Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sosnowo

Pokaż wątki Pokaż posty

Sosnowo

Lidka 18:19, 10 lut 2011

Dołączył: 22 lis 2010
Posty: 211
Piąkny jest Twój ogród Danusiu ,chyba często to słyszysz?
15 lat to nie 3 ,nie ma co marudzić.Najbardziej podoba mi sie ta przytulność, tego u mnie brakuje.
Będę tu wpadać ,żeby poczuć zapach sosen.
____________________
Pozdrawiam Lidka - w sowim ogrodzie
zbigniew_gazda 20:07, 11 lut 2011


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11152
danuta_szagala napisał(a)

Danusiu zdjęcia bomba. To my sąsiady - spójrz na mapę. Czy możesz mi dać namiary na porządną szkółkę czy producenta roślin (np. żurawki,hortensje ) .Mieszkasz bliżej "świata" niż ja. Pozdrawiam .

Tak Zbysiu, faktycznie sąsiadami jesteśmy, niczym rzut kamieniem...Szkółek w wielkim świecie jest sporo i jak tylko pojawisz się to możemy je razem pozwiedzać .Z bylinami to wiadomo mi tylko o jednej, aczkolwiek zawsze jest w niej sporo ciekawych odmian, a miły właściciel służy dobrą radą i wyczerpująco opowiada o wymaganiach każdej z roślin. Śmiało mogę Ci ją polecić!
http://byliny-rzeszow.pl/index.html
Pozdrawiam


Bardzo Danusiu dziękuję za namiary.Napewno tam będę.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
danuta_ 22:00, 11 lut 2011


Dołączył: 20 paź 2010
Posty: 1300
15 lat to też pora na zmiany, już dwa lata temu ostro zabrałam się za podstarzałe jałowce (i nie tylko), które nadmiernie się rozrosły.. Część pousuwałam, część popodcinałam, z efektów będę zadowolona jak to co posadziłam się rozrośnie.














____________________
pozdrawiam Danuta sosnowo
danuta_ 22:09, 11 lut 2011


Dołączył: 20 paź 2010
Posty: 1300
Dwa ostanie z poprzedniego postu zdjęcia to kwiecień 2010





a te to już maj- czerwiec 2010 po cięciach... przejaśniało W tym roku znów sekator w ręce i do boju
____________________
pozdrawiam Danuta sosnowo
Joku 22:13, 11 lut 2011


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12080
Mój ogród też 15 -latek i też do poprawki. Co to za krzew o czerwonych liściach? Klon?
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
monteverde 22:18, 11 lut 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
niestety wszystko potrzebuje pracy,a u Ciebie jest co robić)a co to za drzewo za choinką ,gdzie stoją grabie? perukowiec?
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
danuta_ 22:57, 11 lut 2011


Dołączył: 20 paź 2010
Posty: 1300
Zarówno krzew o czerwonych liściach jak i drzewo za choinką, gdzie stoją grabie to perukowiec podolski. Nie dopuszczam go teraz do kwitnienia, bo uważam, ze bardziej efektowny jest z dekoracyjnych liści. Zostawiłam go z trzema odnogami (o dwie za dużo chyba), i daje świetną plamę czerwieni o każdej porze roku. Tu w oddali po prawej stronie.

____________________
pozdrawiam Danuta sosnowo
monteverde 23:19, 11 lut 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
od razu zwróciłam uwagę,ślicznie wygląda, a w ogóle ładniutko masz w ogródeczku)
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
badara 10:10, 12 lut 2011


Dołączył: 04 lut 2011
Posty: 1347
Pięknie masz,rośliny bujne i zdrowe,ja też mam sosny w ogrodzie,problemem jest igliwie i szyszki,które trzeba wyzbierac przed każdym koszeniem trawy,jak sobie z tym radzisz ?
____________________
Cały rok w ogrodzie zapraszam http://www.zkwiatkanakwiatek.blogspot.com/
danuta_ 12:43, 12 lut 2011


Dołączył: 20 paź 2010
Posty: 1300
badara napisał(a)
Pięknie masz,rośliny bujne i zdrowe,ja też mam sosny w ogrodzie,problemem jest igliwie i szyszki,które trzeba wyzbierac przed każdym koszeniem trawy,jak sobie z tym radzisz ?


No tak, masz rację - igieł mam zdecydowanie więcej niż trawy! Pod głównym skupiskiem sosen trawa znikła, wcześniej mi to nie przeszkadzało, ale od kiedy zaczęłam je podcinać od dołu nie wygląda to ładnie. Najlepszym rozwiązaniem byłoby je troszkę przerzedzić, jeszcze radykalniej je podkrzesać i coś ekspansywnego pod nim posadzić. Myślę nad tym intensywnie, jednak nadal nie mam żadnego konceptu jak się za to zabrać...
____________________
pozdrawiam Danuta sosnowo
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies