Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Marzenia do spełnienia - nieśmiało się witam! :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Marzenia do spełnienia - nieśmiało się witam! :)

Cleo 13:17, 03 sie 2013


Dołączył: 01 sie 2013
Posty: 789
Coś tam stworzyłam, możecie spojrzeć jak to się sprawdzi?



Obok tui tuje wschodnie Aurea Nana, między nimi po łuku cyprysik groszkowy Filifera Aurea Nana, pod nimi bordowe żurawki Berry Smoothie, dalej żurawki w kontrastowym kolorze (nazwy nie wiem) i przed nimi trzmielina Fortunego.. Jak to się będzie komponowało? Proszę o rady i wszelkie sugestie
____________________
Marzenia do spełnienia
Mirka 13:20, 03 sie 2013


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Fajnie to wygląda ja bym dała zamiast tui jakieś drzewko szczepione na pniu
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Cleo 13:33, 03 sie 2013


Dołączył: 01 sie 2013
Posty: 789
Zamiast tych tui wschodnich?
____________________
Marzenia do spełnienia
Cleo 13:36, 03 sie 2013


Dołączył: 01 sie 2013
Posty: 789
Propozycja nr 2 Te same rośliny, inne usytuowanie i więcej ich.
____________________
Marzenia do spełnienia
Syla 13:50, 03 sie 2013


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Dana pisała o thujach Aurea Nana , żurawkach .... coś w tym temacie narysowałam .... może pomoże ....tylko nie wiem czy ta rabata pomieści to wszystko .....
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Cleo 14:10, 03 sie 2013


Dołączył: 01 sie 2013
Posty: 789
Dzięki Syla za podpowiedź!

Traw nie chcę, a czy ten miłorząb nie zasłoni mi okna jak urośnie? Chciałabym, żeby ta rabata była zimozielona. Aha i chciałam zaznaczyć, choć już wspominałam, że tam jest cień od rana do godziny 17.
____________________
Marzenia do spełnienia
Cleo 22:31, 03 sie 2013


Dołączył: 01 sie 2013
Posty: 789
Witajcie!

Dziś już nie miałam możliwości pomyśleć o mojej rabacie (imieniny teściowej) Jednak spieszę donieść, że przycięłam tuję, uformowałam na obelisk, jutro wrzucę zdjęcia. Te, które rosną przy ogrodzeniu też potraktowałam nożycami. I teraz podpowiedzcie mi, czy ja z obciętymi gałązkami mogę coś zrobić teraz? Myślałam, żeby małe sadzonki powsadzać do doniczek, a nóż się coś uda ukorzenić.. Macie jakieś doświadczenia w tej kwestii? Będę wdzięczna za rady.
Pozdrawiam
____________________
Marzenia do spełnienia
kasiula79 12:02, 04 sie 2013


Dołączył: 30 mar 2012
Posty: 1237
Co do ukorzenienia sadzonek nie pomogę - zerowe doświadczenie mam w tym temacie. Ale bardzo podoba mi się projekt Syli - na niej możesz polegać (znaczy się na Syli oczywiscie ). Powiem Ci że jakiś czas temu Syla narysowała dla mnie również rabatkę (pokażę ją za chwilkę w moim wątku) i bardzo fajnie wyszła. Myslę że Mariken nie zasłoni okna - on rosnie w kulkę, ale przepieknie przebarwia się jesienią i nie jest wymagajacy (będziesz zadowolona)
____________________
Kasia - Marzenie o...######Rabata pod oknami
Cleo 12:10, 04 sie 2013


Dołączył: 01 sie 2013
Posty: 789
Ok, ale bez traw, nie przemawiają do mnie niestety.

Przed żurawkę bordową ewentualnie dodałabym coś kontrastowego i gotowe

Jak przygotować rabatę przed nasadzeniami? Gdzieś już to czytałam na forum i teraz nie mogę znaleźć Przekopałam i teraz wyłożyć gazetami, posypać trawą ściętą i na to kora?

Jak Kasiu robiłaś u siebie?
____________________
Marzenia do spełnienia
Hogata 13:50, 04 sie 2013


Dołączył: 03 sie 2012
Posty: 1985
Cleo napisał(a)
Witajcie!

Dziś już nie miałam możliwości pomyśleć o mojej rabacie (imieniny teściowej) Jednak spieszę donieść, że przycięłam tuję, uformowałam na obelisk, jutro wrzucę zdjęcia. Te, które rosną przy ogrodzeniu też potraktowałam nożycami. I teraz podpowiedzcie mi, czy ja z obciętymi gałązkami mogę coś zrobić teraz? Myślałam, żeby małe sadzonki powsadzać do doniczek, a nóż się coś uda ukorzenić.. Macie jakieś doświadczenia w tej kwestii? Będę wdzięczna za rady.
Pozdrawiam


Witaj.

Ja jak chciałam rozmnożyć tuje to właśnie z gałązek. Do ukorzeniacza i do ziemi. Pierwsze robiłam do doniczek, a teraz sadzę prosto do ziemi. Większość się przyjmuje, tylko trzeba pamiętać o podlewaniu.

Pozdrawiam
____________________
Agata Zielona odskocznia , Projekt
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies