Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Chwasty w trawniku

Pokaż wątki Pokaż posty

Chwasty w trawniku

marcin544 22:30, 09 maj 2018

Dołączył: 11 cze 2015
Posty: 131
mrobert77 napisał(a)
Witam.
Czy ma ktoś jakieś doświadczenie z tym STOMP-em?

Na dorosłe kępy nie działa a na etykiecie pisze że działa przedwschodowo chyba do 3 liści.
Niby jednoroczna a po zimie w tych samych miejscach została he.
Jedyny sposób jaki jest na wiechline to ususzenie bo ma płytki system korzeniowy - przesusze w wakacje to dam znać
marcin544 10:51, 10 maj 2018

Dołączył: 11 cze 2015
Posty: 131
Czy ktos zna nazwe tej trawy tworzy rozetę tak jak by słoneczko
i kładzie nisko i długie łodygi
frezja 13:48, 10 maj 2018


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
marcin544 napisał(a)
Czy ktos zna nazwe tej trawy tworzy rozetę
To prawdopodobnie Chwastnica jednostronna.
____________________
Ewa - Ogrodowy song
Piotr_K 23:28, 10 maj 2018

Dołączył: 18 mar 2018
Posty: 166
Trawnika nie kosiłem 9 dni i takie grube łodygi trawy mam. Przy regularnym koszenie nie będzie takie? Czy to jakiś chwast jest, dużo tego wyszło :/ Dziwne, że z jednego korzenia idą i takie twarde i normalne.







Proszę o pomoc.
maniekwawa 09:04, 11 maj 2018

Dołączył: 08 maj 2018
Posty: 4
Wiele osób zmaga się z tym i zadaje sobie pytanie czy to chwast. Ja również mam coś takiego w trawniku. Część liści jest zupełnie miękka, a cześć ma twarde łodygi, które po skoszeniu są jak rżysko. Z poprzednich wypowiedzi na forum zakładam że to wiechlina roczna. Użytkownik "marbrz" znalazł środek STOMP 330 EC2 o którym pisał na stronie 38 w tym wątku. Nie wiem czy już ktoś korzystał z tego środka i opisał jego skuteczność działania...

Piotr_K 17:22, 11 maj 2018

Dołączył: 18 mar 2018
Posty: 166
Jak roczna to wystarczy nie dopuścić, aby zakwitła ?
marcin544 22:15, 11 maj 2018

Dołączył: 11 cze 2015
Posty: 131
maniekwawa napisał(a)
Wiele osób zmaga się z tym i zadaje sobie pytanie czy to chwast. Ja również mam coś takiego w trawniku. Część liści jest zupełnie miękka, a cześć ma twarde łodygi, które po skoszeniu są jak rżysko. Z poprzednich wypowiedzi na forum zakładam że to wiechlina roczna. Użytkownik "marbrz" znalazł środek STOMP 330 EC2 o którym pisał na stronie 38 w tym wątku. Nie wiem czy już ktoś korzystał z tego środka i opisał jego skuteczność działania...



Nie działa ale z racji tego ze mam cały liter to zwiekszam dawki i prubóje
Gardenarium 22:54, 13 maj 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
marcin544 napisał(a)
Czy ktos zna nazwe tej trawy tworzy rozetę tak jak by słoneczko
i kładzie nisko i długie łodygi


Pooglądaj ten wątek https://www.ogrodowisko.pl/watek/3824-trawy-niepozadane-w-trawniku
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
argaryba 10:53, 14 maj 2018

Dołączył: 14 maj 2018
Posty: 1
Witam
Potrzebuje odpowiedzi na jedno zapewne nie trudne pytanie ale nie wiem jak to rozwiąza załozyłem 4 tygodnie temu trawnik ( mój pierwszy) i chodzi mi o pierwsze koszenie wiem że jak trawa ma 8-10cm. ale problem polega na tym że w niektórych miejscach za parę dni można go kosić a w innych jest raz że żadki(czym się nie przejmuje bo zrobię dosiewkę) ale jest za krótki. Co mam robić żeby nie zadeptać mniejszych miejsc?
harry_keogh 14:52, 14 maj 2018

Dołączył: 28 kwi 2018
Posty: 7
marcin544 napisał(a)


Nie działa ale z racji tego ze mam cały liter to zwiekszam dawki i prubóje



Przy jakiej dawce obecnie jesteś?

Ja właśnie zamówiłem chemię i czekam aż dotrze.
Wyrywanie ręczne nawet wciągające, ale efektów nie widać. Miejscami mam wrażenie, że połowa trawa to ta domniemana "wiechlina".

Najgorsze chyba, że razem z tym sztywnym kwitnącym pędem rosną kępki całkiem ładnej trawy.
Wyrywanie tego, to jak usuwanie siwego włosa razem z 10-ma normalnymi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies