Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nasz przydomowy ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Nasz przydomowy ogródek

goniak 12:07, 21 lis 2010


Dołączył: 13 lis 2010
Posty: 1276
zbigniew_gazda napisał(a)
Gosiu - jak to dobrze że łączy nas ten portal .Zima przed nami to i będzie okazja przemyśleć sprawę.

Ja też się cieszę z tych nowych znajomości i mam nadzieję, że zima szybko minie w takim, interesującym towarzystwie

Hosta Beckoning, robi wrażenie.




____________________
Małgosia mój zielony świat
Gardenarium 16:48, 21 lis 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Och, bardzo robi wrażenie, ta hosta posiada przecież ogromne, złoto-zielone, sercowate liście z głębokimi niebiesko-zielonymi brzegami. Duże gabaryty powodują, że jest widoczna na rabacie, nawet kilka egz. a nawet jeden. Ta odmiana ma też prawie białe, dzwonkowate kwiaty, które są osobliwmy akcentem w każdym ogrodzie. Ja też ją uwielbiam. Faktycznie jest okazała
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 17:01, 21 lis 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zbyszku można zacząć też od góry, jak Ci wygodnie. Obejrzałeś okazy w linkowanym ogrodzie?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
zbigniew_gazda 19:41, 21 lis 2010


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11152
Tak obejrzałem i strach mnie obleciał troszkę. Jak mi coś nie wyjdzie to dopiero będzie śmiech. A najwyżej odrośnie. Piękne hosty - a jakie zdrowe. Mam kilka ale o zgrozo posadzone w pełnym słońcu i liście mi zasychały , robiły się dziury w liściach.Zwalałem to na ślimaki.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
goniak 20:26, 21 lis 2010


Dołączył: 13 lis 2010
Posty: 1276
Hosty nie są bylinami światłolubnymi, niestety .
Te niebieskie, z nalotem preferują cień natomiast te kolorowe do prawidłowego wybarwienia potrzebują tzw. świetlistego cienia.
Ogólnie dla host zabójcze jest pełne ( południowe) słońce.
Wtedy wypalają się dziury w liściach i rośliny tracą wiele na atrakcyjności.
____________________
Małgosia mój zielony świat
Gardenarium 20:38, 21 lis 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Trochę lepiej, gdy mają dużo wody.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
goniak 20:45, 21 lis 2010


Dołączył: 13 lis 2010
Posty: 1276
gardenarium napisał(a)
Trochę lepiej, gdy mają dużo wody.

Oczywiście Danusiu, masz rację, hosty lepiej znoszą upały jeśli mają zapewnione odpowiednio wilgotne podłoże.
____________________
Małgosia mój zielony świat
shrekol 07:32, 22 lis 2010


Dołączył: 04 wrz 2010
Posty: 1115
Dla host to chyba nawet nie tyle słońce ma znaczenie, tylko jak Danusia pisze wilgoć. Mam na działce obsadzone dwa koła hostami, rosną po środku działki czyli są nasłonecznione od samego wschodu aż po zachód słońca. Teraz trochę cieniują je wierzby białe ale nóżki mają w wilgotnym bagnie i to pewnie dla tego tak ładnie rosną i się rozrastają i kwitną latem Dla tego Zbyszku jeśli zdecydujesz się pod świerkiem na hostowisko musisz dużo podlewać a efekt murowany
____________________
zbigniew_gazda 09:22, 22 lis 2010


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11152
Dzięki Wam wszystkim za cenne wskazówki.Jestem bardzo wdzięczny. A oto ten mój jałowiec który został zakwalifikowany do operacji plastycznej. Już się boję.


____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
zbigniew_gazda 09:28, 22 lis 2010


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11152
alinak napisał(a)
kocham stare drzewa.są takie dostojne.Zbyszku ale się zrobiło przejrzyście ,no i znowu masz miejsce do sadzenia .a jak jest igliwie to sadz kwasolubne ,będą pięknie bujały


Jest miejsce - aby tylko znowu nie zagracić. Szkoda tylko że nie mieszkam bliżej "wielkiego świata" .Miałbym większe możliwości zakupu tego co wszyscy mi proponujecie. Pozdrawiam również.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies