Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Trawnik spalony / zniszczony nawozem

Pokaż wątki Pokaż posty

Trawnik spalony / zniszczony nawozem

Pobo 10:13, 04 lip 2016

Dołączył: 04 lip 2016
Posty: 18
Dziękuje serdecznie za szybką odpowiedź, tak jak pisałem wczoraj dziś wrzucam zdjęcia ogrodu. Prosze o ewentualne uwagi, a na pewno sie takie znajdą

Zacznę od chwastów bo na to pytanie odpowiedziałaś jako pierwsze
Poniżej zdjęcia i pytanie uzupełniające:
1. Skoro nie mam pryskać na chwasty to rozumiem, że pozostaje tylko ich mechaniczne usunięcie ?
2. Posiadam wyrywacz do chwastów firmy fiskars, będzie odpowiedni ?
3. Niektóre dziury są większe, stąd tez zapytałem czym uzupełnić lukę ?
4. Od kiedy w takim razie mogę robić oprysk na chwasty w trawie ?




Teraz przedstawie zdjęcia swojego trawnika i tego co z nim zrobiłem, zasiana trawa do Barenbrug Sport
Proszę również o ogólną ocenę i opinie stanu trawnika.




Co do nawadniania to czy godzina 4 lub 5 rano będzie odpowiednia ? Sekcje są ustawione na 14 minut już po obserwacji stanu po podlaniu tak więc uważam, że trawnik nie jest zalewany lub niedolewany.

____________________
Adam F.- http://www.ogrodowisko.pl/watek/7018-ogrod-fliniowy-zapraszam
Gardenarium 16:31, 04 lip 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Pobo napisał(a)

Zacznę od chwastów bo na to pytanie odpowiedziałaś jako pierwsze
Poniżej zdjęcia i pytanie uzupełniające:
1. Skoro nie mam pryskać na chwasty to rozumiem, że pozostaje tylko ich mechaniczne usunięcie ?
2. Posiadam wyrywacz do chwastów firmy fiskars, będzie odpowiedni ?
3. Niektóre dziury są większe, stąd tez zapytałem czym uzupełnić lukę ?
4. Od kiedy w takim razie mogę robić oprysk na chwasty w trawie ?




Teraz przedstawie zdjęcia swojego trawnika i tego co z nim zrobiłem, zasiana trawa do Barenbrug Sport
Proszę również o ogólną ocenę i opinie stanu trawnika.




Co do nawadniania to czy godzina 4 lub 5 rano będzie odpowiednia ? Sekcje są ustawione na 14 minut już po obserwacji stanu po podlaniu tak więc uważam, że trawnik nie jest zalewany lub niedolewany.


O tujach odpowiedziałam tutaj i przeniosłam

http://www.ogrodowisko.pl/watek/2362-problemy-z-tujami?page=48#post_9

Trawnik:

źle nawożony, jechałeś siewnikiem ze zbyt dużymi odstępami, dokładnie widać ścieżkę nawozu (ciemna zieleń) - brak nawozu jasna zieleń

Masz chwastnicę, trudna to walka bo ona się wysiewa mocno. Z dziurą nic nie rób, zarośnie, chyba że chce ci się zasypywać tysiąc dziur.
W kilku miejscach trawnik spalony (brązowy) chyba siewnik zakręcał i posypał trzy dawki.
Na chwastnicę niektórzy pryskają Pumą. Spróbuj na małym kawałku czy da radę.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Pobo 16:59, 04 lip 2016

Dołączył: 04 lip 2016
Posty: 18
Dziękuje za podpowiedź. Z siewnikiem było dokładnie tak jak piszesz, czy w tym wypadku donowozić jasne miejsca czy pozostawić aż nabierze jednego kolorytu bo już na samym początku zrobiłem błąd nawożąc tak młody trawnik.
Jeśli chodzi o chwastnice to czy usunięcie wszystkich z trawnika w jednym dniu nie pomoże ?
____________________
Adam F.- http://www.ogrodowisko.pl/watek/7018-ogrod-fliniowy-zapraszam
Gardenarium 18:50, 04 lip 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Dosypać i podlać blade miejsca.

Usunąć chwastnicę w jeden dzień. Uważaj bo korzenie łatwo się urywają a nie mogą zostać.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Pobo 20:35, 04 lip 2016

Dołączył: 04 lip 2016
Posty: 18
Dziękuje Danusia, czuje że czeka mnie żmudna robota.
____________________
Adam F.- http://www.ogrodowisko.pl/watek/7018-ogrod-fliniowy-zapraszam
daria1980 12:36, 07 lip 2016


Dołączył: 07 lip 2016
Posty: 8
Zrobiłam w tym roku taki sam błąd,ale zastosowałam magiczną dosiewkę 3 w 1 substral i zgodnie z waszymi poradami podlewałam cały trawnik. Teraz wygląda przyzwoicie. Mam nauczę na przyszłość, że jednak trzeba uważać z nawożeniem trawników.
Pobo 13:22, 08 lip 2016

Dołączył: 04 lip 2016
Posty: 18
Co daje ten Substral 3w1 ?
____________________
Adam F.- http://www.ogrodowisko.pl/watek/7018-ogrod-fliniowy-zapraszam
daria1980 12:59, 11 lip 2016


Dołączył: 07 lip 2016
Posty: 8
Są to nasiona trawy z nawozem. Głównie uzupełnia ubytki, ale warto spróbować, bo trawa szybko się ukorzenia i ładnie wygląda, bo trawa jest gęsta.
Gardenarium 16:54, 12 lut 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Biedronka2015 napisał(a)

Dzień dobry, Proszę o poradę - bo nie mam pojęcia co mogło spowodować taką katastrofę . Parę dni temu, na początku upałów, podlałam jak co wieczór mój trawnik. Następnego dnia po powrocie z pracy zastałam taki oto widok. Problemu upatrujè w użyciu po raz pierwszy nawozu Substral osmocote, którywysypałam ok miesiaca temu, ale czy to możliwe? Jakie mogą być przyczyny i co teraz zrobić?


____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
lindsay80 16:54, 12 lut 2017


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
my przypaliliśmy trawnik Yara Mila u Ciebie też pewnie to kwestia przenawożenia.
____________________
Tu ma być ogród :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies