Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sosnowo

Pokaż wątki Pokaż posty

Sosnowo

danuta_ 10:54, 20 paź 2010


Dołączył: 20 paź 2010
Posty: 1300
Witam!!!
Moja przygoda z ogrodem rozpoczęła sie ponad 15 lat temu. Wtedy to pojawiły sie na działce pierwsze sosnowe drzewka, które dominują w ogrodzie do tej pory tworząc tło dla pozostałej roślinności oraz zwarty mur zasłaniający posesje od drogi i oddzielający ją od stromego wąwozu. Z czasem sosny bardzo się rozrosły i tworzą teraz niby las pozwalając nam cieszyć się wspaniałym mikroklimatem. Mam nadzieję, ze uda mi się rozgryźć sposób wklejania zdjęć. Pozdrawiam, Danuta














____________________
pozdrawiam Danuta sosnowo
Gardenarium 19:41, 20 paź 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Cudnie się zaczyna, czekamy na więcej opowieści o tworzeniu Sosnowa. (nazwa też cudna).
Danusiu świetnie poradziłaś sobie ze zdjęciami.
Jeśli chcesz, aby zdjęcia nie wchodziły na siebie, pomiędzy linkami rób "Enter".
Czekam z wypiekami, co będzie dalej!
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
danuta_ 08:15, 21 paź 2010


Dołączył: 20 paź 2010
Posty: 1300
Witam,
Sosnowo, ponieważ sosny to początek mojego ogrodu i nie mam chyba jednego zdjęcia, żeby nie widać na nim było choć igiełki sosny. Nie ukrywam, że dużym wyzwaniem jest teraz wkomponowanie tych dojrzałych już drzew w nowe założenia, ale metodą prób i błędów może uda mi się jeszcze stworzyć coś ciekawego, bo działka jest duża i mam mnóstwo planów.




na zdjęciach powyżej widać już nowe rabaty

____________________
pozdrawiam Danuta sosnowo
shrekol 09:11, 21 paź 2010


Dołączył: 04 wrz 2010
Posty: 1115
Bardzo ładny i ciekawie zaaranżowany ogród sosnowe tło daje niesamowity efekt. Zazdroszczę powierzchni ogrodu i pola do popisu ogrodowego
____________________
Gardenarium 18:50, 21 paź 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
A powiedz, jaką ogród ma powierzchnię? Mnie się marzy taki ogromny ogród, byłoby gdzie sadzić nowości.

Jak sosny podrosną, można będzie je "podkrzesać" (podciąć dolne gałęzie) i wtedy sadzi się pod sosnami. Teraz masz wspaniałe tło zwłaszcza dla "żółtych".
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ila_olszewska 02:13, 22 paź 2010


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 22
Czy ja jestem w raju? cudowny ogród, piękne kompzycje roślin.
pozdrawiam Ila
____________________
danuta_ 20:45, 22 paź 2010


Dołączył: 20 paź 2010
Posty: 1300
Cieszę się, że ogród się podoba. No tak, powierzchnia rzeczywiście jest spora, stąd sadzona roślinność powinna być sadzona w hurtowych ilościach, aby była widoczna. Taka powierzchnia zmusza do poszerzenia swoich umiejętności o rozmnażanie roślin, ale i to może być interesującym zajęciem , wystarczy odrobina dobrej woli .
Pani Danusiu, sosny to temat, z którym przyjdzie mi się zmierzyć już niedługo - były urocze, jak były malutkie, teraz zaskakują mnie swoim tempem wzrostu - bez dokarmiania ( wręcz są na głodzie) rosną jak oszalałe, ale rzeczywiście tworzą niesamowite tło.
Teraz chciałabym wprowadzić troszkę koloru, bo tak jakoś






monotonnie u mnie....
____________________
pozdrawiam Danuta sosnowo
danuta_ 21:06, 22 paź 2010


Dołączył: 20 paź 2010
Posty: 1300


____________________
pozdrawiam Danuta sosnowo
malgorzata_j... 06:05, 23 paź 2010

Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 1
Wspaniały ogród - gratuluję pomysłowości !!!
Gardenarium 07:36, 23 paź 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ależ w ogóle nie monotonnie, powiedziałabym bardzo romantycznie)

Zwłaszcza tam, gdzie są róże i rośliny o srebrzystym ulistnieniu (lawenda, czyściec).
No i ten buk odm. Purpurea Pendula!!! Czekamy na kolejne cudne zakątki i kompozycje.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies