Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moje spełniające się marzenie

Pokaż wątki Pokaż posty

Moje spełniające się marzenie

Mathildis 15:24, 16 maj 2014


Dołączył: 23 maj 2013
Posty: 4315
Ania_ogrodniczka napisał(a)
A tu widok z lotu ptaka, wdrapałam się na domek dzieci zjazdu ze zjeżdżalni nie ryzykowałam



Trawy nie ma, ale cięcie kancików trenuję, nie będzie obrzeży, kwestia ekonomiczna



Jak dla mnie w praktyce też lepsze kanciki bez obrzeży - okropne jest wybieranie trawy spomiędzy kostki....

Ładnie zrobiliście działeczkę od wejścia na tyły przyjdzie czas
____________________
Anka Leśne Wzgórze; "Everything we hear is an opinion, not a fact. Everything we see is a perspective, not the truth." Marcus Aurelius
Ania_ogrodni... 15:44, 16 maj 2014


Dołączył: 06 sie 2013
Posty: 378
Dzięki za miłe słowa , ciekawe co po tych deszczach będzie, najbardziej się M cieszy, że rosnącej trawy nie trzeba podlewać, ale wiadomo co za dużo to niezdrowo.
____________________
Ania -Moje spełniające się marzenie - RODOS
boguslawa_ma... 18:26, 16 maj 2014


Dołączył: 26 gru 2012
Posty: 7522
Ania_ogrodniczka napisał(a)
Dzięki za miłe słowa , ciekawe co po tych deszczach będzie, najbardziej się M cieszy, że rosnącej trawy nie trzeba podlewać, ale wiadomo co za dużo to niezdrowo.

Aniu odpisałam na pr.
____________________
Bogusia-moja działka Bogusia-moja działka
boguslawa_ma... 18:28, 16 maj 2014


Dołączył: 26 gru 2012
Posty: 7522
Mathildis napisał(a)


Ja też Ania i o piwoniach też marzę ciemnobordowe z dzieciństwa pamiętam i na liście chciejstw już są

Mogę ci posłac kawałek.
____________________
Bogusia-moja działka Bogusia-moja działka
Iza_ 12:53, 17 maj 2014


Dołączył: 17 maj 2014
Posty: 34
Witaj Aniu!
No i jestem (Twoja to zasługa)
Teraz mogę nie tylko podziwiać Twój ogródek, ale i napisać choć parę słów zachwytu i podziwu.
Jestem pod ogromnym wrażaniem, jak to wszystko się zmienia w tak szybkim tempie.
Działaj, działaj, bo sprawia to, chyba jak każdemu, sporo radochy.
____________________
Iza - Ogródek Izy
Margarete 13:20, 17 maj 2014


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Witaj - prawie sąsiadko Ty z Łodzi ja z Pabianic.
Przebiegłam przez twój wątek tylko pismem obrazkowym ale interesująco sie zaczyna, tyle miejsca do zagospodarowania, takie pole do popisu
Fajnie że zdecydowaliście sie na ogródek, działka jak sie ma dzieci małe to super okazja do spedzania czasu na powietrzu. Ja całe prawie zycie mieszkałam w blokach, swój ogród mam od 14 lat jak zamieniliśmy bloki na segment, ale uprawiam go jako ogród dopiero od dwóch lat. Wcześniej mieliśmy wspólny teren zielony, a dopiero jak upadła spółdzielnia to powstałyt wspólnoty i podzielono teren. Jak syn był mały to często spędzał czas u moich rodziców na działce pracowniczej, rowerek, basen dla dzieci, spacery na lody z dziadkiem, palenie ogniska, grille, hustawki - to zawsze były fajne i bezpieczne wakacje dla niego w gronie rówieśników rezydujacych podobnie jak on u innych działkowców. Teren zamkniety, bezpiecznie - a przeciez wyjazd urlopowy nasz wspóny trwał niekiedy 2-3 tygodnie - reszta wakacji to była własnie działka.
Zaznaczam twój wątek , bedę zaglądac i kibicowac zmianom.
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Ania_ogrodni... 21:04, 17 maj 2014


Dołączył: 06 sie 2013
Posty: 378
Iza_ napisał(a)
Witaj Aniu!
No i jestem (Twoja to zasługa)
Teraz mogę nie tylko podziwiać Twój ogródek, ale i napisać choć parę słów zachwytu i podziwu.
Jestem pod ogromnym wrażaniem, jak to wszystko się zmienia w tak szybkim tempie.
Działaj, działaj, bo sprawia to, chyba jak każdemu, sporo radochy.


Izuś super , zaglądaj, zaglądaj , zakładaj wątek, pokazuj warzywniak i inne swoje skarby fajowo
____________________
Ania -Moje spełniające się marzenie - RODOS
Ania_ogrodni... 08:03, 18 maj 2014


Dołączył: 06 sie 2013
Posty: 378
Wklejam ku pamieci :
Mikstura na mszyce (Anity1978)
4 litry wody
1,5 łyżeczki sody oczyszczonej
Łyżka oleju
0,5 łyżeczki płynu do mycia naczyń
Pól szklanki octu
Opryskujemy róże max 3 razy przez cały okres wegetacji, tylko nie w słońcu a najlepiej po zachodzie- ze względu na olej.
____________________
Ania -Moje spełniające się marzenie - RODOS
madzielena 13:37, 22 maj 2014


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 656
Witaj Aniu,

pozwoliłam sobie pozwiedzać Twoje włości ponieważ ze względu na to, że sama posiadam działkę, szczególnie interesują mnie Ogrodowiskowi Działkowcy Nie wiem jak to możliwe że dotychczas tu nie dotarłam

Fajnie uwinęliście się z najgorszym chyba etapem pracy czyli rujnacją totalną związaną z trawnikiem. Mam świadomość ile pracy włożyliście w działkę, bo w ubiegłym roku przechodziliśmy z mężem przez to samo

Ogarnięcie terenu to już wielki krok wprzód. Macie roślinną "bazę" na działce - drzewa i spore krzewy. U nas tego nie było ponieważ nasza działka była warzywnicza i drzew z jednej strony był nadmiar a z drugiej brak.

Będę zaglądać obserwując postęp prac, pozdrawiam!
____________________
Magda - Działeczka koło Muzeum
Ania_ogrodni... 21:34, 22 maj 2014


Dołączył: 06 sie 2013
Posty: 378
Widzę, że podobne miałaś losy jak ja czyli odgruzowywanie włości Zapraszam , wpadaj często
____________________
Ania -Moje spełniające się marzenie - RODOS
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies