Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Starorzecze na górce

Pokaż wątki Pokaż posty

Starorzecze na górce

agatanowa 00:23, 04 lip 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
Borbetka napisał(a)
Zaznaczam sobie wątek. Lubię takie tworzenie od początku . Witam Cię Agatononowa.


Borbetko, bardzo dziękuję za powitanie i czytanie

Dziś znów odpuszczę sobie w zasadzie pisanie, bo padam na paszczę po pracach terenowych. Postaram się do końca tygodnie coś napisać, a jeśli nie to dopiero w kolejnym, bo weekend zblokowany
____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
agatanowa 23:36, 04 lip 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
Proszę o pomoc, gdzie kupić dobrą korę ogrodową na wywrotki w rejonach południe Warszawy-Piaseczno-Konstancin? Z góry dziekuję.
____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
agatanowa 23:36, 04 lip 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
Proszę o pomoc, gdzie kupić dobrą korę ogrodową na wywrotki w rejonach południe Warszawy-Piaseczno-Konstancin? Z góry dziękuję.

Jak laik może rozpoznać, że kora jest dobrej jakości?
____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
agatanowa 06:44, 10 lip 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
Miałam chwilę przerwy w dostępie do komputera, a wcześniej - pomimo nieograniczonego dostępu do tegoż, wybierałam dostęp do łopaty - i w rezultacie mam zaległości w dokumentowaniu zmian w ogródku.

Ale nie mogę się oprzeć, żeby nie zamieścić tego zdjęcia.




Trawa wysiana 6 dni temu (pierwsze wyraźne wschody 2 dni temu) i zraszana zgodnie z ogrodowiskowymi zaleceniami.

Jak doszło do tego stanu? I co bedzie dalej?

cdn.
____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
Loosiuu 11:54, 10 lip 2013


Dołączył: 03 gru 2011
Posty: 3297
Gratuluję traffki!!!
____________________
Pozdrawiam Filip - Ogród z platanem.
agatanowa 00:23, 12 lip 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
Loosiuu napisał(a)
Gratuluję traffki!!!


Loosiuu, dziękuję

Ale świetnie byłoby, gdyby wszedzie rosła tak samo, są placki w zaleznosci od intensywnosci zraszania. Gdzie zraszacz ledwie sięga, trawa się mozoli z kielkowaniem. Niestety nie widzę tego, bo na razie jestem poza domem i ogródkiem. Mam nadzieję, że kiełki mi nie przyschną.
____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
Sebek 23:59, 14 lip 2013


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
No chyba nie ma piękniejszego widoku niż kiełkujący trawnik

Co do kory - ostatnio znalazłem kilka świetnych ofert na allegro - tylko trzeba kupić duże ilości
Kora nie może mieć "śmieci" - gałęzi, patyków i innych takich
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
agatanowa 09:29, 15 lip 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
Sebek napisał(a)
No chyba nie ma piękniejszego widoku niż kiełkujący trawnik

Co do kory - ostatnio znalazłem kilka świetnych ofert na allegro - tylko trzeba kupić duże ilości
Kora nie może mieć "śmieci" - gałęzi, patyków i innych takich


Sebek, to dawaj linki do tych ofert, bo ja nie mogę rozpoznać, co dobra oferta a co kiepska, gdyż nie mam doświadczenia. Ja będę potrzebować dużo właśnie, tj. ok. 6-8 m3.
____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
Sebek 10:05, 15 lip 2013


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
To się bardzo opłaca
http://allegro.pl/kora-sosnowa-podloza-warszawa-i-okolice-i3394295671.html
http://allegro.pl/kora-sosnowa-ziemia-podloza-torf-50l-cala-polska-i3390342394.html
Zamówienia są od kilkudziesięciu sztuk, ale kory i podłoża idą takie ilości, że opłaca się kupić. Licz jeden worek 80l na 1mkw. Możesz spytać się też sąsiadów czy nie potrzebują i wziąć więcej
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gabriela 10:55, 15 lip 2013


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Trafiłam tutaj od Poziomki i skoro piszesz że podobają Ci się ogrody wiejsko-angielskie z dużą ilością kwiatów, po obejrzeniu zdjęć, pomyślałam sobie że spodobałby Ci się ogród Kasi - Greglis, z zeszłego i tego roku, bo sporo się tam zmieniło.
Jak go nie spotkałaś, to tu masz link: http://www.ogrodowisko.pl/watek/639-to-bedzie-zaczarowany-ogrod

Macie domy w podobnym stylu 'klasycyzującym" i dobrze wyglądałby ogród z różami i wszelkimi wypełniaczami do róż. Ale ze względu na brązowe płytki i te piękne ceramiczne donice można by pójść w klimaty włoskie. Ogrody włoskie wcale nie były tylko zielone ,w tych parterach bukszpanowych sadzili wtedy dużo kolorowych kwiatów.
Kobea cudna, moje wszystkie posadzone na altanie w tym roku zgniły po deszczach, więc już w tym roku nie mam szans. Pozdrawiam.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies