Gdzie jesteś » Forum » Róże » Róże Davida Austina

Pokaż wątki Pokaż posty

Róże Davida Austina

Anda 12:21, 27 kwi 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33285
Olgo, wszystkie róże dobrze wyglądają na obeliskach Jeśli nie musi być angielska, to obejrzyj Jasminę i różę Kiss me Kate
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
OlgaK 13:12, 27 kwi 2019


Dołączył: 03 mar 2015
Posty: 35
Dziękuję Ci. Tak dopytuję bo się nie znam
OlgaK 13:13, 27 kwi 2019


Dołączył: 03 mar 2015
Posty: 35
Odwiedziłam Twoją doświadczalnie, pięknie masz ☺
bety 19:44, 28 paź 2019


Dołączył: 29 wrz 2019
Posty: 14
właśnie jestem w trakcie robienia listy zakupów róż, możecie mi polecić odmiany najdłużej trzymające kwiat (oprócz pnących), bo wiem, że z tym u nich kiepsko. Mam Georga Hamiltona, Spirit of Freedom, James Galaway i Queen of Freedom. Kolor obojętny.
inka74 06:57, 29 paź 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14930
Bety a jak duża ma być róża? Kolor? Pojedyńczy kwiat czy bukieciki? Odmian są setki dostępnych u nas.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
bety 16:05, 29 paź 2019


Dołączył: 29 wrz 2019
Posty: 14
inka74 napisał(a)
Bety a jak duża ma być róża? Kolor? Pojedyńczy kwiat czy bukieciki? Odmian są setki dostępnych u nas.


Mam sporo miejsca, bo dopiero tworzę coś na kształt ogrodu , a róże uwielbiam. Z założenia miałam mieć tylko odcienie różu, a mam czerwone, kremowe i nawet pomarańczową westerland więc z tym kolorem to się sztywno nie trzymam. Byłam ostatnio w nowo odkrytej szkółce, mają około 200 odmian róż w tym sporo Austinek, co prawda nie wiem które, ale może jakieś fajne da się upolować. Nie chce żółtych, ale pomarańcz już tak, podoba mi się Golden Celebriaton podsadzona niebieską lawendą, ale podobno kwiat jest bardzo nie trwały. Mam sporo miejsce na dwie róże na rabacie w której rosną czerwone min. Nostalgia i BARCAROLLA, ale i na różowe czy kremowe miejsce znajdę . Nie robi mi różnicy, czy wielkokwiatowa czy wielokwiatowa, byle była w miarę trwała nie tak jak np. Queen of Sweden, która mam ale nie wykope
Anda 16:20, 29 paź 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33285
Najbardziej trwała z moich Austinek jest Princess Alexandra of Kent. To jednak bardzo zależy od ilości słońca. Np. Summer Song latem opada po 2-3 dniach, a jesienią trzyma się nawet i 5 dni
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
inka74 17:54, 29 paź 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14930
Golden się sypie i jest rozlazła u mnie. Puszcza niemiłosierne baty. Nie pałam do niej miłością absolutną tak jak do QoS, ale mam i nie wyrzucam.
Z moich Austinek w takim ciepłym kolorze lekkiej pomarańczy czy ciepłego żółtego polecam Lady of Shalott i Emmę Hamilton, jasny róż-morelo-krem Jude of the Obscure, morelo-róż Boscobel i złamana biel Desdemona, moje ostatnie tegoroczne odkrycie (nie wiem tylko jak z jej zimowaniem ale kwiaty piękne, pachnące i urocze, długo je trzymała i 2 razy powtórzyła kwitnienie całym krzakiem, teraz ma jeszcze kilka pączków).
Z trwałością kwiatów tak jak Ewa pisze, wszystko zależy od ogólnych warunków i jakości samej sadzonki.

z Niemek i innych też kilka jest fajnych, trwałych... choćby niezmordowana Pashmina czy u mnie Jalitah, Chippendale.

Zerknij na wątek Łucji, skarbnicy odmian różanych - https://www.ogrodowisko.pl/watek/7758-migawki-z-ogrodka
oraz w wizytówkę Janki Zagajanki - https://www.ogrodowisko.pl/watek/8067-zagajanki-portrety-rozane
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
bety 15:10, 03 lis 2019


Dołączył: 29 wrz 2019
Posty: 14
przejrzałam polecane wątki i przepadłam spora lista mi wyszła i nie tylko austinki są na niej Wykreśliłam jednak wszystkie odcienie pomarańczy, muszę zacząć być konsekwentna. Na rabacie przy wejściu na taras, pół dnia jest lekki cień wsadzę MW, mam nadzieję że będzie bardziej bordo niż fiolet, bo to rabata róż w odcieniu czerwieni.
Podpowiedzcie mi jeszcze, czy Jamesa Galaweya mogę kulkować, czy to raczej jest pnąca róża ? i jaką różę mogę do niej dosadzić, żeby ładnie współgrały kolorystycznie.
AniaBialystok 12:14, 13 cze 2020


Dołączył: 19 gru 2014
Posty: 14
Witam, sporo tu miłośników róż i potrzebuję porady, która róża pienna Graham Thomas czy The Pilgrim poradzi sobie lepiej w półcieniu. Wschodnia ściana budynku, jest dobrze oświetlona do 11, później panuje tam półcień. Blisko płotu z cegły, więc i ph w okolicach 8. Chciałabym posadzić wraz z bluszczem, żeby zakryć nieestetyczny budynek sąsiada.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies