Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sosnowo

Pokaż wątki Pokaż posty

Sosnowo

Syla 22:00, 23 paź 2010


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Witam serdecznie . Ogród jest przepiękny i zgadzam się z Panią Danusią, powiało romantyzmem . Jestem pod wrażeniem. Jak sobie Pani radzi z pielęgnacją na tak dużym obszarze? Moja działka to 17 arów , co prawda dopiero w namiastce zagospodarowana ale to i tak duży wysiłek fizyczny.
Pozdrawiam serdecznie
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Gardenarium 20:45, 24 paź 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
To samo pomyślałam, ktoś tu lubi pracę w ogrodzie) Wspaniale zadbany ogród !
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
danuta_ 22:16, 24 paź 2010


Dołączył: 20 paź 2010
Posty: 1300
Oj, tak, wielkość może przerażać, bo nie jest łatwo wygospodarować czas, aby choć te najpotrzebniejsze rzeczy zrobić. Całe szczeście mam synów , którzy wyręczaja mnie w koszeniu trawy, bo przy tym schodzi najdłużej, no a kiedy kosi się z koszem to wysiłek rzeczywiście jest duży. Do mnie natomiast należy wszystko inne, czyli sadzenie, pielenie, przycinanie i komponowanie, co chyba jest najbardziej wymagającym zajęciem.


Aby sobie troszke ułatwić zadanie z pielęgnacja nowe rabaty obsypuje kora i robię obwódki, aby trawa nie przedostawała się tam gdzie nie powinna


Ta nowa kompozycja teraz jesienią mieni się żółcią i czerwienią, nigdy nie myślałam, że irga może tak przyciągać wzrok



Teraz spadające liście mocno dają się we znaki, i nie mam czasu,żeby zrobić z nimi porządek


No i jeszcze jedno ujęcie pięknego buka- jest jeszcze bardzo młody, w oddali widać próbę wkomponowania żółtych tuj, ale chyba za blisko je posadziłam i sosny wezmą je niedługo pod swoje skrzydła
Pozdrawiam Wszystkich odwiedzających
____________________
pozdrawiam Danuta sosnowo
danuta_ 22:24, 24 paź 2010


Dołączył: 20 paź 2010
Posty: 1300
Gdzieś mi uciekło pierwsze zdjęcie, choc na podglądzie się znajduje, wyślę więc ponownie. Jest to tegoroczna rabatka z azaliami i rododendronami, która powinna zachwycić swoja urodą dopiero wiosną.
____________________
pozdrawiam Danuta sosnowo
shrekol 07:25, 26 paź 2010


Dołączył: 04 wrz 2010
Posty: 1115
Niesamowite tło dają sosny a jednocześnie umożliwiają uprawę cienistych roślin. Ogród przepiękny
____________________
Emilianoparm... 08:33, 26 paź 2010


Dołączył: 28 wrz 2010
Posty: 824
Bardzo Przyjemnie odwiedza się Pani ogród. Podoba mi się bardzo nazwa. Przez chwile nawet zastanowiłem się czy swojego nie spersonifikować jakąś adekwatną nazwą tylko jaką.....kamieniewo, pamiątka po lodowcu?
Moja mama jakby miała tyle sosen to by zaraz zrobiła syrop na kaszel z młodych pędów.
Mam lekkiego świra na punkcie zapomnianych używanych przez naszych przodków roślin dlatego bardzo bardzo podoba mi się rabatka przy czerwonym buku z naparstnicą, kosaćcem i jeśli dobrze widzę liliami?
____________________
Mój ogród.....czyli bardzo wredny kawałek planety;)
Gardenarium 10:38, 27 paź 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Żółte tuje można zrównać wysokością, będą stanowiły wyraziste "punkty" na tle sosen. Sosny chyba już będą do podkrzesania. Dolne gałęzie za chwilę przestaną być atrakcyjne. Ale to naturalna kolej rzeczy. Ja bym się cieszyła, więcej miejsca będzie do posadzenia nowych roślin

Gdyby sosny były mniejsze, fajną sprawą jest uszczykiwanie im młodych pędów w fazie "ołówka" jak to nazywam, wtedy się zagęszczają pieknie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
alinak 19:12, 28 paź 2010


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
jednak nie na darmo kochamy te sosny.tworzą niepowtarzalny klimat przy dużych powierzchniach.Danusiu bardzo przytulnie pomimo tej powierzchni
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
Syla 20:56, 02 lis 2010


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Pani Danusiu , czy może Pani wytłumaczyć co oznacza "uszczykiwanie młodych pędów w fazie "ołówka". Na jak bardzo młodej roślinie można to robić? np. świerk kłujący Blue Mountain.
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Gardenarium 21:22, 02 lis 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Uszczykiwane w fazie "ołówka" dotyczy sosen. Wiosną wypuszczają młode pędy i zanim dostaną igieł, mają takie jak ja to nazywam "ołówki", przypomnij sobie. wtedy je uszczykujemy, obłamujemy lub obcinamy. Sosny pięknie się zagęszczają, dobrze to robi nawet kosodrzewinom, są bardzo zwarte i gęste.
Świerki, czy daglezje po prostu tnę nożycami do cięcia żywopłotów.
Ta odmiana, o którą pytasz można jej odciąć cały przewodnik na każdym piętrze gałązek, wtedy boczne się zagęszczają. Ja osobiście nie cięłam takiej odmiany.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies