Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moja codzienność - ogród Oli

Pokaż wątki Pokaż posty

Moja codzienność - ogród Oli

ANKAg 09:36, 03 paź 2018

Dołączył: 02 maj 2014
Posty: 81
OLA!

nie wiem jak reszta czytelników , ale ja.... popadlam w depresje ogladajac te piekne widoki z Waszego ogrodu!
____________________
sama juz nie dam rady
eVka 09:43, 03 paź 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
leon60 napisał(a)

Z miskantów to nie wiem czy którykolwiek po kilku latach będzie górą węższy Pionowe są trzcinniki, 130cm molinia Moorhexe którą lubię bardzo

No właśnie trzcinniki tam rosną i pokój mają idealny ale są za niskie, hm, musze coś pokombinować. Dzięki
____________________
Balea 12:22, 04 paź 2018


Dołączył: 23 lut 2018
Posty: 284
leon60 napisał(a)



Poprostu przepieknie.

Mnie by interesowalo, dlaczego akurat tutaj wybralas Grazielle a nie np. Gracillimus bo napewno nie bez powodu to tak a nie inczej posadzilas

I mogla bys mi powiedziec, czy twoja Graziella jest troche wyzej posadzona, niz reszta roslin, bo w internecie pisza ze Graziella osiaga do 1,50 metrow wysokosci ale na tym zdjeciu wyglada jak by byla conajmniej 2m wysoka, czy raczej toje Lime Light so bardzo niskie i sie tak tylko wydaje, ze trawa taka wysoka?




leon60 19:03, 04 paź 2018


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
nawigatorka napisał(a)
no i by mnie omineło prawie
jak ty to robisz ze buksz przesadzasz i mają dalej kształt... bys ty tę moją łatanine widziała... krzaczki kulki wieksze mniejsze... nie wiem kiedy to będzie wyglądało.
tak czy inaczej jak dobrze ze czasem faceci zwerbalizuja oczywista oczywistość
a prosta rabatka miodzio, mniej znaczy więcej

Asiu wykopywałam blokami po 4-5 szt. i przenosiłam do dołka, idealnie nie jest ale przy pierwszym cięciu w następnym roku skoryguję nierówności.
Rozumiem, ze dobrze zrobiłam pozbywając się żywopłocika z podjazdowej ?
____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
leon60 19:03, 04 paź 2018


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
ANKAg napisał(a)
OLA!

nie wiem jak reszta czytelników , ale ja.... popadlam w depresje ogladajac te piekne widoki z Waszego ogrodu!

Miałam dokładnie tak samo jak tutaj trafiłam sześć lat temu i wiesz co wzięłam się migiem do pracy
____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
leon60 19:03, 04 paź 2018


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
Balea napisał(a)
Poprostu przepieknie.

Mnie by interesowalo, dlaczego akurat tutaj wybralas Grazielle a nie np. Gracillimus bo napewno nie bez powodu to tak a nie inczej posadzilas

I mogla bys mi powiedziec, czy twoja Graziella jest troche wyzej posadzona, niz reszta roslin, bo w internecie pisza ze Graziella osiaga do 1,50 metrow wysokosci ale na tym zdjeciu wyglada jak by byla conajmniej 2m wysoka, czy raczej toje Lime Light so bardzo niskie i sie tak tylko wydaje, ze trawa taka wysoka?


Nie mam w ogrodzie gracków bo ich nie chciałam ot tyle

Wcześniej w tym miejscu rosło proso które wywaliłam a że na tyłach miałam już kwitnące miskanty te nabyłam po wizycie u Małej Mi. Najlepiej byłoby gdyby były te same na całej tej rabacie ale teraz żal pozbywać się którychkolwiek a miejsca na przesadzanie już brak.

Rabata jest równa miskanty mają ze 2m tylko młode Polar Bear jeszcze malusie.
____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
jolanka 19:41, 04 paź 2018


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
Olu, podglądam Twój ogród i podziwiam sposób w jaki odbierasz rośliny
Chciałabym zapytać jak nazywa się rozchodnik, który widać na zdjęciu cytowanym na początku tej strony. Pięknie wygląda z hortensjami
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Mala_Mi 19:50, 04 paź 2018


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Obłednie......
Rozgladam sie za kazdym razem jak jade kolo ciebie...moze wypatrze ogrod i powisze na plocie.
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 19:56, 04 paź 2018


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Dalej sie dołuję..... ale pokazuj...w koncu sie zmobilizuje .....przyjedz kiedy by mi powiedziec co mam wywalic bez zalu..... tys moj wzor do nasladowania.
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Balea 21:57, 04 paź 2018


Dołączył: 23 lut 2018
Posty: 284
leon60 napisał(a)


Nie mam w ogrodzie gracków bo ich nie chciałam ot tyle

Wcześniej w tym miejscu rosło proso które wywaliłam a że na tyłach miałam już kwitnące miskanty te nabyłam po wizycie u Małej Mi. Najlepiej byłoby gdyby były te same na całej tej rabacie ale teraz żal pozbywać się którychkolwiek a miejsca na przesadzanie już brak.

Rabata jest równa miskanty mają ze 2m tylko młode Polar Bear jeszcze malusie.


Acha ok, to Poloar Bear a nie Lime Light, pomylilam bo prawie tak samo wygladaja

A czy jestes zadowolona z Grazielli, czy jak bys miala od nowa sadzic to dala bys tam cos innego?

Szkualam dzisiaj ponad godzine w twoim watku aby znalesc zdjecie z tej wlasnie rabaty z wiosny lub poczatku lata ale niestety nie znalazlam.
Czy mogla bys mi pomoc znalesc to zdjecie, bo mozliwe ze je kilka razy przelecialam ale z powodu braku traw i hortensji poprostu nie rozpoznalam

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies