Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Trawnik spalony / zniszczony nawozem

Pokaż wątki Pokaż posty

Trawnik spalony / zniszczony nawozem

goniak 22:42, 18 cze 2013


Dołączył: 13 lis 2010
Posty: 1276
zbigniew_gazda napisał(a)
No właśnie. Jak zakładamy nowy trawnik to siejemy trawę razem z nawozem. Cały czas podlewamy.
I potem z nawozem szlus tylko koszenie. Czyli teraz dosiej trawę i podlewaj. Ziemia już raz dostała nawóz.

Popieram w całej rozciągłości, bo sama stosuję tę zasadę, świetnie się sprawdza i nie ma ryzyka spalenia młodziutkiego trawnika
____________________
Małgosia mój zielony świat
Lorak 09:18, 19 cze 2013

Dołączył: 22 maj 2013
Posty: 4
Tak tez robię
podlewam cały trawnik polewaczkami a miejsca wypalone jeszcze dodatkowo płucze szlaufem.
Poczekam jeszcze kilka dni z dosianiem nowej trawy dla pewności, ze nawóz się wypłukał

Jeszcze raz wielkie dzięki za odzew i pomoc!

Karol
Gardenarium 19:42, 19 cze 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
LaurittaS napisał(a)
Witam wszystkich! Potrzebuje porady w sprawie trawnika. W tamtym roku we wrzesniu zostala posiana calkiem nowa trawa. W tym roku w maju zostala zrobiona wertykulacja trawnika, od tego okresu rowniez podlewalam trawe i mawozilam. Obawiam sie, ze moglam przesadzic z nawozeniem. Trawnik na poczatku byl piekny, az sama nie moglam wyjsc z podziwu. Niestety ostatnio zauwazylam, ze pojawily sie plamy, tak jakby w tym miejscu trawa zgnila, albo jakby sie wypalila, bo najpierw byla zolta, potem brunatna a ostatnio po wygrabieniu widac tylko ziemie. Prosze o porade, co ewentualnie moge zrobic, jesli faktycznie dalam zbyt duzo nawozu?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Miecia 18:18, 09 paź 2015


Dołączył: 09 paź 2015
Posty: 4
Witam.
Mam pytanie, spaliłam trawnik. Podlewam obficie zgodnie z Waszymi radami.Wygrabiłam.
Chodzi mi o to czy teraz przy tej temperaturze mogę posiać trawę?
Pozdrawiam
marbrz 20:59, 09 paź 2015


Dołączył: 15 sie 2013
Posty: 215
Możesz napisać w jaki sposób tego dokonałaś?. Jakimi nawozami i w jakiej ilości nawiozłaś trawę?. Trawę można siać do połowy października.
Miecia 21:50, 09 paź 2015


Dołączył: 09 paź 2015
Posty: 4
Nazwy nawozu niestety nie pamiętam. Kupiłam go w Lidlu. Był w granulkach i rozrzucałam go ręka po czym dobrze podlałam. Niestety wyjechaliśmy na weekend, a zrobiłam to przed wyjazdem, a deszczu w tym czasie nie było. Trawa była zielona, a teraz jest niefajna. Pełno żółtych placków. Chyba przedobrzyłam. Dzisiaj ją wygrabiłam solidnie. Potem podlałam. Może z sianiem parę dni jeszcze poczekam? Dobrze będzie jeżeli wymieszam nasiona trawy z ziemią? Ogródek jest mały. Mamy go od niedawno więc dopiero się uczę.
Pozdrawiam
Gardenarium 11:28, 11 paź 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Pokaż zdjęcia, łatwiej jest doradzić. Może nasypałaś dobrą ilość tylko po prostu nie został nawóz rozpuszczony i dlatego spalił trawnik tam, gdzie granulki zalegały na wierzchu trawnika i dotykały zielonego.

Zrób wertykulację trawnika. Pokaż zdjęcie po wertykulacji wtedy powiemy co trzeba zrobić.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Miecia 14:45, 11 paź 2015


Dołączył: 09 paź 2015
Posty: 4
Tak to wygląda na dzień dzisiejszy.

Nasiona trawy już kupiłam i ziemię też. Teraz czekam tylko dobre rady doświadczonych ogrodników
Pozdrawiam
Gardenarium 21:48, 11 paź 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Radę podałam wyżej. Zrób "przedrapanie" trawnika grabiami, wydrap to beżowe, posyp ziemią, przegrab, dosyp nasion lekko i porusz grabkami "lewą" stroną czyli grzbietem. Bo chyba na wertykulację trawnik za młody jest? Ma 2 lata?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Miecia 22:53, 11 paź 2015


Dołączył: 09 paź 2015
Posty: 4
Dziękuję Danusiu za poradę. Trawnik ma więcej lat. Ja jestem użytkowniczką od 2 lat po kupnie mieszkania z tarasem i kawałkiem zielonego. Powoli dopiero zaczynam się uczyć.
Pozdrawiam
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies