Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Starorzecze na górce

Pokaż wątki Pokaż posty

Starorzecze na górce

agatanowa 22:57, 17 cze 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
Wychodzę z cienia. Pragnę otwarcie przedstawić się Wam na wstępie mojego wątku, gdyż czuję się trochę niekomfortowo, że tu i ówdzie komentuję Wasze wpisy, sama pozostając anonimowa, nawet nie przedstawiwszy się. Niby to mój wątek, ale bardzo chciałabym, aby to był wątek wszystkich, którzy tylko zechcą do niego z jakichkolwiek względów zajrzeć, podzielić się swoimi inspiracjami, poczytać czy pokomentować.

Ogródek mój dopiero powstaje, jak ten wątek. „Tu na razie jest ściernisko, ale będzie San Francisco! A tam, gdzie to kretowisko będzie….” Piszę świadomie: „ogródek”, a nie „ogród”. Działka ma tylko lub aż (zważywszy że nie potrafię nad nią zapanować ) 600m2, a dom z podjazdem zajmuje z połowę. Jak pisałam u Miry: „ póki co mam: starą, nierówną trawę, 2 świerki, 4 szmaragdy, jakieś drobinki-krzaczki i chaotyczno-eksperymentalną rabatkę pod oknem”. Skrzypy polne też mam.

Aby formalnościom stało się zadość doprzedstawię się: na imię mam Agata, 34 lata i mieszkam na wsi pod Warszawą (strona południowa). Obecnie jestem na urlopie wychowawczym (zawodowo jestem audytorem finansowym), dziecię me to córeczka (3 lata). Ogródek to moja pasja (lubię podziwiać, nie potrafię tworzyć). Mąż trawę kosi Otwarcie muszę się przyznać do nałogu. Otóż jest nim podglądactwo uprawiane na szeroką skalę. Podglądam Wasze ogrody

Jak na Was trafiłam? Zimą podjęłam decyzję, że wreszcie trzeba zrobić coś z ogródkiem i należy zacząć od bazy - ziemi. Szukałam firmy do wyrównania powierzchni działki, założenia trawnika i nawodnienia/ tudzież rozprowadzenia wody z rynien. Znalazłam Gardenarium i w konsekwencji: Ogrodowisko. Choć wiem, że Gardenarium wykonałoby doskonale te prace, okazało się zbyt drogie (dla osoby na wychowawczym) i ostatecznie wybrałam tańszą ofertę (mam nadzieję, że nie dramatycznie gorszą). W każdym razie, wsiąkłam w Ogrodowisko. Jestem zachwycona Waszymi ogrodami, a nade wszystko pasją, uporem, radością i ekscytacją, z jakimi realizujecie swoje marzenia. I wzajemnie się wspieracie. Niestety, mnie niepowodzenia zniechęcają, chciałabym ogród gotowy już i teraz; zaś założenie spójnego ogródka, w którym można wypocząć i coś z niego zjeść - wydaje mi się prawdziwym przedsięwzięciem. Wiem, że można skorzystać z pomocy firmy zewnętrznej w aranżacji całej zieleni, ale mam jakieś wewnętrzne przekonanie, że wówczas nie byłby to już mój ogródek. No i dochodzą kwestie finansowe, oczywiście pewnie - wydając je sama - namarnuję dużo pieniędzy na mało przemyślane zakupy. Chciałabym zminimalizować to zjawisko dotyczące większości początkujących, bo raczej nie posiadam nadwyżek finansowych. Tak czy inaczej, decyzje zakupowe przychodzą mi ciężko, gdyż sprawę sadzonki za 10 zł staram się przeanalizować w tę i z powrotem. Dzięki temu ogródek (czytaj:"ugór") stoi sobie od 3 lat w prawie niezmienionej postaci i czeka, że mi się poprawi

Na zakończenie tego przydługiego wstępu, jeśli tylko zechcecie, zachęcam, proszę i wdzięcznam będę za wszelką pomoc, wsparcie i dobrą radę w powstawaniu i realizacji „moich” planów ogrodowych Które są mocno niesprecyzowane. A czego chcę od ogrodu: zieleni i kwiatów, miejsca na leżaki/huśtawkę, coś zjeść z ogródka (drzewka owocowe, warzywniko-zielnik), ukojenia (szum wody…) Co oferuję w zamian: mało miejsca (bo tylko tyle mam), przelanie, przenawożenie (często jestem nazbyt troskliwa), okresowe zasuszenie (wyjazdy)…

A oto moje poletko: plan działki i parę zdjęć z bliższej i dalszej przeszłości.




zima:














wiosna:









lato:



jesień:

____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
Sebek 23:03, 17 cze 2013


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Witam Cię u Ciebie Bardzo fajny masz domek - musi być i piękny ogród wokół niego
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
AgnieszkaW 23:06, 17 cze 2013

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Witaj Agatko, piękny masz dom. Córcia przeurocza - taka słodka. Ogród powoli stworzysz, skoro tu trafiłaś, to zrobiłaś pierwszy krok. Pozdrawiam
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
agatanowa 23:17, 17 cze 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
Sebek napisał(a)
Witam Cię u Ciebie Bardzo fajny masz domek - musi być i piękny ogród wokół niego


Sebek, dzięki wielkie za powitanie u mnie!
____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
agatanowa 23:21, 17 cze 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
AgnieszkaW napisał(a)
Witaj Agatko, piękny masz dom. Córcia przeurocza - taka słodka. Ogród powoli stworzysz, skoro tu trafiłaś, to zrobiłaś pierwszy krok. Pozdrawiam


Agnieszko, dziękuję bardzo serdecznie!
Dorotka to prawdziwy słodziak i naprawdę grzeczne dziecko. Z mężem może jedynie ze 3-4 noce mieliśmy nieprzespane, bo markociła. A generalnie to aniołek był. Teraz też jest. Ale już taki z charakterkiem Nie jest tak łatwo.
Aha, nie wiem, czy widziałaś zdjęcia, które dostawiłam w pierwszym wpisie, jak Dorotka patrzy przez szybę, gdy ja przekopuję grzadkę pod wilce To były trudne decyzje, czy kopać czy siedzieć w domu!
____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
Juzia 10:08, 18 cze 2013


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38447
Dzień dobry!
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
agatanowa 10:14, 18 cze 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
Dzień dobry, Juziu_G
____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
agatanowa 09:03, 19 cze 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
A tak jest teraz - zdjęcia są z ostatnich dwóch miesięcy: .

____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
pagap 09:11, 19 cze 2013


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 357
Witaj na forum, trochę jest do obsadzenia pozdrawiam a domek śliczny nie mówiąc już o córci aniołeczek
____________________
ogród Agi i Kuby ***** projektowanie wspólnymi siłami
agatanowa 09:14, 19 cze 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
Jak widać działka jest bardzo pusta. Ale to dlatego, że czekamy (dziś ma przyjść!) na ekipę, która rożłoży nam nawodnienie, doda ziemi i wysieje trawnik.

Na razie zrobiliśmy roprowadzenie po ogródku wody z rynien - stąd te pasy gliny w trawniku. Nie uzupełnialiśmy ich trawą, gdyż i tak całość ma być przeglebogryzałkowana przed założeniem trawnika.

Zakładamy też siatkę na kreta, bo kret był naszą zmorą w ubiegłym sezonie, dlatego na darni są takie placki ziemi. Odkąd znalazłam trupka kreta z 2 miesiące temu (mamy w okolicy bardzo łowną kotkę rasy niebieska rosyjska i to ona jest podejrzewana o dokonanie tejże zbrodni, bo u sasiadów już nie jednego kreta złapała), nowe kopce juz się nie pojawiły w ogródku. Wszystko, więc wskazuje, że to ten jeden kret był taki pracowity. Jednak siatkę nakretową i tak zakładamy, gdyż nie wiadomo, co przyniesie przyszłość - może całe stado kretów?
Mąż mnie przyłapał na dłubaniu w ziemi wśród kopców (zdjęcie z późnej tego roku wiosny):
____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies