Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Brzoza 'Doorenbos' - Betula utilis 'Doorenbos'

Pokaż wątki Pokaż posty

Brzoza 'Doorenbos' - Betula utilis 'Doorenbos'

Klaudyna 10:42, 02 wrz 2017


Dołączył: 14 lis 2015
Posty: 414
wow to duży przyrost. ciekawe czy takie małe, które mają 150cm przy zakupie też mają taki przyrost bo pół metra to dla mnie super
____________________
Klaudyna - Mój ogród.
zieloniutka 13:53, 02 wrz 2017

Dołączył: 26 kwi 2014
Posty: 271
Klaudyna napisał(a)
wow to duży przyrost. ciekawe czy takie małe, które mają 150cm przy zakupie też mają taki przyrost bo pół metra to dla mnie super


Może moje porównanie przyrostu na stronie 4 tego wątku pomoże.
____________________
Zuza Lipny ogród czy ogród z lipą
Klaudyna 08:26, 03 wrz 2017


Dołączył: 14 lis 2015
Posty: 414
ok zaraz poczytam stronę 4
____________________
Klaudyna - Mój ogród.
wiunia 23:49, 07 paź 2017


Dołączył: 21 wrz 2012
Posty: 4422
zieloniutka napisał(a)


Może moje porównanie przyrostu na stronie 4



Zieloniutka w jakiej najmniejszej względem siebie odległości mogę posadzić brzozy Doorenbos? Mam mały ogród (600m) i bardzo mi zależy, aby zmieścić w nim trzy brzozy. Jedna już rośnie 1,5 roku i wiosną chcę dosadzić dwie. Czy 1,5m to będzie dla nich okrucieństwo?
U siebie jakie zachowałaś odległości?
Z góry dziękuję za pomoc.
____________________
Ukojenie dla zmysłów.....taki ma być mój ogródek
zieloniutka 13:58, 08 paź 2017

Dołączył: 26 kwi 2014
Posty: 271
wiunia napisał(a)


Niestety nie czuję się kompetentna i nie wiem co Ci odpowiedzieć w sprawie minimalnej odległości.
Zapytaj może lindsay80 "Tu ma być ogród".
U mnie rosną po dwie w dołku. Plan był taki, że te pary będą rosły 4 m od siebie.
____________________
Zuza Lipny ogród czy ogród z lipą
magda19831 12:23, 02 lis 2017


Dołączył: 16 maj 2016
Posty: 344
Mam 3 szt brzóz doorenbos w doniczkach (nie kopane z gruntu i wsadzone w doniczki)i teraz pytanie - sadzić czy zadołować? jak sadzić to jakie zachować bezpieczne odległości od ogrodzenia i między drzewami?
____________________
Magda Witam i o radę pytam ;-)
KasiaBawaria 10:49, 06 lis 2017


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Bardz podoobaja mi sie brzozy himalajskie.Jednak odstrasza ich wielkosc w przyszlosci. Wszedzie na fotkach sa mlode drzewka. A co za 20 lat?Scinac i sadzic nowe?Jak daleko sadzic od zywoplotu z tui?
____________________
Zapraszam na kawe
Gardenarium 07:35, 07 lis 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Nie sadzić obok żywopłotu z tui, posadzić inne drzewa, co będą miały korony nad płotem. Tuje od brzóz się ogołocą, bo te brzozy z reguły kupuje się z gałęziami od dołu. Więc nie ma odpowiedzi ile od tui wcale nie sadzić przy tujach bo będą się sypały.

Albo pokażcie jakie macie egzemplarze, z jak ułożonymi gałęziami? Bo to kluczowa sprawa do udzielenia sensownej odpowiedzi. Pokrój drzewa i wysokość najniższych gałęzi.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
KasiaBawaria 08:15, 07 lis 2017


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Danusiu, robie plany na przyszlosc. Bede miec wolne miesce na trawniku gdzie teraz ponad 4 metry od tui stoi domek dla dzieci. Za 2-3 lata bedziemy go likwidowac. I sie zastanawiam nad zagajnikiem z 5 brzozek himalajskich. Tuje bbeda ciete na max.2.20 m.nie wyzej. Marzy mi sie taki zagajnik z wrzosami i brzozami. Okolo 5 metrow od domu i 4-4,5 metra od zywoplotu z tui.Widzialam na jakiej twojej fotce brzozy na trawniku, dosc blisko tui. Jaka to byla odleglosc? Od dolu chce brzozy ogolocic, by byly tylko pnie.
____________________
Zapraszam na kawe
Gardenarium 08:22, 07 lis 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Nie wiem w jakim ogrodzie, ale np. w ogrodzie z lustrem jest co półtora metra, ale to nie w trawniku.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies