Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Marzenia do spełnienia - nieśmiało się witam! :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Marzenia do spełnienia - nieśmiało się witam! :)

Cleo 21:22, 13 sie 2013


Dołączył: 01 sie 2013
Posty: 789
Będę czujna i okryję na bardzo niskie temperatury. 1.30m to dla mnie wysoki jak na krzew. Hortensja się tam już nie zmieści na pewno. Przed nimi posadziłam tawuły i trzmielinę. Obok czegoś na pniu będzie też trzmielina i jak dla mnie to wystarczająco jeśli chodzi o nasadzenia w tym miejscu. Chciałbym, żeby wszystko rosło swobodnie i miało swoje miejsce. Nie lubię gąszczu. Jutro cyknę fotkę.
____________________
Marzenia do spełnienia
kaisog1 21:34, 13 sie 2013


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Witaj

Od razu napiszę, że kupowanie bez przemyślenia tak się kończy ale... Masz pewnie rabaty słoneczne więc berberysy się nie zmarnują. Przede wszystkim co to za odmiana berberysa jest? Lepiej nie kupować roślin bez odmiany bo nie wiemy jakich będzie rozmiarów.

Rododendrony jakie by nie były nie będą niższe niż 1,5 metra. Tuja (wszystko co w nazwie ma nana jest małe) zupełnie nie zda egzaminu za Rh. Jeżeli w tym miejscu nie ma głębokiego cienia spróbuj z miskantami...
Polecałabym w to miejsce hortensje.

____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
GorAna 21:43, 13 sie 2013


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16099
Kasiu, zamiast tych berberysów ja posadziłabym jasne żurawki lub jasne hosty, one lubią cień.... berberysy, jak mają mało słonka to są zielone..... możesz je przecież posadzić na tej nowej rabacie, którą M tak ładnie przygotował
Pozdrawiam
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
Cleo 22:20, 13 sie 2013


Dołączył: 01 sie 2013
Posty: 789
Dziękuję za zainteresowanie dziewczyny!

Tak właśnie zrobiłam, berberysy powędrowały na świeżo wytyczoną rabatę, to odmiana Goldalita, więc słońce im potrzebne. Od razu zrezygnowałam z sadzenia ich w cieniu.

Do tej rabaty w cieniu dosadzę tylko trzmielinę na pniu i to będzie wszystko.

Tujki za rododendronami nie posadziłam, znalazła swoje miejsce na rabacie razem z berberysami. Też potrzebne jej słońce.
____________________
Marzenia do spełnienia
Toszka 12:36, 14 sie 2013


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Podzielę się swoim spostrzeżeniem - nie śpiesz się z nasadzeniami. Bez takiej wiedzy i doświadczenia jak Szefowa skazani jesteśmy na kosztowne uczenie się na błędach. Sama przez pierwszy rok kupowałam i sadziłam jak gupia W drugim roku już bardziej spokojnie podeszłam "do tematu", bo ogród sam zaczął podpowiadać co pasuje, co przeżyje i co nam się podoba. Dam przykład z lawendą, którą kiedyś siałam, chuchałam i....nic. Teraz lawenda u mnie jest niczym chwast - sieje się sama, wyrasta w najdziwniejszych miejscach (dodam, że bez uzgodnienia ze mną!), na szczęście robi to tylko w jednym "sektorze" ogrodu, ale zuuuupełnie nie zaplanowanym dla niej. Podobna systuacja jest z orlikami i ze stipą "pony tail". W tym roku mam inwazję samosiejek!
Przeszlam już też etap kupowania bo podobało mi się w czyimś ogrodzie - u mnie to samiusieńko wyglądało tak... nijako.
I teraz na rabatach mam (celowo zostawiam) puste dziury (np. teraz zapycham je sezonowymi chryzantemowymi kulami), bo juz wiem, że prędzej czy później pomysł co posadzić przyjdzie sam. I wierz mi, że czasami są to rosliny, których nie lubiłam, albo nie zwracałam na nie uwagi.
A pośpieszne, pełne euforii nierzadko kosztowne zakupy kosztowały mnie już nie raz rozdawnictwem (żal było wyrzucić i tylko modliłam się, by darbiorca nie powiedział "nie chcę"). Uwierz mi na słowo, że były to rośliny po 100 i więcej złotych
Tak wię Cleo, nie śpiesz się i nie wydawaj pochopnie pieniędzy.
Przepraszam, że tak się rozpisałam...
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Cleo 21:44, 15 sie 2013


Dołączył: 01 sie 2013
Posty: 789
Na szczęście wszystkie rośliny i drzewka, które do tej pory kupiłam znalazły swoje miejsce w ogrodzie, na stanowiskach dla nich idealnych. Zawsze jak wybieram się po rośliny to mam kartkę, co chcę konkretnie kupić. Zanim kupię czytam o danej roślinie sporo, żeby dowiedzieć się jakie ma wymagania.
Jak narazie żaden zakup nie wydał mi się bezsensowny. Rabata przy froncie bardzo mnie się podoba i ilekroć na nią patrzę, to mi się oczy śmieją. Teraz tylko czekać aż drzewka podrosną i będzie bardzo ładnie
Rabata w cieniu też zyskała na uroku, czeka jeszcze puste miejsce na trzmielinę na pniu i też uznam ją za udaną i zakończoną.

Toszka a może pokażesz swój ogród? Jest możliwość obejrzenia go gdzies?
____________________
Marzenia do spełnienia
kasiula79 19:25, 07 paź 2013


Dołączył: 30 mar 2012
Posty: 1237
Cleo a co tu u Ciebie tak cicho????

odezwij się - jak tam prace postępują?
____________________
Kasia - Marzenie o...######Rabata pod oknami
Cleo 12:19, 10 lut 2014


Dołączył: 01 sie 2013
Posty: 789
Witajcie Kochani po mojej długiej nieobecności!
Widziałam, że nawet gdzieś po drodze byłam wywoływana przez Kasię - dzięki za pamięć kochana.
Miałam przymusowy odpoczynek od Ogrodowiska, ale nie myślcie, ze o Was zapomniałam.

Także melduję, że żyję, a raczej powracam do żywych, co lepsze z nowymi pomysłami, planami, a co za tym idzie wątpliwościami, pytaniami, problemami, ehh.... jak przystało na wciąż początkującego ogrodnika.
Podczytywałam Was kiedy tylko mogłam, podglądałam Wasze realizacje, podziwiałam przy tym z zapartym tchem marząc jednocześnie, że moze u mnie kiedyś też tak bedzie pięknie.

Kilka Waszych pomysłów znalazło miejsce w mojej głowie i jeśli tylko pozwolicie będą dla mnie mega inspiracją.
Tymczasem lecę Was poodwiedzać.

Pozdrawiam.
PS U mnie piękna wiosna i powstrzymać się nie mogę, żeby drzewka poprzesadzać.
____________________
Marzenia do spełnienia
Nikita 08:32, 11 lut 2014


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
Cleo – wpadam z rewizytą, widzę ,że już w ubiegłym roku zaczęłaś reorganizację …czas dokończyć dzieło…ogródek czeka na zmasowany atak na wiosnę.
Będę zaglądała i kibicowała zmianom. Pozdrawiam
____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
Nikita 15:36, 12 lut 2014


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
Cleo – moje tuje posadzone mniej więcej co 1 metr, po 5 latach prawie wszystkie stykają się „na dole”, ale one od początku były bardzo gęste, każda miała po 2-3 wierzchołki.
____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies