Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w Puszczykowie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w Puszczykowie

wietrzyk 16:46, 11 lip 2013


Dołączył: 07 lip 2013
Posty: 1774
Haniu,
masz całkowitą rację. Zastanawialiśmy się nad tym dość długo, ale niestety nie było innego wyjścia Do teraz żałuję, że pozostawiliśmy ziemię odłogiem na ten jeden sezon, a mogliśmy choć jakiś zielony nawóz wysiać. Łubin, wykę no cokolwiek. Tato doradzał, ale nie posłuchałam... Trudno. Szkoda tej wywiezionej wraz ze śmieciami ziemi tym bardziej, że my położeni jesteśmy na gliniastej morenie. Warstwa urodzajnej ziemi jest dość cienka, a pod spodem glina i czasami miejsca piaszczyste.
Resztę śmieciuchów zaczęliśmy wygrabiać i wykopywać w marcu 2012. Głównie kamienie, śmieci, korzenie itp. Po każdym deszczu ziemia wypluwała coraz to nowe skarby, a mu grabiliśmy i grabiliśmy. W końcu okazało się, że urobiliśmy tyle towaru, że trzeba było zamówić duży kontener śmieciowy, żeby to gdzieś składować, a potem wywieźć. Znajomi podpowiadali, żeby dać sobie spokój, przysypać warstwą ziemi i już. Ale chyba nie mogłabym spać spokojnie wiedząc o tym. Najgorsze, że były to nie tylko kamienie, ale też kawałki żelastwa, szkła, plastiku, stare szmaty, garnki i co tylko możliwe. Pewnie nasi fajni sąsiedzi korzystali z tego, że działka pusta i oszczędzali na wywozie śmieci. Co ciekawsze znaleziska stawiałam na widoku, żeby mogli się napatrzyć do woli
____________________
Joanna ogród w Puszczykowie
wietrzyk 17:15, 11 lip 2013


Dołączył: 07 lip 2013
Posty: 1774

skarby
____________________
Joanna ogród w Puszczykowie
hanka_andrus 17:28, 11 lip 2013


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Takie "sielskie" uroki nowych terenów! Ujarzmiający Amerykę mieli chyba łatwiejsze zadanie, tylko karczowanie!
No to już wygrabione! Kolej na ciężarówki z "ziemią łąkową".
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
kachat 17:32, 11 lip 2013


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
Zaglądam i czekam na ciąg dalszy
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
wietrzyk 18:01, 11 lip 2013


Dołączył: 07 lip 2013
Posty: 1774
W kwietniu 2012 teren uprzątnięty (przynajmniej na tyle ile się udało). Zabraliśmy się za budowanie stałych elementów, które w przyszłości chcielibyśmy mieć w naszym ogrodzie. Domek ogrodowy, oczko wodne i utwardzony placyk na leżaki. Niestety napięty budżet nie pozwolił nam zrobić wszystkiego od razu, więc ustaliliśmy, że w pierwszym rzucie powstaną:
- fundament pod domek
- niecka oczka wodnego
- utwardzone ścieżka do domku ogrodowego i placyk
Założyliśmy, że nie będzie to fajnie wyglądać na początku, ale przynajmniej unikniemy rujnowania ogrodu kiedy już kasa będzie.
No i jeszcze udało nam się ogrodzić całość siatką
Muszę przyznać, że o ile budowa domu mieściła się jako tako w zaplanowanym budżecie, o tyle organizacja otoczenie przerosła nasze wyobrażenia. Najgorsze były takie najmniej wdzięczne rzeczy, których nawet nie widać. Prace ziemne, wywożenie śmieci, zakup ziemi, wynajęcie koparki itp
To był najgorszy etap. Do dziś pamiętam jak bolały mnie ręce od wożenia taczek z ziemią. Pewnie gdybym wcześniej wiedziała ile będzie roboty, nie miałabym tyle zapędu w sobie
____________________
Joanna ogród w Puszczykowie
Gabisia 21:43, 11 lip 2013


Dołączył: 14 sie 2012
Posty: 3919
Ach jak ja uwielbiam Puszczykowo!
Jestem częstym gościem Hotelarni, stąd znam te miejsce.
Zazdroszczę pięknej lokalizacji Waszego domu i ogrodu
Będę śledzić!
____________________
Ogród Gabisi - tylko dla roślin o mocnych nerwach ***** Wizytówka 2014
aga_pe 21:45, 11 lip 2013


Dołączył: 13 wrz 2011
Posty: 2292
To ja się również przywitam i czaplę cztery litery w fotelu na ciekawą fotorelację
____________________
Aga - Niewielki kawałek wsi pośrodku lasu
martika 22:10, 11 lip 2013


Dołączył: 26 mar 2012
Posty: 1001
witaj na Ogrodowisku..mieszkam równiez niedaleko Poznania, a w Puszczykowie kupowałam meble Pozdrawiam
____________________
Marta - Przedwiośnie ogrodu - []
Lukas 22:27, 11 lip 2013


Dołączył: 28 gru 2012
Posty: 902
Witaj Ciekawie się zapowiada, trzymam kciuki żeby wszystko szybko poszło
____________________
Atelier ogrodowe... Pozdrawiam Łukasz
wietrzyk 19:31, 12 lip 2013


Dołączył: 07 lip 2013
Posty: 1774
Gabisia napisał(a)
Ach jak ja uwielbiam Puszczykowo!
Jestem częstym gościem Hotelarni, stąd znam te miejsce.
Zazdroszczę pięknej lokalizacji Waszego domu i ogrodu
Będę śledzić!


Witaj Gabisiu,
my mieszkamy 3 minuty piechotą od hotelarni. Cieszę się, że podoba Ci się nasza okolica Choć jak się mieszka to widzi się i zalety, i wady niestety też. Ale zalet więcej
____________________
Joanna ogród w Puszczykowie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies