Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nasz przydomowy ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Nasz przydomowy ogródek

Gardenarium 21:58, 16 lis 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
U mnie ( w poprzednim ogrodzie u Mamy) też tak wyglądało, zupełnie tak samo, zanim obsadziłam, do czego i Ciebie namawiam.
Nie mogę sie powstrzymać, oto foto, najwyżej jutro usunę



I z drugiej strony



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
zbigniew_gazda 22:29, 16 lis 2010


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11152
Faktycznie - prawie to samo.Wyobrażam sobie jak to mogło być gdy gałęzie były prawie do ziemi.Dziękuję bardzo za ten przykład . U mnie też - jak się skręcało z drogi na dróżkę do domu to nic nie było widać 4-5 m tylko gałęzie świerku. Napewno będzie obsadzone jak proponujesz.
Jednocześnie nie chciałbym tej przestrzeni za wysoko zabudowywać.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Gardenarium 22:45, 16 lis 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wiem, u mnie gaj 30 letni.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
alinak 21:42, 20 lis 2010


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
kocham stare drzewa.są takie dostojne.Zbyszku ale się zrobiło przejrzyście ,no i znowu masz miejsce do sadzenia .a jak jest igliwie to sadz kwasolubne ,będą pięknie bujały
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
tyna 21:55, 20 lis 2010


Dołączył: 11 wrz 2010
Posty: 1711
O jejku...z tym dołem drzewa, to prawie mój plan na mojego świerka.....nawet też srebrnego, jeśli się nie mylę - jednak nie jestem taka wyjątkowa z pomysłami, hi, hi.....
____________________
pozdrawiam :)
zbigniew_gazda 08:45, 21 lis 2010


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11152
Miałem opory z podcięciem ale nasza Danusia mnie przekonała .Miała rację na 100% !. Było pod świerkiem 15 cm igliwia - tyle się uzbierało przez 20 lat. Zgrabiłem i odłożyłem na bok.Mam zamiar przekopać go z ziemią pod świerkiem .Mam już plan co do nasadzeń i będę Was informował. Przed świerkiem w tej samej linii mam jałowiec płożący który rozrósł się tak że prawie sięga do żywopłotu.Chciałbym go podciąć .Gdzieś widziałem takie coś : od ziemi gołe pieńki (czy konary) a na końcach pozostawione "chmurki" zielone - coś w rodzaju Bonsai.Ale czy to dobry pomysł ?
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Gardenarium 09:46, 21 lis 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ależ oczywiście Zbyszku. To genialny pomysł, tylko bardzo pracochłonny.
Otóż powiem Ci, jak się do tego zabrać. Naszykuj "całkiem nowy sekator" i zacznij od przyjrzenia się roślinie, które gałązki zostawisz, a które całkowicie musisz usunąć. Trzeba tak wybrać, aby się nie nakładały na siebie, były na różnych wysokościach itp. tzn. żeby cała figura miała proporcje.
Potem zacznij od dołu, gałązka po gałązce, grubsze przytnij tak, aby nie zostawiać sęków. Dokładność ma tutaj duże znaczenie. Można najpierw "z grubsza" a potem dopracować "rzeźbę". Powiem Ci, że nawet sposób przyłożenia sekatora do pnia ma znaczenie, aby sęczka wcale nie było. Pień po całej operacji powinien być gładki. Będziesz artystą ! Ale zrób to na wiosnę. A może nawet to nagramy? Bo przecież będziemy z wizytą w Waszych nagrodzonych ogrodach, oczywiście tam, gdzie nas zaprosicie.
Na zdjęciu numer cztery jest taki jałowiec. Pamiętam ten artykuł w "Ogrodach", kiedy jeszcze pracowałam dla "Kwietnika".
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 09:50, 21 lis 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Znalazłam jeszcze jedno takie zdjęcie i jeszcze jedno
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
goniak 10:10, 21 lis 2010


Dołączył: 13 lis 2010
Posty: 1276
Faktycznie , ten majestatyczny świerk aż się prosił o towarzystwo roślinne.
Ponieważ namiętnie kolekconuję hosty to podpowiem, że w tej chwili jest wiele najróżniejszych odmian.
Pod takim wielkim świerkiem widziałabym hosty o większych gabarytach oraz rodgersje, które mają fantastyczny kształt i fakturę liści.

____________________
Małgosia mój zielony świat
zbigniew_gazda 10:39, 21 lis 2010


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11152
Dziękuję Danusiu.Jesteś wielka !.Będzie okazja wypróbować nowy sekator. Postaram się zrobić wg. Twojej instrukcji.
Gosiu - jak to dobrze że łączy nas ten portal .Zima przed nami to i będzie okazja przemyśleć sprawę.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies