Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Choroby i szkodniki iglaków

Pokaż wątki Pokaż posty

Choroby i szkodniki iglaków

Betinas 19:25, 27 sie 2015

Dołączył: 24 sie 2015
Posty: 4
Mazan napisał(a)
Betinas

Prawdopodobnie masz do czynienia na sośnie ze zwójką żywiczaneczką. Zwalczanie napewniejsze sekatorem. Gąsienica żeruje w drewnie. Możesz to sprawdzić odcinając przewieszającą się gałązkę.


Pozdrawiam

Odcięlam gałązkę i nic dalej nie wiem. Przewieszająca gałązka jest miękka i bardzo krucha. Rwie się bez trudu. Przesyłam jeszcze dwa zdjęcia. Na co mam zwrócić uwagę po przecięciu gałązki? A poza tym dziękuję za reakcję. Ta sosenka jest w pobliżu kilku innych sosen, w tym kilku 10-letnich. Boję się, że jakaś zaraza zaatakuje pozostałe.
RafalM 22:16, 17 wrz 2015

Dołączył: 17 wrz 2015
Posty: 1
Witajcie,

Będąc teraz na działce zauważyłem uschniętego świerka. Po urwaniu gałązki i jej rozerwaniu zauważyłem, że pod korą znajduje się próchno, zaś pień pokryty jest biała wydzieliną. Byłe w sklepie ogrodniczym, ale nie mają pojęcia co to może być. Może macie jakieś pomysły.

Pozdrawiam.
Świerk ma z 8 lat.
Mela 15:32, 18 lut 2016


Dołączył: 30 sie 2014
Posty: 17
Witam serdecznie
Mam problem drzewami iglastymi -kilka z nich w jednym rzędzie dostało choroby
co robić?

obok bukszpany też żółkną
potraktowałam je TOPSINEM na jesieni

a wygląda to tak
pozdrawiam


Magda
____________________
Mela 15:32, 18 lut 2016


Dołączył: 30 sie 2014
Posty: 17
Witam serdecznie
Mam problem z drzewami iglastymi -kilka z nich w jednym rzędzie dostało choroby
co robić?

obok bukszpany też żółkną
bukszpany potraktowałam TOPSINEM na jesieni

a wygląda to tak
pozdrawiam


Magda

____________________
Mazan 16:38, 19 lut 2016

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Mela

Widok przyrostów każe podejrzewać brak wody. Lekko zwisające mogą informować o takim niedoborze od jesieni, teraz - z braku wody - występują odbarwienia. Dodatkowo myślę, że brązowienie występuje od strony bardziej nasłonecznionej i nawietrznej. Może towarzyszyć temu niedobór Mg oraz Fe zależnie od odczynu.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
anciuta 11:09, 13 kwi 2016

Dołączył: 26 kwi 2015
Posty: 4
Dzień dobry,

Proszę o pomoc, czy te iglaki uda się jeszcze uratować?? Chciałabym spróbować.

Będę wdzięczna za wskazówki.

Podejrzewam, że to jakaś choroba grzybowa..

W "mojej karierze", udało mi się odratować hortensję (dzięki radom jakie otrzymałam na forum), która była w doniczce i była b. marna a teraz mi pięknie kwitnie w ogrodzie.

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam,
Asia

Fidelity 20:02, 15 lip 2016

Dołączył: 26 maj 2016
Posty: 12
Wiem że mnie zezwiecie za szmatę, już doczytałam po fakcie niestety, że jest nie polecana, ale powycinałam duże dziury naokoło drzewek i miałam nadzieję że będzie wtedy dobrze, korzenie będą miały przewiew.
Rośliny sadziłam na początku kwietnia tego roku , do tej pory było wszystko oki. Teraz przez 2 tygodnie nas nie było, wczoraj w nocy wróciliśmy i dzisiaj rano zobaczyłam tego jałowca w takim stanie. Sucho nie ma, więc raczej nie z suszy, zbyt mokro też nie. Ziemia wilgotna. Na drugim i trzecim zdjęciu jest ten sam jałowiec, i on wygląda tak jak wyglądał, raczej z nim nic się nie dzieje. Oba jałowce od kwietnia miały ładne przyrosty, i ten jeden mniejszy podczas naszej nieobecności tak zmarniał. Teraz patrzyłam na zdjęcia sprzed wyjazdu, to niby wyglądał zdrowo, ale chyba był jednak jaśniejszy od tego większego, czyli chyba już coś go łapało i powoli postępuje. czy to sprawa szamty? Jest dość duży otwór wokół rośliny wycięty, więc może to nie przez to? Czy to jakaś choroba? Igły mu nie lecą. Trzymają się na gałązkach, ale gałązki zwieszone, igły nie tak sterczące jak na zdrowym jałowcu. Kolor wyblakły. Czy jest dla niego ratunek?






Fidelity 20:03, 15 lip 2016

Dołączył: 26 maj 2016
Posty: 12






Paulina123 20:35, 15 lip 2016

Dołączył: 14 lis 2014
Posty: 6
Witam. Proszę o pomoc. Ponad rok temu posadziliśmy iglaki - tuję aureospicata. Drzewka bardzo ładnie rosną, mają duży przyrost, wody pod dostatkiem. Parę dni temu zauważyłam na iglakach czarne końcówki, tak jakby był spalone czy też przypalone. Nie wiem czy to jakaś choroba czy może za dużo nawozu? Nawóz sypaliśmy w kwietniu pierwszy raz i tydzień temu drugi raz bo tak nam ktoś kiedyś poradził. Może na załączonych zdjęciach ktoś rozpozna co to jest i mi pomoże?!

Paulina123 20:39, 15 lip 2016

Dołączył: 14 lis 2014
Posty: 6
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies