Gdzie jesteś » Forum » Róże » Róże Davida Austina

Pokaż wątki Pokaż posty

Róże Davida Austina

Agulinda 08:05, 01 lis 2020

Dołączył: 01 lis 2020
Posty: 2
Miałam ten sam problem. Posadziłam obie bo nic tak uczy jak własne błędy. Graham totalnie sobie nie radził. Rozpaczliwie szukał słonka długimi wiotkim gałazkami. Przesadziłam go po roku do słonka. Pilgrim radzi sobie w cieniu jako tako, choć złapał mącznika, ale trudno. Ma za to ładne przyrosty i sporo kwiatów jak na pierwszy rok.
goszko20i 08:16, 19 sie 2021

Dołączył: 18 sie 2021
Posty: 2
Wiam,jestem nowa.Mam ogromną prośbę do wszystkich z Was.Mam niewielki ogród,a w nim różne krzewy i byliny.Teraz przyszedł czas na róże.Ponieważ nie mam zbyt dużo miejsca,chciałabym taką najlepszą:różową,b. długo kwitnącą,zdrową,dorastającą do 120-150 cm,o trwałych kwiatach.Bardzo podobają mi się róże angielskie.Znalazłam gdzieś opis róży Hyde Hall.Podobno sam Pan Austin bardzo ją chwalił, ale w Ogrodowisku nikt o niej nie pisze.Czyżby nie była aż tak wspaniała? A może polecicie mi jakąś inną? Bardzo proszę,Zbliża się jesień i, podobno, najlepsza pora sadzenia róż.
Martka 20:39, 10 paź 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Witam, w tym wątku znalazłam się za sprawą spotkania z różami Austina w pewnej szkółce, były w pełni kwitnienia i urzekły mnie delikatnością i zapachem. Postanowiłam niezwłocznie zrobić dwie różane rabaty z ich udziałem, jedną w odcieniach różu, drugą pomarańczowo-herbacianą. Obie z lekkimi dodatkami bylin. Jak sądzicie, na której rabacie lepiej odnajdzie się kolorystycznie Desdemona? Ta, którą widziałam, miała delikatny odcień różu, może ktoś ma tę różę u siebie? Oraz, czy połączenie Jude de Obscure z Lady Emma Hamilton to dobry pomysł?

Anda 15:45, 17 paź 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33361
Martka napisał(a)
Witam, w tym wątku znalazłam się za sprawą spotkania z różami Austina w pewnej szkółce, były w pełni kwitnienia i urzekły mnie delikatnością i zapachem. Postanowiłam niezwłocznie zrobić dwie różane rabaty z ich udziałem, jedną w odcieniach różu, drugą pomarańczowo-herbacianą. Obie z lekkimi dodatkami bylin. Jak sądzicie, na której rabacie lepiej odnajdzie się kolorystycznie Desdemona? Ta, którą widziałam, miała delikatny odcień różu, może ktoś ma tę różę u siebie? Oraz, czy połączenie Jude de Obscure z Lady Emma Hamilton to dobry pomysł?



Moja LEH rośnie obok Summer Song. Wg mnie Jude jest zbyt pastelowa. Jak jest gorąco to Jude jest maślana lub kremowa, a gdy chłodno to wpada w morelę. Moja Jude rosła obok innej róży Austina - St. Cecilia.

Desdemona wg mnie lepiej pasuje do różu.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Martka 17:41, 17 paź 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Ewo, zdecydowałam się na jedną rabatę Desdemona pur z dodatkami fioletowych bylin. Róże te zastąpią hortensje Annabelle. Dziękuję za odpowiedź Zamówiłam już też połączenie Jude z LEH i dołączę do tego krzaczek LoS. Będę "korygowała" bylinami. Zależało mi na spokojnej kolorystyce w tym miejscu, gdzie trafią.
lilarose 19:22, 23 paź 2021


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
Martka napisał(a)
Witam, w tym wątku znalazłam się za sprawą spotkania z różami Austina w pewnej szkółce, były w pełni kwitnienia i urzekły mnie delikatnością i zapachem. Postanowiłam niezwłocznie zrobić dwie różane rabaty z ich udziałem, jedną w odcieniach różu, drugą pomarańczowo-herbacianą. Obie z lekkimi dodatkami bylin. Jak sądzicie, na której rabacie lepiej odnajdzie się kolorystycznie Desdemona? Ta, którą widziałam, miała delikatny odcień różu, może ktoś ma tę różę u siebie? Oraz, czy połączenie Jude de Obscure z Lady Emma Hamilton to dobry pomysł?


haha, miałam wiosną taki sam dylemat z Desdemoną- ostatecznie wybrałam rabatę różową
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
Martka 20:07, 23 paź 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Lilarose, pokaż proszę Twoją Desdemonę
lilarose 23:05, 14 lis 2021


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
Martka napisał(a)
Lilarose, pokaż proszę Twoją Desdemonę

nie mogę pokazać, bo w sumie nie robiłam jej fotek- wsadziłam wiosną w środek pustej rabaty, a potem sie okazało, że ledwie zipie w gąszczu. Wyciągnęłam ją teraz na brzeg, więc mam nadzieję, że w przyszłym sezonie się ogarnie. Powinna fajnie wyglądać, bo z jednej strony ma białego przetacznika i Novalisa a z drugiej białego floksa z różowym oczkiem
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
Martka 08:24, 25 lis 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Wczoraj odkryłam coś miłego: Na stronie Austina po długiej przerwie wywołanej brexitem - znów można zamawiać róże do UE!
Gardenarium 10:40, 25 lis 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
To tylko ja bym uważała, często przychodzą w kiepskim stanie spowodowanym długą podróżą, albo przetrzymaniem. Lepiej kupować u naszych importerów albo z licencją.
Krótsza droga ze szkółki. To samo od Sarah Raven- tulipany z pleśnią, bardzo kiepskiej jakości, przereklamowane te wysyłki. Co innego gdy kupujesz osobiście. Wtedy wybierasz i jest super.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies