Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nasz przydomowy ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Nasz przydomowy ogródek

Gardenarium 20:35, 29 paź 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
zbigniew_gazda napisał(a)








To zdjęcie mnie zachwyca, a niby tylko zwykły berberys ! Wspaniały !

Zbyszku, zima będzie więc pojawi się więcej na Ogrodowisku relacji i artykułów przeróżnych. Mam nadzieję, że będą pomocne w upiększaniu naszych wspaniałych ogrodów.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
zbigniew_gazda 21:35, 29 paź 2010


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11137
Dziękuję i już się szykuję na dalsze relacje z różnych ogrodów .Ogrodowisko to jest kopalnia różnych przykładów i pomysłów. Całe życie zajmowałem się projektowaniem - tylko że maszyn i urządzeń mechanicznych.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
tyna 21:59, 29 paź 2010


Dołączył: 11 wrz 2010
Posty: 1711
gardenarium napisał(a)


Nie wiem skąd jesteś Justynko, ale żółte kupuję u Kordusa w Mrokowie, a pozostałe najchętniej u Melona na Puławskiej.


To wszystko jasne, najbliżej mi do Melona, dziękuję Danusiu za szybciutką podpowiedź


Przepraszam Zbyszka, gospodarza wątku, że tak swoją prywatę uprawiam, już kończę


____________________
pozdrawiam :)
Gardenarium 22:48, 29 paź 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Staram się, aby galerie były bogate, mam ogrom zdjęć, bo z jednego ogrodu dochodzą do 2.000 albo więcej, a z jednego wyjazdu do Anglii mam zawsze tysiące, mnóstwo detali ogrodowych, ale "szef od informatyki" ciągle mnie upomina, że za dużo, muszę więcej artykułów produkować wtedy "przemycę" więcej zdjęć. Lista moich pomysłów na tematy jest długa...
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
zbigniew_gazda 08:27, 30 paź 2010


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11137
Danusiu wcale się nie gniewam że tak miłe Panie "zagnieździły" się na moim wątku.Przeciwnie - jest mi bardzo miło.Już wiem że po żurawki nie pojadę do Warszawy bo to odległość 400 km. Będę szukał gdzieś bliżej.Przy okazji zadam Wam może najgłupsze pytanie - mam jedną hortensję białą.
Czy inne kolory też można kupić?
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Gardenarium 19:42, 30 paź 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Zbyszku, oczywiście że są inne kolory: niebieskie, różowe jasne i malinowe, białe ale przebarwiające się na różowo.
Wszysto zależy od gatunku. Pewnie masz zwykłą hortensję H.macrophylla, a jest tyle innych gatunków. Przebojem ostatnich dwóch lat jest Hydrangea paniculata "Limelight"- moja ulubiona obecnie. Zobacz w moim ogrodzie na tej stronie. Co prawda, też jest biała.
I jeszcze kolorowe, co prawda różowych u mnie nie uświadczysz, chyba, że przebarwiły się, ale są takie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
zbigniew_gazda 08:10, 31 paź 2010


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11137
Wielkie dzięki Danusiu.Zawsze kojarzyłem hortensje jako dość duże krzewy które w małym ogrodzie trudno zmieścić. Na Twoich przykładach widzę że są inne rozwiązania - donice oraz nowe odmiany. Jak to dobrze że jest od kogo czerpać wzory i przykłady. Pozdrawiam.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Gardenarium 20:58, 31 paź 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Większość moich hortensji rośnie w donicach właśnie, niektóre sprytnie ukryte, że nikt się tego nawet nie domyśla...
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
grama 09:40, 09 lis 2010


Dołączył: 24 paź 2010
Posty: 771
Zbyszku,dzięki za gratulacje rocznicowe. Dobrze,że się tych róż nie doliczyłeś...
Pozdrawiam.
____________________
Pozdrawiam-Grażyna.Zielono mi!
Gardenarium 11:29, 09 lis 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
A co tam, ja miałam 27-mą, teraz dopiero jak dzieci wydoroślały mam czas na ogród)
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies