Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Choroby i szkodniki iglaków

Pokaż wątki Pokaż posty

Choroby i szkodniki iglaków

abiko 13:30, 05 cze 2015


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8405
Mazan szara pleśń.. nie wpadłabym na to.. spróbuję Bravo. Otrząsnąć na jakąś folię te igły?
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
Mazan 14:49, 05 cze 2015

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Abiko

Zebrać należy jak najdokładniej i spalić, a ziemię wokół także opryskać.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Gardenarium 15:24, 05 cze 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
abiko napisał(a)
Co się stało z moją ulubienicą
Sypią jej się igły na potęgę, nie znalazłam, żadnego szkodnika.. za mokro?
Co mogę zrobić..?




To mogą być też przędziorki, bo te świerki są absolutnie atakowane przez przędziorka.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 15:26, 05 cze 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
polokokt napisał(a)
Witajcie.
Na dwóch z kilkunastu cisów w ogrodzie zaobserwowałem, wewnątrz krzewu taki ciemny nalot, wręcz jak sadza. Jeden z cisów wyraźnie słabnie. Co to może być i czym konkretnie opryskać?



Miseczniki, w czerwcu jest wylęg. Mospilan.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Betinas 18:08, 24 sie 2015

Dołączył: 24 sie 2015
Posty: 4
Mam trzy problemy z iglakami: czarna sosna piramidalna zaczyna zamierać, wszystkie młode pędy się kładą i brązowieją. Większa sosna brązowieje na niektórych pędach. Jałowiec wygląda jak na obrazku. Czy problemem jest grzyb jakiś? Najbardziej martwi mmie sosna piramidalna. Pryskałam drzewa topsinem 500 dwukrotnie.

Bardzo proszę o pomoc.
Gardenarium 20:03, 24 sie 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Jałowca wywalić, i cieszyć się, że masz miejsce na coś lepszego, ładny to on już nie będzie. To samo z sosną. Dlatego mam je w niepolecanych gatunkach.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Betinas 08:47, 25 sie 2015

Dołączył: 24 sie 2015
Posty: 4
Gardenarium napisał(a)
Jałowca wywalić, i cieszyć się, że masz miejsce na coś lepszego, ładny to on już nie będzie. To samo z sosną. Dlatego mam je w niepolecanych gatunkach.

Wywalić sosnę zawsze zdążę, ale najpierw chciałabym jej dać szansę na przeżycie. Poza tym co z tą pierwszą sosną piramidalną?
Mazan 11:42, 25 sie 2015

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Betinas

Prawdopodobnie masz do czynienia na sośnie ze zwójką żywiczaneczką. Zwalczanie napewniejsze sekatorem. Gąsienica żeruje w drewnie. Możesz to sprawdzić odcinając przewieszającą się gałązkę.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Gardenarium 14:31, 25 sie 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Po co dawać szansę czemuś co tak wygląda i nie ma perspektyw na lepszy wygląd?
Pryskanie nie zmieni nic w wyglądzie i tylko drzewko będzie straszyć zamiast zdobić. Skończy się i tak wykarczowaniem.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Magdalena25 15:56, 27 sie 2015


Dołączył: 05 cze 2014
Posty: 350
Czy ktoś może mi pomóc i podpowiedzieć, czy z tą kosodrzewiną da się jeszcze coś zrobić. Sadzona w zeszłym roku we wrześniu i od miesiąca coś się z nią dzieje. Czy da się ją uratować?




I drugie pytanie. Czy ten świerk jest do uratowania?

____________________
Magda - Początkujący ogród Magdy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies