Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Choroby i szkodniki iglaków

Pokaż wątki Pokaż posty

Choroby i szkodniki iglaków

Wiaan 17:03, 10 cze 2020


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5118
Danusiu jałowiec pinga liderki brązowieje, mam go trzeci rok i nie wiem co mu dolega. Podlewany, nawożony, podcinany. Wczesną wiosną formowalam go, czy mógł zmarznąc w majowe przymrozki? Pryskalam pinivitem 3 razy. W niektórych miejscach końcówki zostają dosłownie w ręce. Już sama nie wiem czy ma za sucho, czy nie wiem co. W dużej mierze jest zielony ale martwi mnie aby cały tak nie wyglądał.
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
sylwia_slomc... 17:09, 10 cze 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81796
Mazan napisał(a)
Sylwio, opisałaś warunki rozwoju grzybów powodujących zamieranie pędów sosny. Atakuje niemal wszystkie iglaste, np Gremmeniella abietina, a jest ich więcej. Dla nich ważna jest wilgotność i obniżona temperatura.
Opisane są też symptomy /ale czy napewno/ żerowania mszyc z rodzaju ochojnikowatych. Powinnaś sprawdzić. Na ostatniej fotce -w głębi- są kłaczki podobne do ochojników dlatego zwróciłem uwagę.



Pozdrawiam

Spóźnione podziękowania
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 17:12, 10 cze 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81796
Wiaan napisał(a)
Danusiu jałowiec pinga liderki brązowieje, mam go trzeci rok i nie wiem co mu dolega. Podlewany, nawożony, podcinany. Wczesną wiosną formowalam go, czy mógł zmarznąc w majowe przymrozki? Pryskalam pinivitem 3 razy. W niektórych miejscach końcówki zostają dosłownie w ręce. Już sama nie wiem czy ma za sucho, czy nie wiem co. W dużej mierze jest zielony ale martwi mnie aby cały tak nie wyglądał.

Jałowce po cięciu trzeba pryskać na grzyba bo często atakuje, a ostatnio sporo pada.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 17:14, 10 cze 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81796
michaska88 napisał(a)
Witam serdecznie. Mam taki problem z moim iglakiem widoczny na zdjęciach. Jaka może być przyczyna?



Trochę wygląda jakby był problem z korzeniami po tej stronie chorej, zagrzeb w korzeniach czy zdrowe.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Wiaan 00:08, 11 cze 2020


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5118
sylwia_slomczewska napisał(a)

Jałowce po cięciu trzeba pryskać na grzyba bo często atakuje, a ostatnio sporo pada.

Bardzo dziękuję, będę działać, pozdrawiam
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 13:11, 30 sie 2020


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5118
Moi znajomi mieli tuje aurea nana i kilka sztuk całkiem zbrązowialo, zlikwidowali je, ale dwie które były zielone wzięłam z zamiarem odratowania.
Posadzilam w dobrej ziemi w donicach, planując przenieść je do ogrodu jesienią. W środku są takie czarne i pień mi się nie podoba. Co im może dolegać i co dalej robić
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Adela 23:36, 28 mar 2021


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
Moja choina kanadyjska choruje na raka bakteryjnego.
Z tego powodu muszę ją usunąć.
Pytanie -
- czy w tym miejscu lub w pobliżu mogę posadzić jakąś inną roślinę zimozieloną?
- czy powinnam odkazić ziemię?
Co powinnam zrobić, aby choroba nie przeniosła się na inne rośliny w najbliższym otoczeniu?

Proszę o poradę i serdecznie pozdrawiam
____________________
Ela - Moja ostoja
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies