Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Chwasty w trawniku

Pokaż wątki Pokaż posty

Chwasty w trawniku

Arek5678 11:43, 23 kwi 2018

Dołączył: 23 kwi 2018
Posty: 2
na chwasty polecam też wertykulator... ja mam marki Texas od dobrych kilku lat i pomaga, oprócz tego jasne stosuje jakieś środki.
mamtu 14:45, 30 kwi 2018


Dołączył: 22 lut 2016
Posty: 226
Danusiu, co poradzić na wyłażące mi w trawniku młode pędy dzikiej jeżyny? Czy oprysk Bofixem lub Starane da radę czy to tylko strata czasu i pieniędzy? Dodam, że właściwe krzewy jeżyn rosną u sąsiadów i nie mam jak się ich pozbyć w całości.
____________________
Zajrzyj, poradź, podpowiedz, skrytykuj. :)
marcin544 19:08, 30 kwi 2018

Dołączył: 11 cze 2015
Posty: 131
Nowy sezon nowy problem jak ja to lubie
Dzień dobry wszystkim po zimie widze ze sezon rozpoczęty
Prosze o identyfikacje tej jasnej trawy - nie jest to wiechlina roczna
dodam że ta jaśnejsza trawa jest miększa i delikatniejsza w dotyku
Bartek85 20:13, 30 kwi 2018

Dołączył: 30 kwi 2018
Posty: 5
Witam, szperam w necie od jakiegoś czasu by dowiedzieć się z jakim gościem w moim trawniku mam do czynienia bo nie jestem nawet w stanie stwierdzić czy to chwast o to zdjęcie, proszę o rozpoznanie
Bartek85 20:14, 30 kwi 2018

Dołączył: 30 kwi 2018
Posty: 5
Gardenarium 22:18, 30 kwi 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
mamtu napisał(a)
Danusiu, co poradzić na wyłażące mi w trawniku młode pędy dzikiej jeżyny? Czy oprysk Bofixem lub Starane da radę czy to tylko strata czasu i pieniędzy? Dodam, że właściwe krzewy jeżyn rosną u sąsiadów i nie mam jak się ich pozbyć w całości.


Powiem szczerze, że też miałam ten problem. To jest nie do wytępienia. Dwa lata walczyliśmy, aż przyjechała kopara i zebrała metr ziemi i zepchnęła. Teraz nasypię nowej, czystej ziemi.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 22:18, 30 kwi 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Bartek85 napisał(a)


Ziarnopłon wiosenny. Sieje się mocno.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
mamtu 07:18, 01 maj 2018


Dołączył: 22 lut 2016
Posty: 226
Gardenarium napisał(a)


Powiem szczerze, że też miałam ten problem. To jest nie do wytępienia. Dwa lata walczyliśmy, aż przyjechała kopara i zebrała metr ziemi i zepchnęła. Teraz nasypię nowej, czystej ziemi.


Ojej. To niedobra wiadomość. Wszystkie krzewy rosną za płotem, więc pewnie nawet wymiana ziemi niewiele tu pomoże.
____________________
Zajrzyj, poradź, podpowiedz, skrytykuj. :)
Bartek85 11:05, 01 maj 2018

Dołączył: 30 kwi 2018
Posty: 5
Ziarnopłon... Coś mnie ta nazwa już przeraziła, jest to bylina, tak wyczytałem czyli pozostałość po poprzednim właścicielu ale bardzo poszerza swoje terytorium, czy ja mogę to kosić tam gdzie chce mieć trawnik? Jak ewentualnie się pozbyć jej nadmiaru?
Gardenarium 21:36, 01 maj 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Bartek pozbądź się nadmiaru, ale raczej to będzie niemożliwe. To eskpansywna roślina, choć drobna.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies