Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Trawnik spalony / zniszczony nawozem

Pokaż wątki Pokaż posty

Trawnik spalony / zniszczony nawozem

Biedronka2015 16:54, 12 lut 2017

Dołączył: 07 cze 2015
Posty: 3
Też się tak domyślam, tylko, że w opisie nawozu jest iformacja, że ryzyko przenawozenia i spalenia jest niewielkie. Stąd moje wieeeelkie zdziwienie. Co robić ?
Gardenarium 16:54, 12 lut 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ryzyko jest niewielkie pod warunkiem zastosowania właściwej dawki i podlewania po nawożeniu. Jeśli cokolwiek zaszwankowało - masz efekt.

Co robić?

Podlewać, czekać, albo zaorać i wymienić na trawę z rolki, oczywiście po mocnym laniu, aż nawóz spłynie w głębsze warstwy gleby.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 16:54, 12 lut 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wiem, domyślam się - podlałaś wodą z węża, który leżał na słońcu, bez uprzedniego opróżnienia węża.. czyli podlałaś po prostu ukropem wodą o temp. bliskiej 100 stopni C.

Skoro piszesz że nawoziłaś miesiąc temu to tylko taka mogła być przyczyna.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
marbrz 16:55, 12 lut 2017


Dołączył: 15 sie 2013
Posty: 215
lindsay80 napisał(a)
my przypaliliśmy trawnik Yara Mila u Ciebie też pewnie to kwestia przenawożenia.

W jaki sposób można przypalić Milą trawnik? Proszę o poradę. Jakie były objawy tego przypalenia. No chyba, że się wysypało 2 kg na 2 m2, to może tak być.
Biedronka2015 16:55, 12 lut 2017

Dołączył: 07 cze 2015
Posty: 3
Na szczęście trawa odrasta, myślę, że dość szybko. Pozdrawiam serdecznie.
Gardenarium 08:18, 23 kwi 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
lamerczak napisał(a)
Witam serdecznie, jesienią zeszłego roku zerwałem darń z całego trawnika, następnie wyrównałem teren i wyrównałem przy użyciu palety drewnianej, następnie zasiałem trawę wembley graminex. Przed zimą trawnik już wyglądał dosyć fajnie - posypałem go nawozem "agzekol nawóz do trawników" - wykorzystałem jedno całe opakowanie po czym podlewałem trawnik około 20 minut. Okazało się że trawnik po kilku tygodniach miał różne kolory ale bnie do końca zdawałem sobie sprawę dlaczego - teraz wiem że go spaliłem, no i oczywiście chciałbym odratować.

W międzyczasie wykopałem kilka korzeni i wyrzuciłem trochę dekoracji (wiosna 2017) po czym dosiałem trawnik na całej powierzchni działki - w miejscach przepalonych i z brakiem trawnika posypałem więcej - efekt jakiś tam jest. Z daleka trawnik wygląda ok - na zdjęciach też, ale jak się na nim stoi to jest rzadki i brzydki - i dużo wyrywania chwastów

Proszę o pomoc jak uratowac mój trawnik i sprawić aby nabrał soczystej zieleni na całej powierzchni, bardzo zależy mi aby utworzyć z niego dywan - aby był gęsty w maksymalnym stopniu. Za wszelkie rady szczerze dziękuję.

Czy dobrym pomysłem będzie teraz go nawieźć. Rozpuścić w konewce z wodą granulki nawozu i delikatnie podlać całość trawnika.

Poniżej zdjęcia
Z góry dziękuję za pomoc.

fotki
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
lamerczak 10:25, 23 kwi 2017

Dołączył: 22 kwi 2017
Posty: 21
Dodaję fotki proszę o pomoc
Gardenarium 10:52, 23 kwi 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Skosić nisko, przegrabić, pokazać zdjęcia jak wygląda. Kupić worki z ziemią ogrodową, warzywniczą itp. Posypać, przegrabić plastikowym wachlarzem, posiać nasionami, przegrabić opdwrotną stroną grabi, podlewać. Poczekać aż trawa zacznie rosnąć, pokazać jak rośnie.

Nie nawozić skoro jest ryzyko że była przenawożona.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
grzesio 09:23, 24 kwi 2017

Dołączył: 24 kwi 2017
Posty: 30
Droga Pani Danusiu. Mimo niemałego juź doswiadczenia w prowadzeniu działki narozrabiałem trochę i złosć mnie zalewa. Mialem piekny trawnik i troche w tym roku chwastów. Wiecej niź w poprzednich latach. No wiec sypnąlem nawozem na chwasty. No i masakra.Zastanawiam sie jak do tego teraz podejść.
____________________
Grześ
grzesio 09:28, 24 kwi 2017

Dołączył: 24 kwi 2017
Posty: 30
Jak bylo i jak jest.

____________________
Grześ
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies