Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Trawnik spalony / zniszczony nawozem

Pokaż wątki Pokaż posty

Trawnik spalony / zniszczony nawozem

marlowe 11:05, 21 cze 2021

Dołączył: 07 sie 2017
Posty: 9
A drugie moje pytanie? o dosiewkę?
Gardenarium 21:22, 22 cze 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ta sama mieszanka powinna być.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
michal_p 11:43, 12 lip 2021

Dołączył: 12 lip 2021
Posty: 3
Witam,
Chciałbym prosić o radę. Otóż 2 tygodnie temu wykonałem 4 nawożenie w tym sezonie nawozem vila pro complex. Przy wcześniejszych nawożeniach nie było problemu, ale podczas tego ostatniego po 3 dnaich zauważyłem że trawa zaczyna schnąć od środka i że w trawie miejscami leżą pojedyńcze granulki nawozu mimo wcześniejszego podlewania. Gdy skosiłem trawnik wyglądał on niestety tragicznie jakby popalony na całej powierzchni. Natomiast gdy trawa rośnie, zakrywa ten popalony środek i wygląda to całkiem dobrze. Moje pytanie jest takie co robić oprócz obfitego podlewania żeby trawnik wrócił do poprzedniej kondycji? Ma on 1,5 roku.
Pozdrawiam
Gardenarium 18:50, 12 lip 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Podlewaj i pokaż zdjęcia jak to wygląda.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
michal_p 19:00, 12 lip 2021

Dołączył: 12 lip 2021
Posty: 3
Aparat strasznie podkręca kolor w rzeczywistości nie jest tak zielono. W większych ubytkach zgrabiłem i dosiałem trawę, nie wiem natomiast co robić z tymi uschniętym środkiem trawnika bo to jest na całej powierzchni.
michal_p 02:22, 18 lip 2021

Dołączył: 12 lip 2021
Posty: 3
Bardzo proszę o pomoc.
Gardenarium 09:03, 19 lip 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wydrapać grabiami albo płaskimi pazurkami to wyschnięte (filc) i dosiać ziemi plus nasiona.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
grags 16:05, 03 sie 2021

Dołączył: 03 sie 2021
Posty: 2


Witam serdecznie, na wstępie przeczytałem wszystkie posty w wątku ale piszę bo mam małe obawy.
Od początku jest to 1 roczny mój pierwszy trawnik w życiu, w tym roku jaki lipiec był każdy wie a że mnie nie było, trawnik trochę wypaliło plus oberwało się trawie niskim koszeniem z tępym nożem; wszystkie grzechy początkującego.
Trawnik został tydzień temu skoszony nowym nożem na najwyższym ustawieniu. Kupiłem siewnik na kółkach cme i podsypałem nawozem z substralu. I teraz moje pytanie granulki były w nawozie mniejsze i większe i podejrzewam że nie przeleciały przez otwory równomiernie stąd ciemniejsze i jaśniejsze pasy (wolałem dać mniej nawozu niż przedobrzyć). Jak to naprawić? Przejechać siewnikiem jaśniejsze miejsca? (zdjęcia są po tygodniu od cięcia i nawożenia). Bo teraz u mnie cały tydzień pada i nie da rady skosić trawy, czy nawóz nie przyklei się czasem do trawy i jej nie popali? Bo już raczej równomiernego kolorytu nie będzie. Bardzo proszę o pomoc co robić.
grags 16:08, 03 sie 2021

Dołączył: 03 sie 2021
Posty: 2
michal_p napisał(a)
Bardzo proszę o pomoc.


końcówki trawy sa bardzo postrzępione, miałem to u siebie; sprawdź czy nóż nie jest tępy
Gardenarium 19:59, 05 sie 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Odnośnie pasów - to nie wina że granulki małe i duże. To wina siewnika, one tak sieją jeśli odstępy są za duże. Wtedy powstają przerwy w aplikacji nawozu i pasy. To kolejna przypadłość początkującego ogrodnika. Ja bym posypała to blade ręcznie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies