Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Marzenia do spełnienia - nieśmiało się witam! :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Marzenia do spełnienia - nieśmiało się witam! :)

Cleo 22:09, 02 sie 2013


Dołączył: 01 sie 2013
Posty: 789
kasiula79 napisał(a)
Witam.
Masz duży potencjał w swoim ogrodzie i bardzo dużo pracy już wykonaliście. Uważam że Danusia dobrze radzi z tą rabatą. Ja dodam jeszcze od siebie że dobrze jest wykonywać prace "po kolei" tzn. wytyczyć linie na poczatek jednej rabaty, zastanowić się nad doborem roślin, narysować - później zakupy roślin i wsadzanie. I tak po kolei następne rabaty.
Pozdrawiam


Kasiula dziękuję za radę. Tak właśnie będę robić. Linie tej konkretnej rabaty wytycza mi ścieżka, więc jeden z etapów mnie ominął.
Oj tak zrobiliśmy wiele sami (mam na myśli całą budowę), ale jeszcze tyle pracy przed nami.

Mąż jak usłyszał, że likwidujemy trawnik na tej rabacie, to dopiero teraz przyznał, że tragicznie mu się to miejsce kosiło hihi

Tylko doradźcie mi dziewczyny co z tymi roślinkami, które już tam posadziłam? Przesadzić? Bo nie mogę doczekać się odpowiedzi. Jakie jest Wasze zdanie?


Syla, fajnie, odnalazłaś mnie, cieszę się, zaglądaj i liczę na podpowiedzi, boś u siebie taką robotę wykonała, że hej!
____________________
Marzenia do spełnienia
Agnieszka_B 22:21, 02 sie 2013


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 1637
przyszlam sie przywitać

te roslinki co juz tam rosna , ja bym gdzies przeniosla i trzymala się pomyslu Danusi

pozdrawiam
____________________
zapach-ziemi
Cleo 22:49, 02 sie 2013


Dołączył: 01 sie 2013
Posty: 789
Witaj Agnieszko!
Dziękuję za radę.. jak o nich myślę, to coraz bardziej przekonuję się, że powinnam je przesadzić. Gdzie nie mam pojęcia, muszę się rozejrzeć.
Chyba im nic nie będzie jak o tej porze je przesadzę? Mogę w sierpniu?
____________________
Marzenia do spełnienia
Gardenarium 22:49, 02 sie 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Pomagam z linkiem

Kliknij "CYTUJ' i skopiuj to, co poniżej i wklej w swoim profilu w podpisie

Marzenia do spełnienia
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 22:52, 02 sie 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Powinnaś wytyczyć sobie linie rabat i zdjąć tam trawnik, rosliny będą na rabatach wysypanych korą. To pierwsza sprawa, żeby było ładniej. Wykonasz kanciki i będzie super, potem nasadzenia i pielenie, żeby rabatki były zadbane.

Tu masz o kantach, jak to się robi

http://www.ogrodowisko.pl/watek/615-przycinanie-brzegow-trawnika
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Cleo 23:06, 02 sie 2013


Dołączył: 01 sie 2013
Posty: 789
Dziękuję Danusiu za podpowiedź w sprawie linka. Zaraz się okaże czy rozumna jestem

Wracając do tui pod oknem, na rabacie, którą planuję, zostawić w takim stanie, przyciąć jej wierzchołek czy uformować np w trzy kule?
____________________
Marzenia do spełnienia
Gardenarium 23:22, 02 sie 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Rozumna, jak najbardziej

Ja bym z tui nie robiła 3 kulek. Tuje nie są zbyt dobre na takie topiary. Lepiej zrób z niej obelisk, czyli zaokrąglone u góry.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Cleo 23:27, 02 sie 2013


Dołączył: 01 sie 2013
Posty: 789
Gardenarium napisał(a)
Rozumna, jak najbardziej

Ja bym z tui nie robiła 3 kulek. Tuje nie są zbyt dobre na takie topiary. Lepiej zrób z niej obelisk, czyli zaokrąglone u góry.



Ok, skoro tak mówisz to się posłucham. Zetnę wierzchołek i ukształtuję obelisk.
A czy potwierdzasz moją decyzję w sprawie przesadzenia obecnych roślin na rabacie? Chodzi mi o tawuły i pierisa. Potrzebuję potwierdzenia
____________________
Marzenia do spełnienia
Gardenarium 23:53, 02 sie 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Potwierdzam przesadzanie, za mało ich, po jednej sztuce? to nic nie da, nawet ich nie widać
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Cleo 00:03, 03 sie 2013


Dołączył: 01 sie 2013
Posty: 789
Hahaha aż się uśmiechnęłam, faktycznie, bo o ile tawuł u mnie więcej (ewentualnie mogę je dosadzić) tak pieris tylko sztuk 1 i co ja z jednym bidokiem pocznę?

Ach jeny, jednak ogrodnictwo to trudna sztuka.
____________________
Marzenia do spełnienia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies