Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sosnowo

Pokaż wątki Pokaż posty

Sosnowo

Syla 23:02, 02 lis 2010


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Dziękuję za informację, wszystko już jest jasne
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
danuta_ 17:41, 04 lis 2010


Dołączył: 20 paź 2010
Posty: 1300
Witam Wszystkich po długiej nieobecności!
Temat ogławiania sosen jest mi bardzo bliski, poddawałam się temu zajęciu corocznie, mając oczywiści na uwadze ograniczenie szybkich przyrostów, jednak w momencie uzyskania imponujących rozmiarów niestety nie dałam już rady. Faktycznie przez kilka lat udawało mi się panować nad ich rozmiarem i pokrój sosen był bardziej zwarty. Zauważyłam jednak, że to uszczykiwanie przyczyniło się chyba do wytwarzania licznych silnych bocznych przewodników, które chyba w porę nie zostały usunięte i teraz kilka drzew ma po parę wierzchołków, co z kolei przy silnych wiatrach bądź opadach przyczynia się do częstych złamań.
A teraz odbiegając od sosnowego tematu przedstawiam parę zdjęć piwonii, oraz anemonów w moim ulubionym kolorze



pierwszy kwiat piwonii drzewiastej







Pozdrawiam Wszystkich odwiedzających!
____________________
pozdrawiam Danuta sosnowo
Gardenarium 18:34, 04 lis 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Przepiękne zdjęcia i kolor ulubiony różowy? Szczególnie upodobałam sobie tę pierwszą.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
grama 20:43, 04 lis 2010


Dołączył: 24 paź 2010
Posty: 771
Dziękuję za odwiedziny i zapraszam na następne,pozdrawiam jesiennie.
____________________
Pozdrawiam-Grażyna.Zielono mi!
danuta_ 08:40, 10 lis 2010


Dołączył: 20 paź 2010
Posty: 1300
Witajcie!
Piwonia drzewiasta zachwyciła mnie swoim urokiem i z niecierpliwością czekam już przyszłego roku mając nadzieję, że ucieszy mnie nie jednym, a co najmniej kilkoma pięknymi kwiatami. Muszą ja chyba cieplutko ubrać na zimę, bo prawdopodobnie w pierwszych latach jest bardzo wrażliwa. Chciałabym pokazać jeszcze mój łan pysznogłówki, który co roku poszerza swój obszar będąc rajem dla owadów oraz wspaniałym ogrodowym akcentem kolorystycznym dla oczu. Pozdrowienia





____________________
pozdrawiam Danuta sosnowo
Gardenarium 20:09, 10 lis 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ja też miałam ją w swoim ogrodzie bylinowym w poprzednim miejscu. Atrakcyjna w kolorze i zapach liści śliczny. A czy wiesz, że w czasie wojny służyła jako namiastka herbaty?
A powiedz Danusiu, czy u Ciebie dostaje mączniaka?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
alinak 17:38, 11 lis 2010


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
ale dałaś czadu.taki łan do pozazdroszczenia.a co ty jej podajesz że taka piękna.u mnie był łan i co roku się zmniejszał mimo że ja dopieszczałam, w końcu ja przesadziłam 1 m. dalej i zaczyna bujać od nowa. mam pytanie o obrzeża z granitu .czy masz ich Danusiu równo z ziemią ? i czy można to zrobić samemu .czy dawałaś jakiejś podsypki z piasku ,. noszę się z zamiarem położenia tych obrzeży choć na razie delektuję się narzędziem które sobie sprawiłam do równania obrzeży naturalnych tzw. szpadlem.twój ogród robi wrażenie,piękne drzewa i rośliny .Jadnak piękno potrzebuje czasu
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
Gardenarium 22:10, 11 lis 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Alina poczytaj o kantach trawnika tutaj, zanim podejmiesz decyzję o ich ułożeniu.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
danuta_ 19:56, 12 lis 2010


Dołączył: 20 paź 2010
Posty: 1300
No tak , pysznogłówkę bardzo lubi mączniak, staram się więc od czasu do czasu zapobiegać poprzez opryski, a zaraz po przekwitnieniu obcinam wszystkie łodygi, często ponownie wyrastają liście, ale już nie zakwita. Bylina ma dopiero drugi rok a rozrasta sie niesamowicie, obdarowuję więc wszystkich znajomych, żeby ją odmłodzić. W przyszłym roku planuję zasłonić puste miejsca po wycięciu malutkim żywopłotem z bukszpanu (sadzonki już rosną), a na środku rośnie już biała róża na pniu, żeby przełamać ten intensywny kolor.
Natomiast odnośnie obrzeży chyba już poczytałaś, bo Pani Danusia dokładnie wszystko opisuje.Ja ze swojej strony mogę dodac tylko tyle, że są one niezwykłą pomocą w pielęgnacji, oszczędzają nasz cenny czas, który musimy poświęcić na kilkakrotne w sezonie wytyczanie ręczne, bo trawa nieustannie rośnie. Poniżej dam kilka zdjęć przedstawiających z bliska mój sposób wykonania. Celowo bowiem zrobiłam odstępy pomiedzy kolejnymi kostkami,aby stworzyć ciekawy efekt wizualny w zależności od kąta patrzenia. Kostki kładzione są za zaprawie, wyżej niz poziom trawy, by nie zgięły mi kiedy trawa podskoczy.










____________________
pozdrawiam Danuta sosnowo
danuta_ 20:04, 12 lis 2010


Dołączył: 20 paź 2010
Posty: 1300
Niestety nijak nie dało sie ukryć uroczego mniszka, który tak sie u mnie zadomowił, że nie sposób sie go pozbyć...
____________________
pozdrawiam Danuta sosnowo
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies