Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Trawnik spalony / zniszczony nawozem

Pokaż wątki Pokaż posty

Trawnik spalony / zniszczony nawozem

Gardenarium 22:44, 24 kwi 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Lać wodę na te plamy. Nie podchodzić blisko
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
mamtu 12:55, 25 kwi 2017


Dołączył: 22 lut 2016
Posty: 226
Grzesio, przykro mi, ale trawa jest nie do uratowania. Lanie wody wiele tu nie da. Herbicyd totalny, który zastosowałeś zwalcza wszystkie rośliny - zarówno jedno jak i dwuliścienne. Przy okazji zwalczania chwastów 'zwalczyłeś' sobie również trawę. Obawiam się, że trawnik musisz spisać na straty.
____________________
Zajrzyj, poradź, podpowiedz, skrytykuj. :)
grzesio 18:11, 25 kwi 2017

Dołączył: 24 kwi 2017
Posty: 30
Dzięki. Jestem zdruzgotany.
____________________
Grześ
Gardenarium 08:07, 26 kwi 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Mamtu ma rację, ja nie zobaczyłam że to herbicyd. Myślałam że przenawoziłeś bo tytuł wątku jest taki.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
grzesio 14:41, 26 kwi 2017

Dołączył: 24 kwi 2017
Posty: 30
Mam jeszcze cichą nadzieje poniewaz zaraz po oprysku przez pomyłke włączyło mi się nawadnianie no i ostatnio byly obfite opady. Opryk tym "g" miał miejsce 10.04. Wczoraj bylem w duzym ogrodniczym centrum po poradę. Kupilem nawóz w.g porady jak na foto. Wczoraj posypałem i odmawiam pacierz. Z tych spalonych miejsc juz od chyba 3 dni wychodza pojedyncze zdzbla trawy. Chyba , źe sobie wmawiam. Nutka nadziei jest.
____________________
Grześ
Gardenarium 07:26, 27 kwi 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Nawóz nie jest lekarstwem na spalenie trawnika herbicydem. Tu jest potrzebny czas i popatrzenie na efekty szkodliwych działań.

Czas... boję się że ten nawóz doradził jakiś dyletant.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
grzesio 08:02, 27 kwi 2017

Dołączył: 24 kwi 2017
Posty: 30
Kiedys Pani pisała , źe walczyć trzeba do końca a ja jak ten tonący co brzytwy się chwyta. Cóz mi pozostało. Czas pokaźe jaka bedzie reakcja.
Na zerwanie i połoźenie nowego zawsze będzie chyba czas.
____________________
Grześ
Gardenarium 19:12, 27 kwi 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Trzeba zobaczyć co będzie, gdy herbicyd skończy swoje działanie. Nawóz jedynie wzbudzi żywą trawę, ale tej spalonej nie wskrzesi.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
grzesio 19:59, 27 kwi 2017

Dołączył: 24 kwi 2017
Posty: 30
A ten herbicyd kiedy skonczy swoje dzialanie jesli wolno spytac. Oprysk miał miejsce 10.04 wiekszośc plam jest poźółkła sa teź takie zupełnie juź siwe.

Jest ich póki co mało. Najgorsze jest to , źe moj dom jest wystawiony na sprzedaź a tu taki klops. Szkoda inwestować ale chcialbym aby jakoś to wyglądało.

____________________
Grześ
Gardenarium 07:24, 28 kwi 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Herbicyd już zakończył swoje działanie. Na opakowaniu przeczytaj kiedy można po nim sadzić (powinno być napisane).
Jeśli chcesz poprawić stan trawnika, natychmiast wydrapuj te spalone miejsca, trawa łatwo wyjdzie. Czyść teren, dosypuj ziemi i siej nową trawę. Kup mieszankę do regeneracji, z reguły są tam gatunki traw które bardzo szybko wschodzą, załata się i będzie ładnie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies