała korzenie celem skarlenia drzewa lub izolowała od wody.

Nasz ogrodnik zrobił coś takiego ale trudno przyznać tej brzozie wygląd naturalny





Nie napisałaś jaką brzozę chcesz przycinać?

Na pewno nie należy przycinać tak, bo to normalnie zbrodnia na drzewie. Obrazek
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 09:21, 27 wrz 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Znalazłam takie zdjęcie na ogrodowisku: ale moim zdaniem kikuty są nieładne.



Gocha napisał(a)

A to przycięta jedna z brzóz. Ja lubię takie przycięte brzozy bo mają wtedy piękne, duże liście a najładniejszy u brzozy pień jest dobrze widoczny.


____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
zieloniutka 10:45, 04 paź 2016

Dołączył: 26 kwi 2014
Posty: 271
Tutaj uaktualnienie wcześniejszego wpisu na temat przyrostu brzóz doorenbos.
1. zdjęcie ok. 1 m wysokości.
2. zdjęcie ponad 2 m wysokości- z zaczątkami wybielania się
3. zdjęcie - biała piękność

____________________
Zuza Lipny ogród czy ogród z lipą
Gardenarium 15:40, 05 paź 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
kami napisał(a)
Czy piwonie i świerk srebrny w odległości 2-4m utrzymają się w pobliżu brzozy?


Na początku tak, ale świerk zabije wszystko. A brzoza wysuszy. Nie sadź świerka moja rada.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kami 16:40, 05 paź 2016

Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 563
A świerk serbski to też pijawka?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies