Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Choroby i szkodniki iglaków

Pokaż wątki Pokaż posty

Choroby i szkodniki iglaków

katel 08:10, 21 sty 2020


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
Wojtku na klonie to może być mączniak prawdziwy a na iglakach może obiałka?
Ale najlepiej zamieść swoje pytanie tu:
http://www.ogrodowisko.pl/watek/1910-rozpoznawanie-chorob-i-szkodnikow?page=194
Tam zaglądają fachowcy .
____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
sylwia_slomc... 22:18, 10 mar 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81904
Dwa problemy
1. Po zeszłorocznej powodzi zaczynają chorować mi świerki serbskie

igły jakby żółkną, ale nie naraz tylko od dołu i tak jakby plamami


2. Na jednej z sosen czarnych na nasadach igieł i na szczytach przyrostu gałązek jest biały nalot pomieszany jakby z czymś czarnym...kosmki takie




kilka igieł brązowieje....
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Mazan 09:27, 13 mar 2020

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Sylwio, opisałaś warunki rozwoju grzybów powodujących zamieranie pędów sosny. Atakuje niemal wszystkie iglaste, np Gremmeniella abietina, a jest ich więcej. Dla nich ważna jest wilgotność i obniżona temperatura.
Opisane są też symptomy /ale czy napewno/ żerowania mszyc z rodzaju ochojnikowatych. Powinnaś sprawdzić. Na ostatniej fotce -w głębi- są kłaczki podobne do ochojników dlatego zwróciłem uwagę.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Adela 17:21, 17 mar 2020


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
Młoda choina kanadyjska ok. 170 cm. Zauważyłam dziś usychającą gałązkę i osypywanie igieł w dolnej części drzewka.
Najbardziej zaniepokoił mnie wygląd dolnej części pnia.
Co roku z powodu jakiegoś patogenu wypadają mi kolejne drzewka, walka najczęściej kończy się fiaskiem.
Walerku - czy jest sens ratować choinę, jeśli tak to co mam robić?

____________________
Ela - Moja ostoja
Adela 09:40, 19 mar 2020


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
Zwróciłam się w powyższym poście do Walerka, ale będę wdzięczna za poradę od każdej życzliwej duszyczki
Z życzeniami zdrowia
____________________
Ela - Moja ostoja
Rubia 11:04, 06 kwi 2020

Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 23
Dzien dobry,

Bardzo proszę o pomoc w uratowaniu naszego drzewka. Mamy tylko jedno ale zupełnie nie pamiętam jak się nazywa....
Wyglądda to paskudnie. To całe prawdopodobnie choróbsko jest od wewnątrz drzewka i wygląda jakby ktoś polał pień smołą....
Przewodnik został ucięty na początku marca.
Co to może być?






Ktos pomoze?

Zycze wszystkim zdrowia!
Magda
michaska88 08:11, 14 kwi 2020

Dołączył: 14 kwi 2020
Posty: 1
Witam serdecznie. Mam taki problem z moim iglakiem widoczny na zdjęciach. Jaka może być przyczyna?


lukasz_M 13:33, 12 maj 2020

Dołączył: 12 maj 2020
Posty: 1
Czy ktoś może powiedzieć czy to normalne? Dwa tygodnie temu wsadzilem kilka Serbów. Po wsadzeniu zaniepkoiło mnie to że zaczynaja brązowieć igły. Gość od którego kupiłem mówi że to normalne bo drzewko mają paręnaście lat i zaczynają gubić igły. Ale dla mnie to trochę dziwne bo to nie jest na takich starych pędach. Chciałbym kupić szczepionkę mikoryzowalą ale nie wiem czy pomoże. Może to jakiś grzyb albo szkodnik. Raczej teraz pada więc nie powinna schnąć chyba że już schła w tej szkółce w której kupowałem. Proszę pomóżcie bardzo się martwię że uschną.
Lamput 12:55, 09 cze 2020

Dołączył: 09 cze 2020
Posty: 2
ja mam również zagadkę. tuje wyglądają tak

ma ktoś pomysł na taki stan
Lamput 13:04, 09 cze 2020

Dołączył: 09 cze 2020
Posty: 2
nawodnienie - kropelkowe
wszystkie tuje jak od linijki jak podcięte i co najdziwniejsze od strony ogrodzenia również.
Co to może być? Czy można coś z tym zrobić
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies